Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 234919 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #560 poslato: Maj 10, 2023, 06:50:07 posle podne »
Gde se nalazi taj kais, u karteru i natopljen je uljem ne kapiram?

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #561 poslato: Maj 10, 2023, 07:10:13 posle podne »
Da vrti pumpu ulja. Nije lanac kao nekad nego kao mali zupcasti

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #562 poslato: Maj 10, 2023, 08:45:48 posle podne »
Nalazi se u karteru?

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #563 poslato: Maj 10, 2023, 10:17:05 posle podne »
Da potopljen u ulje

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #564 poslato: Maj 10, 2023, 11:42:31 posle podne »
svaka cast na odgovorima, tako sam nesto i ja citao ali nisam bio siguran dali sam dobro razumeo posto je bilo šturo napisano na engleskom. Posto sam mali servis skoro radio,  ostavicu to za sledeci veliki servis. Auto mi je uvezen iz Holandije  sa 250.000km na satu i servisnoj knjižici. Mozda ima ima više  ali neverujem da ima  više od 350.000  (2015 god). Inace bih opet morao placati i mali servis tj ulje , jer se ispusta ulje iz kartera.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #565 poslato: Maj 10, 2023, 11:53:36 posle podne »
Da sam juce prodao auto ne bi znao za to, a vec mi je na 430.000km u svakom slucaju zamenicu ga na sledecem servisu ionako menjam gumice dizni, poceo je da slini ulje.
Sad mi nije jasno da li taj kais ima i na b7 posto sam sa njim presao ne znam ni sam koliko, a nikada karter nije skidan i taj kais menjan.

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #566 poslato: Maj 11, 2023, 11:04:11 pre podne »





Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #567 poslato: Maj 11, 2023, 11:05:14 pre podne »
ovo sam nasao na netu zamena  na B8, nepise koliko je km preslo pre servisa

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #568 poslato: Maj 11, 2023, 03:14:18 posle podne »
Na b7 je na zupcanik

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #569 poslato: Maj 11, 2023, 07:30:12 posle podne »
svaka cast na odgovorima, tako sam nesto i ja citao ali nisam bio siguran dali sam dobro razumeo posto je bilo šturo napisano na engleskom. Posto sam mali servis skoro radio,  ostavicu to za sledeci veliki servis. Auto mi je uvezen iz Holandije  sa 250.000km na satu i servisnoj knjižici. Mozda ima ima više  ali neverujem da ima  više od 350.000  (2015 god). Inace bih opet morao placati i mali servis tj ulje , jer se ispusta ulje iz kartera.

Ne mora da se ispusta ulje iz kartera pri zamjeni zupcastog uljne pumpe.

Danas sam bas pogledao istoriju par taxi auta sto imaju preko 400.000 i ni na jednom nije uvedeno da je zamjenjen. A nekada jesenas sam mjenjao na golfu koji je tad imao oko 120.000 km. Kaze covjek da je dosipao neko 5w40 sa benzinske jer mu je bilo skupo platiti 30€ za litar ulja na autoputu. Nakon nekog vremena kada su ga dovezli na slepi je cijena bila puno veca od tih 30€
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #570 poslato: Maj 11, 2023, 08:12:51 posle podne »
svaka cast na odgovorima, tako sam nesto i ja citao ali nisam bio siguran dali sam dobro razumeo posto je bilo šturo napisano na engleskom. Posto sam mali servis skoro radio,  ostavicu to za sledeci veliki servis. Auto mi je uvezen iz Holandije  sa 250.000km na satu i servisnoj knjižici. Mozda ima ima više  ali neverujem da ima  više od 350.000  (2015 god). Inace bih opet morao placati i mali servis tj ulje , jer se ispusta ulje iz kartera.

Ne mora da se ispusta ulje iz kartera pri zamjeni zupcastog uljne pumpe.

Danas sam bas pogledao istoriju par taxi auta sto imaju preko 400.000 i ni na jednom nije uvedeno da je zamjenjen. A nekada jesenas sam mjenjao na golfu koji je tad imao oko 120.000 km. Kaze covjek da je dosipao neko 5w40 sa benzinske jer mu je bilo skupo platiti 30€ za litar ulja na autoputu. Nakon nekog vremena kada su ga dovezli na slepi je cijena bila puno veca od tih 30€
Jos jedan dokaz da je wolf odlicno ulje.

