Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 843061 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6720 poslato: Decembar 13, 2022, 08:33:31 pre podne »
@ taxi_bg

Hvala.

@ iwcham1979

Bitnija mi je pouzdanost nego brzina. biggrin

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6721 poslato: Decembar 13, 2022, 12:45:03 posle podne »
Samo ide jos sporije


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Kako ide sporije isto je 105ks,jedino je posle u b8 pojacan na 120ks?

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6722 poslato: Decembar 13, 2022, 01:11:17 posle podne »
Mozda ako je B7 tezi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6723 poslato: Decembar 13, 2022, 01:18:55 posle podne »
Mazga k'o mazga, ne verujem da ima razlike koja moze da se oseti nesto posebno. Dovoljno da moze da ide lagano 130 auto-putem i da izdrzi 80-90 uzbrdo. :)

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6724 poslato: Decembar 13, 2022, 02:35:12 posle podne »
Motor je isti, ali je mjenjač drugačiji.  B7 1.6 ima standardno mjenjač sa 6 brzina. Sa performansama su slični, možda je B7 malo startniji zbog kraćeg prenosa i to je to.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6725 poslato: Decembar 13, 2022, 03:18:27 posle podne »
Nisam lepo citao, mislio sam da pita covek da li su osti u Golfu 6 i Pasatu B7


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6726 poslato: Decembar 13, 2022, 03:22:22 posle podne »
Nisam siguran za b6 i b7,ali za b8 znam da je laksi od b7 cini mi se 70kg za limuzine pisem. Tako da je tih 15ks, kraci hod menjaca i kilaza odlicno upakovano..

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6727 poslato: Decembar 15, 2022, 09:51:50 posle podne »
Poceo sam da gledam i Tourane. Konkretno model 1T 2008-2009.
Ima ih sa 1.4 TSI 103kW, 2.0 FSI 110kW, 1.9 TDI 77kW i 2.0 TDI 103kW/125kW.

Koji motor od ovih se najbolje pokazao u ovom modelu?
Kako se krece potrosnja za 1.4 TSI posto su oni najzastupljeniji od svih benzinaca. Ima ih i sa metanom ali nista blizu Krusevca a ne bih da idem 100+ kilometara i zateknem grob od auta.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6728 poslato: Decembar 16, 2022, 10:20:51 pre podne »
Najbolje ti ke da uzmes neki 2.0Tdi 103kw, 8 ventila, BMM motor, te straije TSI na lanac bih izbegavao, a ovaj FSI isto. Koliko znam ti rani TSI hoce da prezube i da se istegne lanac, hoce ulje da trose, a i za ovog FSI nikakv hvalospeve nisam cuo… Motor stare generacije od pre 20god, i zedan i na gorivo…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2022, 10:24:43 pre podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6729 poslato: Decembar 16, 2022, 11:23:57 pre podne »
Ovaj sto je na oglasima je BKD motor 103kW.

Lanac bih zamenio u svakom slucaju ako kupim auto sa tim motorom.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6730 poslato: Decembar 16, 2022, 11:54:06 pre podne »
@iwcham1979   ne znam zasto ljudi prave toliki bauk oko toga ako je motor na lanac boodala ka i za plivajuci zamajac, i taj lanac se zameni i nije skup za manje motore,  sve ima svoj vek trajanja pa tako i lanac, ako se servisira kada je propisano ne ma nikakvih problema, golfovi sedmice GTI i R-ovi su na lanac pa nemaju problema sa njim ako se zamena ulja redovno vrsi, jedini problem je bio kod sestice prve generacije gde je sam uljni zatezac lanca bio los pa je pravio havarije, pre bih gledao samo da li je kilometraza ta koja pise da ima servisnu istoriju i ne ma brige, vw tasic jagodina ima i svoju taksi firmu, voze se golf 7 motor 1.2 i troklipci, presli po 400 000km. i to gradske voznje, nista autu ni motoru ne fali nikakvih problema nisu imali, e sad sto kod nas dolaze sa vracenom kilometrazom koji presli vise od pola miliona pa doslo na red sve za zamenu to je druga prica, otud i takva misljenja da ti motori ne valjaju, fali ovo fali ono.
@Ivan
gledaj samo da nadjes ono sto volis i sta ti vrsi poso,  benzinc, dizel, sa pravom kilometrazom i servisnom istorijom i posle  driving
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2022, 12:54:45 posle podne od strane Pekar »
drive

