Autor Tema: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!  (Pročitano 95169 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #140 poslato: Maj 08, 2010, 02:50:58 pre podne »
evo da se oglasim i ja posto sad imam automatika a skoro godinu dana sam vozio auto sa manuelnim menjacem. U pocetku mi se svidjao manuelni jer po gradu ga zakucas u 2-u brzinu i to je to (ako je manji grad) a automatik cas 2-a cas 3-a brzina. Ali zato tek sad vidim mi automatik mnogo bolje lezi jer ga ubacim u D kada krenem i ja sam slobodan da bolje pratim saobracaj oko mene i sve sto se desava u saobracaju, bez da razmisljam kad treba da ga presaltam iz 2-e u 3-u ili obratno a da se ne ugusi dok sa automatika tih problema nemam. Za sada me lepo sluzi automatik i jako mi se svidja. E sad sto je jako skup servis na automatika tako moze i na manuelca da bude, te ne valja jedan deo pa drugi pa treci itd. Da automatik menjac ne valja onda ga fabrika ne bi ni pravila, isto kao i quattro pogon, posle 30 god. i dalje se pravi quattro. Tako da i moj glas definitivno ide automatskom menjacu

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #141 poslato: Maj 08, 2010, 02:54:08 pre podne »
ako imas to cimanje da ti prepacuje iz 2 u 3 jel mu nestrucno dodajes gas  bicedobro bicedobro  onda ga prebas u tip tronic .. i nema sta .. kada padne na mali broj obrtaja sam vrati brinu nazad ... ma milina ...

a da ne pominjem kada imas trebu u atu .. a jao sta mozes sve sa jednom slobodnom rukom da uradis  lollol lollol lollol lollol
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #142 poslato: Maj 08, 2010, 01:01:54 posle podne »
Meni uopste ne cima, ama bas nista! Salta perfektno.

Ali sam izgleda bas ja ovde najveci maler i samo je mene lupilo po dzepu, pa sam promenio misljene.

Ponavljam da je osecaj strava, to stoji, ali mani ga bre...

I da znas samo da ti klima na tako jakom motoru ne povecava potrosnju skoro nista. Najvise, mozda za pola litre! Kao sto nema razlike u tome kako vuce sa ili bez klime, tako je nema ni u potrosnji. Merio sam, skoro da i nema razlike.
To se oseti dosta na muceniku Puntu koji ima motor 1,2 i 60ks, pa kad mu upalis klimu imas osecaj da slepas nekog Jugica, a on trosi 20% vise, jer se muci.
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #143 poslato: Maj 08, 2010, 01:45:37 posle podne »
ako imas to cimanje da ti prepacuje iz 2 u 3 jel mu nestrucno dodajes gas  bicedobro bicedobro  onda ga prebas u tip tronic .. i nema sta .. kada padne na mali broj obrtaja sam vrati brinu nazad ... ma milina ...

a da ne pominjem kada imas trebu u atu .. a jao sta mozes sve sa jednom slobodnom rukom da uradis  lollol lollol lollol lollol

nije do pitanju gasa jer trudim se da drzim jedan tempo gasa po gradu ali nadje se neki camovac (70+ god.) pa cas ubrza cas uspori auto i tu se javlja to 2-ga-3-ca i obratno, inace motor je presao nepunih 40.000km sto znaci da je tek sada razradjen kao i menjac. A sto se tice tiptronica to moj nema niti mu treba, ima sve sto mu je potrebno . 1-2-3(manuelni)-D i sve to u E ili S po zelji vozaca.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #144 poslato: Maj 08, 2010, 03:18:49 posle podne »
a ti imas 4. stepeni menjac .. moj je 5. stepeni  alealeee alealeee alealeee

a to 1 2 3 ti je ogranicavanje brzine ... mozes recimo da ga ubacis u 2 .. i odan samo salta prvu drugu .. tj stalno ce ti biti u drugoj :()
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #145 poslato: Maj 08, 2010, 04:12:00 posle podne »
da da, samo salta na gore a kocenjem ne vraca u manju ako je menjac stavljen na manuelno, dok na D je sve normalno.

Van mreže shooter

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Age: 47
  • Lokacija: aleksandrovac-zupa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #146 poslato: Maj 08, 2010, 08:38:00 posle podne »
a ti imas 4. stepeni menjac .. moj je 5. stepeni  alealeee alealeee alealeee

a to 1 2 3 ti je ogranicavanje brzine ... mozes recimo da ga ubacis u 2 .. i odan samo salta prvu drugu .. tj stalno ce ti biti u drugoj :()
pa kod mene nije tako,ja imam 2,3,4,d,n,r i tiptronic,stim sto i kad je u polozajima 2,3,4 isto salta samo forsira vise obrtaje i nizi stepen prenosa , u broju 3 se ponasa kao u s modu,bar sam ja taj utisak stekao

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #147 poslato: Maj 08, 2010, 09:51:41 posle podne »
lose si stekao :)

ti imas isti menjac ko ja ... 5 stepeni tip tronic ..