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #571 poslato: Maj 11, 2023, 09:45:43 posle podne »
 PaulGT nije  mi jasno sad, ako je potopljen u ulje  kako se menja zupcasti uljne pumpe  a da se ne ispusta ulje iz kartera? Ne mislim da pametujem  nego da znam da me ne vozaju  po servisima i da mi naplate i zamenu ulja koje sam menjao pre desetak dana. To bi mi odgovaralo  da moze tako da se uradi, onda bi i to zamenio da se ne razmisljam. Dali znas koliko moze da kosta ta zamena  prilikom velikog servisa, sa zamenom dekle sa semeringom?

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #572 poslato: Maj 11, 2023, 10:20:01 posle podne »
MACISRO Ako procitas sto sam napisao u postu od prije par dana, slikama koje si sam postavio i ako se i malo razumijes u materiju skontati ces. Ali ocito ne kontas pa da ti napisem ponovo. SKIDA SE FAZNI ZUPCASI, REMENICA ZUPCASTOG SA RADILICE, PLASTICNO DEKLO SA SEMERINGOM I ONDA SE SVUCE MALI ZUPCASTI STO POGONI ULJNU PUMPU. Ocito uzalud pisem jer nisi u stanju da povezes tri razlicita posta, a kamo li da zamjenis zupcasti remen. Ja i mnogi mehanicari kada radimo posao inace volimo takve pametnjakovice sto su nakupili znanje po raznoraznim forumima i objasnjavaju sta se treba uraditi.

Taxi prijatelju toliko je dobro kada ga u Antwerpenu nisam nigdje vidio u slobodnoj prodaji, a lafo Belgija zemlja porijekla
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #573 poslato: Maj 11, 2023, 11:08:10 posle podne »
IZVINI MOLIM TE, NEMA POTREBE ZA TAKVIM TONOM, kao prvo da si ti procitao moje postove znao bi da necu ja da radim  veliki servis niti cu ja da menjam mali zupcasti kais, nego neki servis gde cu naravno da posteno platim.  Drugo ja sam mislio da  smo ovde da objasnimo  i pomognemo drugima,  trece u pravu se ne razumem se u materiju i zato pitam. Napisao sam da sam pre par nedelja kupio auto, a pored imam oktaviu 2002 benzin -plin koji nema nikakve veze sa ovom materijom. I da... ja nisam objasnjavao kako se i sta radi nego sam  ubacio dve slike i naveo da me neko ispravi ukoliko nisam dobro razumeo.  Nema potrebe za vredjanjem jer se ne smatram "PAMETNJAKOVICEM"  ja postujem svacije misljenje  jos vise znanje i strucnost. A to sto kazes da si napisao  sta se skida: "SKIDA SE FAZNI ZUPCASI, REMENICA ZUPCASTOG SA RADILICE, PLASTICNO DEKLO SA SEMERINGOM I ONDA SE SVUCE MALI ZUPCASTI STO POGONI ULJNU PUMPU"  si sad naveo prvi put.  U svakom slucaju hvala, netreba nista vise da objasnjavas ovakvim pametnjakovicima kao sto sam ja.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #574 poslato: Maj 12, 2023, 03:54:15 pre podne »
MACISRO Ako procitas sto sam napisao u postu od prije par dana, slikama koje si sam postavio i ako se i malo razumijes u materiju skontati ces. Ali ocito ne kontas pa da ti napisem ponovo. SKIDA SE FAZNI ZUPCASI, REMENICA ZUPCASTOG SA RADILICE, PLASTICNO DEKLO SA SEMERINGOM I ONDA SE SVUCE MALI ZUPCASTI STO POGONI ULJNU PUMPU. Ocito uzalud pisem jer nisi u stanju da povezes tri razlicita posta, a kamo li da zamjenis zupcasti remen. Ja i mnogi mehanicari kada radimo posao inace volimo takve pametnjakovice sto su nakupili znanje po raznoraznim forumima i objasnjavaju sta se treba uraditi.

