Autor Tema: Zapuseni kanali za vodu  (Pročitano 5676 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jevta

  • VW Početnik
  • Poruke: 82
  • Age: 49
  • Lokacija: bg
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Zapuseni kanali za vodu
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 16, 2008, 07:51:07 posle podne »
 tapsac SVAKA CAST

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Zapuseni kanali za vodu
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 16, 2008, 07:52:46 posle podne »
rano jutros oko pet sati mi se desilo da mi spadne crevo koje dovodi antifriz do sauha.sva sreca da sam odmah video da skace temperatura i polako prelazi preko normale.ugasim auto i kako sam stao a on dimi ispod haube bruka.otvorim haubu i prvo sto mi je palo na pamet da sa parcetom zice prespojim kontakte za ventilator i to stavim na drugu brzinu.hladio se jedno 10,15 minuta taman dok sam provalio u cemu je fora.vratim ono crevo i lepo dotegnem---pipak na koji se navlaci crevo je u nekom ranijem periodu pukao i uvek sam to crevo morao da nastelujem kako treba.pre par dana sam cackao oko biraca menjaca i verovatno zakacio nezgodno i povukao ono crevo na dole   i eto sta bi.sacekam drugara on mi donese toplu vodu,dospem i to lepih 1,5 litara i polako.do malopre sam po ko zna koji put menjao antifriz proveravao creva i selne.posto nije bio ni blizu crvenog nisam isao kod majstora a i kad sam praznio antifriz sipao sam ga u posudu i nije mi pokazao tragove ulja.pisem ovo cisto da ljudi znaju da kad krene da skace temperatura da necekaju zadnji cas,nego odma da reaguju i bez vode ili antifriza NE voziti nikako a jos gore je na vruc motor dosipati hladnu tecnost,bolje sacekati da se ohladi pa tek onda dosuti inace.....problem posle bude jos veci
lepo receno.... moze i termostat da se zaglavi takodje

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Zapuseni kanali za vodu
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 17, 2008, 06:20:31 posle podne »
nisam proveravao,mislim da nema potrebe jer sam termostat menjao kad sam menjao i vodenu polupumpu,nego je jednostavno spalo ipak u sistemu postoji uvek odredjeni pritisak i jbg. desilo se menjao sam antifriz i jutros i danas vozio i posle voznje proveravao sve i sve je ok.u toku voznje skala od temperature stoji na sredini i normalno se ponasa-na usponu se popne malo i kad upali ventilator odmah se vrati,samim tim je i termodavac ok tako da cu malo to da pratim ali mislim da ne bi trebalo da bude problema
DRIVE IT WITH PRIDE