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6731 poslato: Decembar 16, 2022, 12:27:17 posle podne »
Ivane upravu je Pekar, samo gledaj pravu kilometražu i da je neko to prije tebe lijepo održavao. Za benzince ne znam kakvi su, ali dizela koji god da uzmeš a da je redovno održavan nemaš problema. Kod mene je 1.9 i to ozloglašeni BLS, prešao sam 50 000km sa njim za 2 godine. Samo redovno održavanje i to je to, kvarova na motoru apsolutno nije bilo, uradio sam veliki i mali servis kad sam ga uzeo i poslije svakih 10 000km ulje i filteri. Auto je neko prije mene redovno u ovlašćenom održavao i nije radio LL servise, stvarno sam zadovoljan. Samo gledaj stanje, oznakama motora nemoj puno da se baviš, ima raznih iskustava i uvijek su mišljenja podijeljena.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6732 poslato: Decembar 16, 2022, 08:57:30 posle podne »
Svi oni imaju servisnu knjigu kad prodaju auto. Jedan na oglasima slikao inostranu servisnu i vidi se sta je radjeno na autu samo sto je do nekog datuma imao pecate od servisa gde je radio a posle tog datuma nema pecata. Pitao ga drugar preko telefona za to a on je promenio temu.
Tako da su svi ti automobili macka u dzaku, ukoliko se ne kupuje od proverenog vlasnika, pa kako se kome zalomi.

@ Pekar

Kod nas su bauk plivajuci i lanac zato sto ljudi nemaju para a to su delovi koji su skupi za zamenu i onda mole Boga da im to ne crkne.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6733 poslato: Decembar 16, 2022, 09:29:06 posle podne »
A prepoznaje se falsifikat, po tome baš što ti kažeš. Meni je čovjek koji je uvezao auto dao čak i njemačke tifove koji su rađeni i kilometraža sa tifova se poklapa sa onom iz servisne, a skoro sam auto testirao i na CV i po njemu je kilometraža tačna. Ako hoćeš baš da si siguran pri kupovini testiraj na CV, dva izvještaja su oko 20e. Tu jedino možeš da dobiješ podatke o servisima. Ja kad sam kupio auto sam zvao Rokšped (ovlašćeni VW servis u CG) i išao na foru kad je rađen zadnji servis da bi mi rekli kilometražu, a dobio sam odgovor ,,upaliće se lampica kad bude vrijeme" i ako želim da provjerim kad je rađen koji servis moguće je samo uz ličnu kartu čovjeka koji je zakazivao prošle servise. Po meni bi to trebalo da bude dostupno baš zbog falsifikovanja servisnih knjižica, ali izgleda da i oni štite ljude koji vraćaju kilometražu...

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6734 poslato: Decembar 17, 2022, 06:18:23 pre podne »
Ma zar nije najbolja varijanta na vagenima dijagnostika i za minut iscitas km iz ECu-a…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6735 poslato: Decembar 17, 2022, 07:09:34 pre podne »
Pa i tu moze da se vrati km valjda

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6736 poslato: Decembar 17, 2022, 11:58:16 pre podne »
Ma zar nije najbolja varijanta na vagenima dijagnostika i za minut iscitas km iz ECu-a…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Pa i tu moze da se vrati km valjda


onaj ko zna sta radi po pitanju vracanja kilometraze, taj je svuda vrati, na tabli, ECU, BS, komfort modul i ne znam gde jos sve ima zapisano, razlikuje se od modela do modela, tako da ne ma sanse da je provalis  wacko



@ Pekar

Kod nas su bauk plivajuci i lanac zato sto ljudi nemaju para a to su delovi koji su skupi za zamenu i onda mole Boga da im to ne crkne.

