Autor Tema: Sve u vezi kompjutera... (problemi, saveti, preporuke...)  (Pročitano 639207 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2040 poslato: Maj 14, 2013, 07:56:15 posle podne »
I svakom slucaju taj komp ce "lakshe da se vrti" xpsp3 prikrpljen svim shto treba, nego na sedmici....

Nikad nisam bio pobornik prinudnog forsiranja novog os-a ako je komp ni tu ni tamo...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2041 poslato: Maj 14, 2013, 08:14:34 posle podne »

Shomi toliko je kostao u moje vreme i snosaj u studentskom WCu :) Sto rece onaj ucesnik Woodstocka "U to vreme lakse je bilo da se ogrebes o snosaj, nego zalogaj sendvica" lollol
Elem ovde ima jedna zamka na koju navodi Masinac. Cesto se desava da ljudi puste OS da instalira drajvere ili instaliraju medija programe PRE drajvera i onda ploca ih kapira kao svoje drajvere. Desice se da pokupi kodeke za zvuk koji nece da se skinu-reinstaliraju bez nove instalacije Windowsa. Zato: UVEK PRVO DRAJVERI, PA ONDA OSTALE ZAJEBANCIJE. I daleko bolje proizvodjac zna koji su odgovarajuci drajveri (uvek najnovije verzije na zvanicnom sajtu) nego OS koji koketira sa generickim drajverima opste namene.
Win7 ce da radi na tom kompu, ali XP ce raditi dosta lakse.
Gandra ne bavim se ja time, ali imas servisa na svakom cosku koji ce to da ti urade za crvenu
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2042 poslato: Maj 14, 2013, 08:40:31 posle podne »
+1 za drivere
Wele, upravo sam to hteo da im objasnim, ali mi nije uspelo, hvala na pomoci biggrin

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2043 poslato: Maj 14, 2013, 10:17:55 posle podne »
sve stoji sto wele kaze,ali ako se nemaju drajveri mora se pribegavati dugim solucijama.jbg ja kada sam kupovao grafiku u prodavnici  mi kazu nemamo disk za drajver skini ga sa neta.i sada umesto radion 4000 imam drajver za 4500.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2044 poslato: Maj 14, 2013, 10:41:10 posle podne »
Odlicna ta radnja :) pretpostavljam da su ti prodali grafiku u kesi koju su verovatno dobili kao razduzenje neke reklamacije od uvoznika
Ali nisu te zajebali puno, cak sto vise. Najveci je problem sto krsten drajver za ati tesko naci tj nikad ne znas za sta ce da radi, a za sta nece. Taj drajver sto imas najverovatnije je odgovarajuci tj pravljen je za seriju 4xxx
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2045 poslato: Maj 14, 2013, 10:56:57 posle podne »
ako nemas pojma kako ni da skines windows, uzmi halo oglase, prvu banderu gde ima cedulje, ili prvi servis i zavrsi, nemoj jebati ale
kad kupujes graficku ona ide u kutiji sa svim propratnim materijalom.. ne bi ni uzeo iz radnje gde mi tako kazu.. a drajveri su genericki za celu seriju , tako da imas drajvere za 4xxx seriju, svejedno sta ti pise
windows update ne treba klincu.. ima cela 2 update-a za winXP i 1 za win7 koji trebaju icemu..

btw Original Install Date:     6/28/2010, 12:26:31 PM ... jos malo pa ce 3 godine kako sljaka bez drndanja.. i to je obarano kad sam uzeo nov hdd
lollol

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2046 poslato: Maj 14, 2013, 11:09:20 posle podne »
A da mu neko objasni kako da signe ghost particiju sa sve drajverima, ima ih po netu pun q, all driver verzije cak i sa osnovnim programima. I instalira se za 10 minuta.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2047 poslato: Maj 15, 2013, 12:16:52 pre podne »
Odlicna ta radnja :) pretpostavljam da su ti prodali grafiku u kesi koju su verovatno dobili kao razduzenje neke reklamacije od uvoznika
Ali nisu te zajebali puno, cak sto vise. Najveci je problem sto krsten drajver za ati tesko naci tj nikad ne znas za sta ce da radi, a za sta nece. Taj drajver sto imas najverovatnije je odgovarajuci tj pravljen je za seriju 4xxx

Unapred se izvinjavam administratorima,ali nije reklama.Pa wele,ako smatras WinWin sklj radnju neznam sta bih ti rekao.Grafika da kucnem u drvo i dan danas radi,a uz nju sam dobio pecatiranu garanciju,pa sto je nebi uzeo bez drajvera.

djokicsale objasni to sto si rekao,ako znas.

