Autor Tema: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!  (Pročitano 95191 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #120 poslato: Maj 21, 2009, 08:36:39 posle podne »
Autohold je posebno dugme i stoji iza dugmeta za rucnu...
Elem drzi i uzbrdo i nizbrdo, a Boga mi i po ravnom... I u D,S, a i u R . . . Radi samo ako je zakljucan pojas i zatvorena vrata... Ukoliko otvoris vozaceva vrata ili otkopcas pojas automatski prebaci na rucnu (da kazem zategne). Cim pipnes, ali pazi pipnes, ne dodas gas, pusta i krece, osim ako je bas uz nos, e onda moras i da dodas gasa... Ista fora je i sa rucnom. Kad ti je vezan pojas, aknes ga u D (ili R) i sam je spusti, a ako nije vezan ili vrata na prvom zubu propinje se ko jarac . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #121 poslato: Maj 21, 2009, 08:39:39 posle podne »
moramo mi to da probamo :)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #122 poslato: Maj 22, 2009, 12:48:56 pre podne »
Probacemo kada kupimo druge automobile, jer mi to nemamo  bonk

A sto se ulja tice ne mozes ti to sam ni da menjas, cak i da ga kupis!
Ima neki poseban kompresor za sipanje ulja, jer se sipa odozdo, a mora i neka procedura da se postuje!
Ja to ne znam, ali mislim da motor mora da radi i da menjac prilikom sipanja ulja mora da se stavi u odredjenom trenutku u R!

I ne izadje te 100 nego 200
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #123 poslato: Jun 01, 2009, 08:28:32 pre podne »
Evo poprecni presek DSG-a

Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Mrki UE

  • VW Početnik
  • Poruke: 161
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #124 poslato: Jun 01, 2009, 10:56:58 pre podne »
Ovi u Jagodini su mi rekli da ga ne izbacujem na N na semaforu!
Svraticu u servis na Karaburmu kada budem u prolazi, zaboravio sam to da ih pitam, a bas me zanima sta ce oni na to da kazu!
A postoje neki menjaci (VOITH - takav sam imao na autobusu) koji iako je ubacen u D izbacuje iz brzine kada stanes na semafor i drzis kocnicu. Mislio sam da ce tako da bude i na kolima, ali sam se iznenadio kada sam video da nije!

#PIMBE,
objasni nam malo sta je to AUTOHOLD. Sama rec vec dosta objasnjava, samo ja bih hteo da cujem i detalje  :rolleyes:
Jel imas posebno dugme da to ukljucis?

Uvek ga izbacuj u N to ti je hidrodinamicki menjac i kada ti je u D spojnica ti bezveze radi, DSG je drugaciji i kod njega je svejedno.
Kada budem imao vremena objasnicu princip rada i DSG i hidrodinamickog menjaca i onda cete videti sta se tu desava.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #125 poslato: Jun 01, 2009, 02:13:33 posle podne »
Sta znaci ovo SPOJNICA TI RADI BEZ VEZE?
Sta tacno radi ta spojnica i trosi li se nesto kada ona radi u mestu?
Mislio sam ne neku lamelu ili otkud znam sta vec drugo!
Kada stanes na semafor ne znas koliko ces da stojis. Ja ga izbacujem na N ako znam da ce duze da drzi, ali ako treba brzo da se krene onda ga drzim u pripravnosti na D!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Mrki UE

  • VW Početnik
  • Poruke: 161
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #126 poslato: Jun 01, 2009, 03:03:12 posle podne »
Pa hidrodinamicki menjac ima hidrodinamicku spojnicu. On nema lamelu nego pumpno i turbinsko kolo koje pogoni fluid-ulje. Pumpno kolo je na zamajcu koje pokrece fluid koji dalje zavrti turbinsko kolo ono je povezano preko vratila dalje na parove zupcanika. I sada kada ti je u D pumpno hoce da zavrti turbinsko a nema dovoljno snage jer drzis kocnicu i samo se javljaju gubitci. A kada ubacis u N ulje se ispusta i samo se obrce pumpno nema strujanaj fluida nema opterecenja motora pa samim tim manje se trosi goriva.