slazem se u potpunosti stobom, ali ako je auto preso tipa 160-180 000km, ne ma sanse da mu je plivajuci otiso na tu kilometrazu, jer lagano prelaze po 250/300 000km.  sto se velikog servisa tice ukoliko nije siguran buduci vlasnik, normalno je da se odmah odradi veliki servis, e sad ljudi kod nas vecina hoce kad kupi polovan auto sto mladji i ne razmisljajuci o odrzavanju i da ne ulaze nista, ko da je kupio nov, za veliki servis sto se tice lanca,lancanika,klizaca,zatezaca, to sad i nije toliko skupo kao sto je bilo, ima dosta aftermarketa delova, pa za pojedine modele dodje mala razlika u ceni od onoga sto je na kais, a kod neke modele je samo vodena pumpa 400 eur. skuplja od plivajuceg biggrin zato auto koj resis da uznes, proveris po broju sasije koliko kostaju delovi za VS, i cepas dalje ;)

A prepoznaje se falsifikat, po tome baš što ti kažeš. Meni je čovjek koji je uvezao auto dao čak i njemačke tifove koji su rađeni i kilometraža sa tifova se poklapa sa onom iz servisne, a skoro sam auto testirao i na CV i po njemu je kilometraža tačna. Ako hoćeš baš da si siguran pri kupovini testiraj na CV, dva izvještaja su oko 20e. Tu jedino možeš da dobiješ podatke o servisima. Ja kad sam kupio auto sam zvao Rokšped (ovlašćeni VW servis u CG) i išao na foru kad je rađen zadnji servis da bi mi rekli kilometražu, a dobio sam odgovor ,,upaliće se lampica kad bude vrijeme" i ako želim da provjerim kad je rađen koji servis moguće je samo uz ličnu kartu čovjeka koji je zakazivao prošle servise. Po meni bi to trebalo da bude dostupno baš zbog falsifikovanja servisnih knjižica, ali izgleda da i oni štite ljude koji vraćaju kilometražu...

ne radi ovlasceni servisi u dilu sa prodavcima, vec takve podatke mogu dati samo vlasniku auta, ili kazes vlasniku auta koj zelis kupiti, jer mozemo u ovlasceni da proverimo auto kada i na koju kilometrazu je radjen poslednji servis i vidis da li ce pristati ili ne, to se placa zavisno od servisa do servisa i miran si.
pre neki dan gledam na mobile.de skoda sa 950 000km 2015 god. taj dolazi kod nas ili u komsiluku doteran sa 150km i NOV NOV NOV u opisu oglasa, u svajcarskoj audi TTS 300ks. 450 000km 2015g. i on se prodao samo cekam da vidim gde ce se pojaviti i sa kojom kilometrazom :53 jedino je za njega problem sto je svo vreme odrzavan u ovlasceni pa ko ga proveri imace srece, hocu da kazem da auta sa malom kilometrazom su preko dosta skuplja nego kod nas sa istom, tako da kod nas sa malom kilometrazom i ispod cene, je ili vracana kilometraza ili bio obmotan oko bandere... ili u retkom slucaju da je nekom zagustilo za pare
drive

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6737 poslato: Decembar 17, 2022, 12:18:13 posle podne »
Kilometraza je najmanji problem ako je odrzavan, b6 sam prodao sa mislim skoro 600.000km preprodavcu, on vratio na 230.000km i prodao coveku koji je poveo i mehanicara i bez problema progutali pricu... Ali je auto stvarno bio top uvek presvlake, par elemenata zamenio izlizanih ceo u prvoj boji ispolirao ga i dubinsko.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6738 poslato: Decembar 17, 2022, 12:31:34 posle podne »
upravo tako  :26
drive

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6739 poslato: Decembar 17, 2022, 02:41:27 posle podne »
https://link.mobile.de/hUgjoqMK4GA52Aqu6

Ne znam d ali bas moze iz ECU tako lako da se vrati, th. moze da ga reflash sa istim takvim ecu sa manjom km…. Ali ko ce da se jebava sa time… Obicno vrate na tabli, u 90% slucajeva, a Ecu ili ostave da vidis koliko je presao, ili zakljucaju to nekim pin kodom…. Onda cim vidis da je zakljucano, jasno ti je da je vracano. Od svih koje sam imao svima su vracane km samo sa table… i lepo sam mogao da vidim za koliko su vracani, obicno za oko 150k. Znaci nije garancija da je iz Ecu iscitana tacna km, ali iz iskustva, u bar 90% slucajeva ce samo sa table da skinu… Sve to kosta da se odradi full, tako da mozda na Arteonima i Pasatima b8 da se jebavaju, ovako 1min i cao zdravo…
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2022, 04:29:22 posle podne od strane Zgubidan »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!