Gandra,ako vec nikada nisi radio oko podizanja Os-a najbolje ti je da nadjes nekoga drugara koji zna,pa lepo u detalje da ti pokazuje i objasnjava,a ti lepo zapisujes,pa polako.Ako ne najbolje onda servis,jbg.Tako sam i ja kada sam prvi put obarao i podizao sistem.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2048 poslato: Maj 15, 2013, 12:50:05 pre podne »
Ha ha WinWin. Primera koliko hoces. Evo danas otisao kolega da kupi tablet za dete kod njih pita on
-da li ima HDMI ?
*ima, evo ovde (i pokaze prstom na rupu sa strane)
-to je USB...
*(muk) pa izgleda da nema...

kad je drugi kolega kupovao tablet trazio je model GoClever R76.2, oni mu rekli da "nema vise taj, ali ima isti takav model, ali jeftiniji"
-Koja je oznaka?
*R70, sve je isto i kosta 2000din manje
-Da li ima HDMI izlaz?
*Nema
-Da li ima dve kamere?
*er nema...
-Da li ima 1280 rezoluciju?
*nema...
-Dovidjenja

Drugar kupi plocu, odnese kuci i ne radi. Vrati se u radnju, 2h kasnije, oni mu daju potvrdu o reklamaciji i da saceka da mu je poprave 10ak dana. Haha prijavio ih je inspekciji vec sutra ujutro.

Od kolege drugar me pitao koji komp da kupi i ja mu sastavim nesto i sa tim spiskom da ode u neku radnju. Zove me iz WinWina, kaze "ovi ovde nemaju Nvidia 6500GT vec neku drugu evo ti prodavac na telefon pa vidi sta mi to nudi"
Ja pitam prodavca "Pa svejedno ko je proizvodjac samo da je Nvidia 6500GT"
*Gospodine nemamo Nvidia 6500GT*
-?! pa sta imate ako to nemate?
*Imamo MSI i Asus*
-Mogu da dobijem drugara nazad na telefon?    Druze bezi iz te radnje koliko te noge nose... taj ne razlikuje chip od proizvodjaca.
Sve su to ljudi iz mog okruzenja koji mene pitaju za savet i da mene nije bilo da ih posavetujem WinWin bi im uvaljao nesto sto nisu hteli.

To sto se reklamiraju na sva zvona sluzi da se upecaju ljudi koji se ne razumeju i da steknu dojam kao ti da su ozbiljna radnja, a u stvari su salabajzeri koji zaposljavaju veoma nestrucno osoblje za minimalac za sta je rezultat jako losa usluga. Ja tu firmu znam dok su jos bili deo rumunskog-moldavskog lanca IT opreme i ima dosta anegdota o njima.
Sto se tice grafike koju ti prodaju bez drajvera to je isto kao kad bi dobio televizor bez originalnog pakovanja. Ne dovodim u pitanje tehnicku ispravnost vec etiku prodavca da ti daju nekompletnu robu koja treba da je NOVA i da ti govore kako je to normalno. A nije.
Dalje sto se tice njih oni rade "refurbish" opreme, tako sam ja kupio za male pare GTX570 OC (iz veleprodaje) koja je "vracena u fabricko stanje" sve sa garancijom. Ja bar znam da je koristena i platio sam je u pola cene koliko i vredi.
Nije sad da pljujem WinWin, generalno svi IT uvoznici kod nas se sluze svim i svacim, a onda ubedjuju korisnike da je to normalno.
« Poslednja izmena: Maj 15, 2013, 12:52:49 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2049 poslato: Maj 15, 2013, 01:39:33 pre podne »
Imam ja jedno lakše pitanje. Šta se desilo kolegi, upalio je kompjuter a ne radi mu ni tastatura ni miš?
Optički miš ima, sija mu dioda ali neće da pomera strelicu, a na tastaturi mu ne sijaju one led diode od Caps lock i Num lock i takodje ne reaguje ni jedan taster. Probao je da resetuje ali i dalje ne radi.