2 3 4 su ti ogranicenja brzine ... znaci kada vozis u nekoj sugavoj koloni pa ono idete 40 50 .. pa on stalno salta 2 3 kako das gas .. onda ogranicis recimo na 2 i picis drugom . ili kada je poledica .. isto tako ... mada ja praktikujem kada je klizavo da vozim u tipronicu ...

takodje kada ides nizbrdo .. tada se koristi 2 , 3 4 --- sve u svemuu ... prava stvar ...
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže ZoranSM

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #148 poslato: Maj 09, 2010, 12:04:16 pre podne »
ovaj moj ima samo 4 brzine a onaj sportski mod mu je pod gasom, kad stisnes do daske ima jedan porekidac i samo kaze klik i ondak joj... :rolleyes:... mada sam sad vec malo bolje raspolozen protiv njega, promeno sam protokomer i senzor i ceka me samo veliki servis   bonk bonk bonk  i da ga dovecem u neko stanje da mirno vozim... al ja sam bakcuz svaki auto moram prvo posteno da sredim pa tek onda da vozim... nego Srejo nema tu druge sto se pazara tice i ja sam mog uzeo u djoranje i doplatu, pa bes ga nemoz drugacije... kolko ti trazis za tvog da se malo jedem ako sam mogo boje proci... a sto se menjaca tice neznam kako bi to bilo menjati ovaj moj obican automatik za tiptronik, al moj je i benzinac tako da nikako nebi odgovarao, pretpostavljam????...

Van mreže ZoranSM

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #149 poslato: Maj 09, 2010, 12:05:52 pre podne »
Ovo pitanje nije za ovu temu. Takvo pitanje postavi u odgovarajucoj temi ili oglasima.

Izmenio Ivan KS.
« Poslednja izmena: Maj 09, 2010, 12:13:53 pre podne od strane Ivan KS »

Van mreže ZoranSM

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #150 poslato: Maj 09, 2010, 12:21:44 pre podne »
ok... jebga nikako da se naviknem da je ovde sve posebno... idem da trazim dalje...

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #151 poslato: Maj 24, 2010, 03:57:03 posle podne »
Evo kratkog objasnjenja sta je to hodrodinamika koja se koristi kod hidrodinamickih automatskih menjaca:

Kod njegovog "kvacila" snaga motora se prenosi uljem. Nema fizicki spojenih elemenata kao sto su zamajac, lamela i korpa. Mehanicka energija sa motora se uz pomoc hidro pumpe pretvara u kineticku energiju ulja, a zatim se kineticka energija ulja u turbini (izlaznom kolu hodrodinamickog kvacila) ponovo pretvara u mehanicku energiju.
Ovakav sklop nikada ne "odvaja", cak i na N polozaju i prilikom rada uvek postoji prolizavanje izmedju pumpe i turbine i to u odnosu do 3%.
Eto zato automatik trosi vise cak i na leru!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Mrki UE

  • VW Početnik
  • Poruke: 161
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #152 poslato: Maj 24, 2010, 06:46:49 posle podne »
Ne bi se slo

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #153 poslato: Maj 25, 2010, 01:57:42 pre podne »
Ja nisam siguran, ovo sto sam napisao sam nasao u nekoj literaturi.
Mada mi le logicno da je rucica povezana negde u kucistu i da ga tamo negde i razupci kada se stavi u N. Ima on zupcanike, pa moze da se ponasa kao manuelni na leru. Znaci da pumpa ipak pokrece turbinu sto je ujedno ekvivalent pustenom kvacilu kod manuelnog menjaca cija je rucica u polozaju lera. Da nije tako ni manueli menjac i klasicno kvacilo se ne bi ponasali tako kako se ponasaju i auto bi kretao uvek kada se otpusti kvacilo, bez obzira u kom polozaju se nalazi rucica!
Meni je ovo logicno, a bas bih voleo da neko strucan to pojasni posto uskoro polazem neki ispit koji obuhvata ovu oblast, ali i pored toga me bas zanima.  biggrin
« Poslednja izmena: Maj 25, 2010, 01:59:32 pre podne od strane SrejaTDI »
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže bojsha

  • VW Početnik
  • Poruke: 53
  • Age: 43
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #154 poslato: Maj 31, 2010, 12:25:40 posle podne »
Moj tiptronic, svaki put kad salta iz 4. u 5. malo cima, tj. kao da pipnem kocnicu u delicu sekunde, sto su veci obrtaji to se vise auto cimne. Tkaodje kad ga malo gazim, prikocim, pa opet dam gas, kao da ga izbaci u ler sekundu ili dve, moram malo da pustim gas, a onda ga normalno ukopca. Kad se laganije vozi nema nikakve probleme. Zna li neko za ovaj problem, nadam se da nije za remont.....    badmood

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #155 poslato: Maj 31, 2010, 03:05:38 posle podne »
isti problem ima i ja .. ali nema pojma sta je ..
tj pricao sam sa ludima iz temerina koji su doktori za te automatike .. navodno neki kontrolni venil je zaprljan ili ne radi kao treba ...
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #156 poslato: Maj 31, 2010, 03:19:31 posle podne »
Pa kazem Vam ja lepo da od njega samo boli glava  bonk
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže bojsha

  • VW Početnik
  • Poruke: 53
  • Age: 43
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #157 poslato: Maj 31, 2010, 03:21:57 posle podne »
Nesto slicno su i meni rekli, ono kao vozi dok ne stane.... blink Jel moze to da se sredi bez onog velikog remonta od 1500E?  bonk

Van mreže shooter

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Age: 47
  • Lokacija: aleksandrovac-zupa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #158 poslato: Maj 31, 2010, 03:27:26 posle podne »
Pa kazem Vam ja lepo da od njega samo boli glava  bonk
biggrin jedva si docekao da neko kuka na automata  lollol lollol,ma automatik je zakon  alealeee alealeee

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #159 poslato: Maj 31, 2010, 03:29:48 posle podne »
jeste zakon ... mogo vishe kukaju na obican .. ali cute .. cas nece iz 3 u 2 cas ovo cas ono ...
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************