Autor Tema: Problem sa farom Golf IV  (Pročitano 4897 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Problem sa farom Golf IV
« Odgovor #20 poslato: Februar 28, 2012, 11:43:37 pre podne »
skini far ceo bice ti mnogo lakse veruj mi. tako sam i ja radio. nije mnogo komplikovano da se skine far.  skines masku sa znakom,samo je iscupaj iz lezista posto ne moze da se skine od polugice za otvaranje haube odsafis one toreks safove(ili srafove kako god  biggrin) koje drze branik i one na zvezdasti(krstasti) safciger kod plastike tocka.  malo svuces branik da mozes da pridjes safovima koji se nalaze ispod fara odsafis njih ima ih dva ispod i cini mi se dva gore ali njih ces vec videti cim otvoris haubu.  polako raskacis far izvuces kablove i onda....

e sad posto vidim da ti je step motorcic izvucen  za njega mozda i nema potrebe da skidas far  on ima svoj sraf koji ga drzi za unutrasnji deo fara pa mozda mozes na licu mesta da ga odsafis i gurnes na svoje mesto potom zasafis i gotovo.  ali za ove ostale neces tako lako moci da ih vratis,bar ja nisam uspeo.  znaci kad skines far nastelujes ove plasticne safove da izadju do pola uvuces prste i nabacuj ostalo je snaga i osecaj  biggrin.  uzmi da ti bude lakse kapni kap ulja na te plasticne jabucice cisto da ide lakse(ali nemoj mnogo da ti  nekapne u far kao sto je meni  lollol).

citao sam negde na forumu jos jedan nacin.  ne mora da se skida far. treba ti pomoc prijatelja,ogledalo,aku busilica i odgovarajuci imbus koji ide u nju za stelovanje onih belih safova na faru.  koliko se ja secam postupak je sledeci(NISAM PROVERAVAO OVAJ NACIN !)   ogledalom(rukom) namestis te jabucice u lezista,uvuces prste,napnes socivo fara tj pokusas da ga namestis u svoje leziste onaj ko ti pomaze sa tom aku busilicom ti pocne zavrtati ili odvrtatic bele safove kojima se steliju ti farovi(PROVERI U KOJU STRANU IDE)i to kao navodno legne samo u svoje leziste.  moj savet ako se odlucis za ovaj nacin  probaj prvo rucno da zavrces ove safove bez te aku busilice  jar tako mozes da osetis ako negde nesto zapne i hoce da se polomi,  pa ako nece tako ti vrlo pazljivo probaj sa njom
« Poslednja izmena: Februar 28, 2012, 11:46:21 pre podne od strane zex84 »

Van mreže Šoro

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Problem sa farom Golf IV
« Odgovor #21 poslato: Februar 28, 2012, 03:27:32 posle podne »
Hvala sefe cim dodjem kuci krecem u akciju,valjda cu nesto napraviti,ili mozda pokvariti jos vise  boodala

Van mreže Šoro

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Problem sa farom Golf IV
« Odgovor #22 poslato: Mart 02, 2012, 11:13:57 pre podne »
Raja rijesio sam problem,hvala svima koji su pomogli sa savjetima pozzzz clap   alealeee

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Problem sa farom Golf IV
« Odgovor #23 poslato: Mart 02, 2012, 05:41:30 posle podne »
 tapsac