Opisacu ovo lepo sa slikama i svim objasnjenjima pa ce donekle biti jasan princip rada ovih menjaca.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #127 poslato: Jun 01, 2009, 03:13:33 posle podne »
Kucaj u google ili wikipediju: torque converter (hidrodinamicki menjac) i sve ce ti biti jasno . . . Jedina steta je sto se gorivo trosi ko sto Mrki rece i tecnost (koja nije ulje) se greje... Najslicnije karakteristike ATF-u ima DIZEL...  big_boss
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže ZoranSM

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #128 poslato: Maj 07, 2010, 02:56:11 pre podne »
Uf lebac vam al ste me isprepadali... ja sam uzeo pre jedno petnaestak dana passata sa automatskim ali onim obicnim sa 4 brzine i nije tiptronik... zasad jos nisam nista primetio muce me druge muke, al ako ce to da me kosta toliko uhhhh, vec sam se najezio... bem li ga kazu ili bolje reci tvrde da je presao oko 140 000, pa ako i ovaj moze da izdrzi barem kao tiptronik onda jos imam fore... popisao brojeve majstora za svaki slucaj, uh pa ce da vidimo dal sam  boodala... mada je dok ovo nisam poceo da citam izgledalo vrlo lepo... al ce da vidimo sta ce da kaze u narednom periodu... treba da idem za grcku a ja se vec strecam... moracu sa tim vasim majstorima da proverim za menjanje ulja... ako jos i to budem morao ima da se obesim medj shunke na tavanu!!! angry2 bonk

Van mreže Korteza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 429
  • Age: 38
  • Lokacija: Kikinda/Uzice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Volfsburg
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #129 poslato: Maj 07, 2010, 07:23:44 pre podne »
ZoraneSM sredi auto i uzivaj, motor ce ti vise prelaziti zato sto je aut. menjac a poznato je da oni cuvaju motore.....
-Kraft durch freude-

Van mreže shooter

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Age: 47
  • Lokacija: aleksandrovac-zupa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #130 poslato: Maj 07, 2010, 08:46:55 pre podne »
ja takodje vozim automatika i extra sam zadovoljan sa njim,u lokalu ima nesto vecu potrosnju ,zato sto ti ne dozvoljava da ga prebacis u veci stepen prenosa,ali sve to sacuva motor,na manuelnom menjacu stradaju i plivajuci i korpe i lamemle i sve to za novije generacije automobila papreno kosta ,tako da samo  driving

Van mreže Korteza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 429
  • Age: 38
  • Lokacija: Kikinda/Uzice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Volfsburg
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #131 poslato: Maj 07, 2010, 09:06:39 pre podne »
dobri su automacki menjaci imao sam reno klia automatik 1.4 trajao je i trajao i trajao, oko motora nije pipnuto nista sem auspuha... a i odlicni su na duge puteve ubacis u Drive i voyi nemislis u kojoj si bryini, ali meni manuel je manuel.....
-Kraft durch freude-

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #132 poslato: Maj 07, 2010, 12:57:39 posle podne »
u lokalu ima nesto vecu potrosnju

Nesto vecu, kao mali tenk  bonk

Dzabe mu dobar osecaj u voznji kada potrosnju treba da meris na sat, a ne na kilometar i uz to se jos i strecas nad njim da li radi kako treba! Lamele, korpe i plivajuce zamajce moze da sredi skoro svaki majstor i opet to ne kosta toliko kao ovo, a sigurno je da imas pouzdaniji auto!!!
I kud udari ova kriza je8em li mu misa, sad ne mogu nikako da prodam auto!
A samo da ga se otarasim i vise automatik u moje ruke JOK!

Ili jos bolja varijanta, ako nekoga zanima automatski menjac, prodacu mu ga po ceni koliko ce mene da kosta da stavim manuelni!
To bi mi bilo najbolje, jer auto mi je stvarno extra i voleo bih da mi ostane, a da se resim fobije sa menjacem!
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #133 poslato: Maj 07, 2010, 05:04:44 posle podne »
sto bi s resavo ... meni potrsonja nejde drasticno gore ...

kada sam imo onaj problem sa menjacem da je kretao kada pritisnem kocnicu .. pa stane pa krene .... i kada sam bio kod onog lika na karaburmi . strucnjak mi rece .. da je otisla neka glavna ploca sa ventilima .. da treba da se produva ulje da se zameni filter da se cisti ceo menjac ... i to ce biti cirka 1000 eurica ..


a ja otiso i zamenio jedan mikroprekidac koji kosta 1300 dinara i radi ko bombona ... e sada je problem drugi sto prilikom tih silovitih udara je dobio malko lufta u poluosovinama pa kada ga ubacim u brzinu ili nekada kada presalta izmedju brzina hoce da cimne .. a inace sve ok

sto se tice potrosnje znaci lagana voznja (po ogranicenjima ) otvoren put 5.8l przenje 6.5l
sto se tice grada milim da to nemoze da bude merodavno ... jel nije ista guzva svuda . . . pa da kazemo kada je ono guzvetina 30 minuta na brankovom ... 20 minuta od brnkovog do 29 ... tada bogami ide na 9 litara .. ovako kada kazemo da je normalna guzva ne prelazi 8 , 8,2l

sa tim da ti menjac ite kako cuva motor ... jeste da je mnog tromiji od recimo nekog 6. stepenog menjaca ... ali i kazne su takve da nema potrebe da se zestimo   driving driving driving drivingdriving driving
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #134 poslato: Maj 07, 2010, 09:39:46 posle podne »
Ta upravljacka jedinica koja menja brzine se zove HIDROBLOK! Barem tako mislim.

A ti Zloco vozi iza busa, zutom trakom, da malo ustedis gorivo  lollol

Znam ja da je sve to do jaja, ali ja boga mi lepo platih ceh...

Tako da mi sada nema niceg sladjeg nego da pritisnem kvacilo i da presaltam!

Zloco, koliko ti pokazuje potrosnju kada radi u leru? Koliko je sa ugasenim svetlima, a koliko je kada ih upalis?
Meni je bilo sa ugasenim 0,8 a kada ih upalim onda 0,9. Onda sam stavio neki uredjaj koji se zove HIDROCHARGER (pogledajte o cemu se radi negde na netu) i sada mi je potrosnja sa ugasenim svetlima 0,7 a kada ih upalim ode na 0,8.
I cini mi se da je bas smanjio potrosnju u voznji, ali grad je cudo za automatika...
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #135 poslato: Maj 07, 2010, 09:41:58 posle podne »
Ako vec hoces da se resis automatika bolje je da se resis i auta. Posle kupi auto sa manuelnim i vozi.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #136 poslato: Maj 07, 2010, 10:07:24 posle podne »
Znam to i sam brate...

Ali kako kad je kriza? Kome god pomenes da treba da da neke pare iz dzepa on se odmah hvata za glavu, pa nije vise ni bitno o kakvoj se robi radi i u kom je kvalitetu  blabla

Pokusao sam sa oglasima nekoliko puta. Niko skoro i da nije dosao da ga gleda. Uglavnom se zavrsi telefonskim razgovorom u kome mi nude zamenu za CIROKIJA od 5000 kubika ili nesto slicno!
Promenio sam 20-ak automobila, ali ovo mi se nikada nije desilo da ne mogu da prodam kola!  wacko  badmood

Onda mi jedino ostaje opcija da promenim menjac, jer auto je stvarno extra, bas ga odrzavam kao da sam Nemac i necu da me niko ucenjuje i da mi nudi 5000 za njega.

Jel ima neko neki recept za prodaju u ova teska vremena, teska gora nego '93.?
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #137 poslato: Maj 07, 2010, 11:06:02 posle podne »
Pa sto si napo da prodas?  :huh: sta mu fali?  blink
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #138 poslato: Maj 08, 2010, 12:10:12 pre podne »
Ako ti je menjac stvarno dobar kao sto si napisao u oglasu onda ne cackaj nista nego vozi taj. Naletece nesto. Ne prizivaj maler tim kukanjem na automatik za dzabe.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Automatski menjac... Moje iskustvo koje ce mozda nekome biti od pomoci!
« Odgovor #139 poslato: Maj 08, 2010, 02:33:03 pre podne »
Nemam bord u bori .. to sam sve lepo merio na stari dobri nacin :)

sto se tice svetala .. to sam smanjio potrosnju maksimalno .

preko dna imam prednje led dnevna svetla a u zadnjim pozicijama cu ubaciti diode ... tako da za dnevnu voznju nemam preteranu razliku u potrosnji ..

e da da ne zaboravim da su ovo sve potrosnje sa ukljucenom klimom .. tj na auto .. da mi je iskljucena bilo bii manje ..

jedino je neprijatno to kada pocne da se tripuje pa kada prebaci brzinu da cimne ko da zena vozi .. ali ovako .. da pljunem da ga ne ureknem ..

moj zakljucak .. samo automatik :I)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************