Van mreže guluaz

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1213
  • Age: 39
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +23/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2050 poslato: Maj 15, 2013, 01:44:25 pre podne »
+ za weleta

kupovina neke konfig sa likom ko se u to razume vredi vise nego 10 winwin,a

reklame cine cuda,a danas se svako i svasta reklamira

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2051 poslato: Maj 15, 2013, 10:39:36 pre podne »
davno su prošla vremena kad su se prosvercovane komponente iz bugarske, rumunije i madjarske prodavale u kesici. Al "prodavci" to nikako da shvate.
U 90% slucajeva je roba bez fabricke garancije, dobijena za bagatelu, a ovde se prodaje po punoj ceni. Sve sa deviizom, ako crkne nema veze ide u bgelektronik na servis....

I sami smo svedoci koliko je uvoznika propalo. Jednostavno od trgovine it opremom ne moze vise da se  zivi.
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2052 poslato: Maj 15, 2013, 02:06:38 posle podne »
Jos jedan + za Weleta... Objasnio..
Bukvalno svaki put kada sam otisao u doticnu radnju, vise sam ja njima objasnjavao nego oni meni lollol

Imam ja jedno lakše pitanje. Šta se desilo kolegi, upalio je kompjuter a ne radi mu ni tastatura ni miš?
Optički miš ima, sija mu dioda ali neće da pomera strelicu, a na tastaturi mu ne sijaju one led diode od Caps lock i Num lock i takodje ne reaguje ni jedan taster. Probao je da resetuje ali i dalje ne radi.

Probajte drugu tastaturu, pa mis... i vidite da li ce da radi..

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2053 poslato: Maj 15, 2013, 02:49:45 posle podne »
usb port se zaglupeo.. nek prebaci na drugi pa proba.. treba nekad koji minut da se skapira kad upalis komp... probaj kad se pali komp da stisnes dugme za bios.. ako tu radi tastatura, samo je do toga..
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2054 poslato: Maj 15, 2013, 06:10:46 posle podne »
ako je ps2?
mozda su ti se spalili uredjaji ili ps2 portovi na ploci ili je on obrnuo misa i tastaturu u portovima

ako je usb stavi bilo koji drugi uredjaj usb i vidi da li radi
dosta ploca nece da konstatuje usb tastaturu (ni uz podesavanja u biosu) dok ne udje u win
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2055 poslato: Maj 15, 2013, 06:32:47 posle podne »
Probaj da resetuješ BIOS-izvadi bateriju sa ploče,pa je vrati. Probaj onda da li rade portovi ;)

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2056 poslato: Maj 15, 2013, 08:28:03 posle podne »
Nije na usb nego na ps2. Nije niko dirao priključke, radio je normalno dok ga nisu ugasili. Od onda ne reaguje.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2057 poslato: Maj 15, 2013, 09:46:57 posle podne »
Tvoj problem granici sa teoretskom neresivoscu, ali dacu sve od sebe. Zahteva fizicku snagu 5ogodisnjeg deteta i jedan PS2 mis (nov kosta 200din ukoliko ne mozes da ga posudis na kratko u radijusu 5km od tebe). Kad ispunis prethodne uslove ubodi TEST (novopribavljeni) mis u odgovarajuci ps2 port i ... pazi sad ide zajeban deo.
Ukoliko TEST mis radi - CRKO MIS (I TASTATURA) - Kupis nove za 400din komplet
Ukoliko TEST mis ne radi - CRKLI PS2 PORTOVI NA PLOCI - Kupis USB misa i tastaturu 600din komplet
« Poslednja izmena: Maj 15, 2013, 10:36:48 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2058 poslato: Maj 15, 2013, 09:51:38 posle podne »
 :35 bicedobro

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #2059 poslato: Maj 15, 2013, 10:50:28 posle podne »
Nisam nešto baš stručan u toj oblasti, pa mi je malo čudno da u isto vreme crknu i miš i tastatura, a pre sat vremena su radili...