Taxi prijatelju toliko je dobro kada ga u Antwerpenu nisam nigdje vidio u slobodnoj prodaji, a lafo Belgija zemlja porijekla
Najmanje je bitno sto  ti nisi video, poenta je da je moj auto sa wolf uljem i "srpskom" naftom presao u Srbiji 250.000km(za nepune 4 godine) bez ijednog problema na satu ukupno 430.000km
« Poslednja izmena: Maj 12, 2023, 03:56:14 pre podne od strane taxi_bg »

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #575 poslato: Maj 12, 2023, 11:30:53 pre podne »
Taxi prelaziš 100.000+ godišnje. Ti možeš i da nemjenjaš ulje nikad samo dosipaj po potrebi. Problem su hladni startovi a po tvojoj priči tvoj auto se neohladi nikad
VW fan

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #576 poslato: Maj 12, 2023, 12:11:10 posle podne »
Prelazim oko 60,70.000km godisnje ulje menjam na 10.000km i sipam uvek gdrive dizel. Svaki prvi start je hladan.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #577 poslato: Maj 12, 2023, 02:00:04 posle podne »
I 60.000-70.000km je velika kilometraža. Probaj da mjenjaš filter svaku drugu zamjenu ulja ili produži interval zamjene na 20.000km usput ćeš testirat taj wolf a i uštedićeš dodatno
VW fan

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #578 poslato: Maj 12, 2023, 02:14:21 posle podne »
Zasto bi to radio menjam filter svakih 10k/km kosta 900din ne patim od brendova stavljam filtron ili wix, ulje izadje manje od 40e,nema tu ustede kad je auto sredstvo za rad.
Ja mislim da sam taj wolf dovoljno testirao za ovih 250.000km i ko zna koliko km na predhodnom autu. Poenta je da ljudi ne bacaju novac na skupe filtere i ulja,bitno je da se radi svakih 10k/km i nece biti problema.
« Poslednja izmena: Maj 12, 2023, 02:16:10 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #579 poslato: Maj 12, 2023, 04:01:28 posle podne »
Najmanje je bitno sto  ti nisi video, poenta je da je moj auto sa wolf uljem i "srpskom" naftom presao u Srbiji 250.000km(za nepune 4 godine) bez ijednog problema na satu ukupno 430.000km


Ulje koje se pravi se u Belgiji za zemlje treceg svijeta i ne moze se kupiti u maticnoj zemlji. Pametnom dosta, a ako si ti sretan i zadovoljan ja jos sretniji

IZVINI MOLIM TE, NEMA POTREBE ZA TAKVIM TONOM, kao prvo da si ti procitao moje postove znao bi da necu ja da radim  veliki servis niti cu ja da menjam mali zupcasti kais, nego neki servis gde cu naravno da posteno platim.  Drugo ja sam mislio da  smo ovde da objasnimo  i pomognemo drugima,  trece u pravu se ne razumem se u materiju i zato pitam. Napisao sam da sam pre par nedelja kupio auto, a pored imam oktaviu 2002 benzin -plin koji nema nikakve veze sa ovom materijom. I da... ja nisam objasnjavao kako se i sta radi nego sam  ubacio dve slike i naveo da me neko ispravi ukoliko nisam dobro razumeo.  Nema potrebe za vredjanjem jer se ne smatram "PAMETNJAKOVICEM"  ja postujem svacije misljenje  jos vise znanje i strucnost. A to sto kazes da si napisao  sta se skida: "SKIDA SE FAZNI ZUPCASI, REMENICA ZUPCASTOG SA RADILICE, PLASTICNO DEKLO SA SEMERINGOM I ONDA SE SVUCE MALI ZUPCASTI STO POGONI ULJNU PUMPU"  si sad naveo prvi put.  U svakom slucaju hvala, netreba nista vise da objasnjavas ovakvim pametnjakovicima kao sto sam ja.

Ja mislim da ako provedes dovoljno vremena citajuci po google i gledajuci tutorijale na youtube moze i sam da zamjenis, ali te jebe onda sto nema nikakve garancije. Tipicno balkansko razmisljanje. Kupiti auto samo da je bolji od komsijinog, a ciganiti na odrzavanju.
Normalan svijet odveze auto u servis i pita koja bi bila okvirna cijena, ako mu odgovara dogovara termin. Ne lupa glavu po raznoraznim forumima mjesec dana i opet odveze kod Zike u garazu na crno jer je ovaj najjeftiniji
« Poslednja izmena: Maj 12, 2023, 04:24:31 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup