Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 235039 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #540 poslato: April 18, 2023, 08:20:35 posle podne »
servisni interval velikog servisa za sve 2.0 tdi od 2013 je 210.000 km osim za biturbo od 240 ks za kojeg je 125.000 km
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #541 poslato: April 19, 2023, 08:17:07 posle podne »
e to nisam znao Paul-e...

u cemu je razlika u odnosu na 2.0 tdi 2011 god cr motor 105 kw /143 konja ( u mom slucaju )

 :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže ilicz77

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #542 poslato: April 20, 2023, 08:30:14 pre podne »
servisni interval velikog servisa za sve 2.0 tdi od 2013 je 210.000 km osim za biturbo od 240 ks za kojeg je 125.000 km


To sam ja upravo video na ovom sajtu, zato i pitah da li da radim...Elem, isao do majstora i on mi predlozio da sledece nedelje samo zamenimo zupcasti i vodenu pumpu, s obzirom da je ostalo menjano pre 2 nedelje..

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #543 poslato: April 20, 2023, 08:47:47 posle podne »
e to nisam znao Paul-e...

u cemu je razlika u odnosu na 2.0 tdi 2011 god cr motor 105 kw /143 konja ( u mom slucaju )

 :26

Objasnit cu ti Zoki na ljeto uz pivu
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #544 poslato: April 20, 2023, 08:50:38 posle podne »
e to nisam znao Paul-e...

u cemu je razlika u odnosu na 2.0 tdi 2011 god cr motor 105 kw /143 konja ( u mom slucaju )

 :26

Objasnit cu ti Zoki na ljeto uz pivu

Moze Legendo  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #545 poslato: Maj 04, 2023, 10:53:12 posle podne »
Pozdrav drugari,  treba mi pomoc oko velikog servisa, izcitao sam sve napisano ali mi treba konkretan servis  gde bih mogao da uradim VELIKI SERVIS  na mom Passatu B8 2015 godiste. Kupio sam iz uvoza  navodno presao 240.000km. Mali servis sam odradio pre 10 dana ali neznam kod koga da idem  da uradim kako treba a ne da se razmisljam jeli me prevario za neki deo. Ja sam iz Kikinde tako da dolazi u obzir N. Sad ili Beograd. U Kikindi nemam poverenja ni u jedan servis jer su sve neki priuceni majstori  i nebih da se vezbaju na mom autu, a posle se hvale kako su radili veliki servis na Passatu B8 i time isticu kako su dobri majstori. Ukoliko bih uzimao  delove mozete li mi dati konkretno od kojeg proizvodjaca sta da uzimam. Jedan "majstor" mi je naveo cifru za veliki servis 26.000 dinara bez ruke, sto mi je iskreno malo sumnjivo tj jeftino. Da napomenem da sam mali servis odradio pre 10 dana  ulje , filter, filter goriva i ostale filtre. Ukoliko nemoze jevno da se objavi naziv servisa moze i u privatnoj poruci. Hvala unapred

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #546 poslato: Maj 05, 2023, 06:12:58 posle podne »
Zavisi koji je motor. Ja iskreno preferiram continental set koji je za taj auto ako je dizel dode negdje 200-250 €. Ide vodena pumpa sa spulom i nova rashladna tecnost i alat za blokiranje radilice nije ni slican onim za 1.9 i 2.0 tdi i cr prve generacije
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #547 poslato: Maj 05, 2023, 08:57:15 posle podne »
motor je 1,6 tdi 120 konja, koju vodenu pumpu predlazes? A sto se tice alata za blokiranje radilice ne znam kako to izgleda, ali  mislim da alat treba  majstor  tj serviser da ima a ne da ja razmisljam o tome. Zato sam i pitao koga biste predlozili  ko se razume u svoj posao

Van mreže Skajnet

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Raska
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #548 poslato: Maj 08, 2023, 12:34:58 posle podne »
Imaš delove iz originala,mislim i u Novom Sadu,AC Rade.Kupih pre par dana VW set zupčastog i vodene pumpe kod njega
« Poslednja izmena: Maj 08, 2023, 12:48:12 posle podne od strane Skajnet »

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #549 poslato: Maj 08, 2023, 10:32:35 posle podne »
dobio sam danas mejl od Autocomerca u N. Sadu cena kod njih je za veliki servis (bez malog jer sam uradio pre oko 10 dana) cena je 67.000 dinara sa 1 godinom garancije.   AC Stojanov iz Beograda svoj rad  i delove ceni 650 evra  takodje 1 godina garancije.  Sad neznam kakve delove ugradjuju  ali razlika u ceni je oko 100 evra. Sta vi predlazete gde da idem, naravno meni bi vise odgovarala jeftinija solucija, ali neznam kvalitet radova i delova.  Ovo mi je prvi put da imam  skup auto i da hocu da se uradi posao kako treba, a ne da se posle hvatama za glavu i dzep zbog losih delova i majstora.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #550 poslato: Maj 08, 2023, 11:02:50 posle podne »
Ovlasceni verovatno bez PK seta i vodene pumpe.
Imas majstora koji su dobri, ne moras ovlasceni.
Imas npr Trivu u Rumenci, porodicna firma.
Dalmatinca u Veterniku, Radakovica u Veterniku, ma ima ih.
Послато са SM-G991B помоћу Тапатока

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #551 poslato: Maj 08, 2023, 11:35:57 posle podne »
Pozdrav drugari,  treba mi pomoc oko velikog servisa, izcitao sam sve napisano ali mi treba konkretan servis  gde bih mogao da uradim VELIKI SERVIS  na mom Passatu B8 2015 godiste. Kupio sam iz uvoza  navodno presao 240.000km. Mali servis sam odradio pre 10 dana ali neznam kod koga da idem  da uradim kako treba a ne da se razmisljam jeli me prevario za neki deo. Ja sam iz Kikinde tako da dolazi u obzir N. Sad ili Beograd. U Kikindi nemam poverenja ni u jedan servis jer su sve neki priuceni majstori  i nebih da se vezbaju na mom autu, a posle se hvale kako su radili veliki servis na Passatu B8 i time isticu kako su dobri majstori. Ukoliko bih uzimao  delove mozete li mi dati konkretno od kojeg proizvodjaca sta da uzimam. Jedan "majstor" mi je naveo cifru za veliki servis 26.000 dinara bez ruke, sto mi je iskreno malo sumnjivo tj jeftino. Da napomenem da sam mali servis odradio pre 10 dana  ulje , filter, filter goriva i ostale filtre. Ukoliko nemoze jevno da se objavi naziv servisa moze i u privatnoj poruci. Hvala unapred
Imam isti motor vec treci put stavljam skf pumpu i set zupcenja menjam na 100.000km nikada nijedan problem. Izadje oko 200e

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #552 poslato: Maj 08, 2023, 11:47:38 posle podne »
@Dag81,
 kako mislis ovlasceni,  veliki servis verovatno bez PK seta i vodene pumpe? Zar to nije obavezno prilikom velikog servisa?
Kod Stojanova ( neznam dali je ovlasceni servis ako znate javite da znam i ja) "cena velikog  servisa je 650e sve original delovi i  podrazumeva  zamenu  seta supcastog  kaisa, pumpe za vodu, pk  kais, spaner  pk kaiša, remenicu  alternatora, antifriz  g-13 i  ruke". (njihov mejl)


@taxi_bg.
nije problem kupiti  delove,  nego naci ko je strucan  da ih ugradi kako treba i da da garanciju za svoj rad. Mada mislim da  svako ko daje garanciju ugradjuje svoje delove, sto je logicno posle nemoze da se kaze da su delovi bili loseg kvaliteta. U Kikindi po meni  nema strucnih ljudi kojima bih poverio auto, sve sto poprvaljaju  su starjia vozila  tipa 10-15 godina. Odem da uradim mali servis, majistor gleda na YT gde se nalazi filter klime, trazi ga ispod haube, kaze radio je servis na B7... sve je to isto. Kad sam video doslo mi da mu kazem da je zavrsio sa majstorisanjem na mom autu.
Koji set zupcenja stavljas i koji auto vozis?
« Poslednja izmena: Maj 09, 2023, 08:16:08 posle podne od strane Zgubidan »

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #553 poslato: Maj 09, 2023, 03:52:05 pre podne »
taxi_bg. nije problem kupiti  delove,  nego naci ko je strucan  da ih ugradi kako treba i da da garanciju za svoj rad. Mada mislim da  svako ko daje garanciju ugradjuje svoje delove, sto je logicno posle nemoze da se kaze da su delovi bili loseg kvaliteta
Proguglaj malo i nacices servise koji se reklamiraju da rade veliki servis i da daju pisanu garanciju na kilometrazu. Verujem da ne stavljaju neke krsh i najjetinije delove ali i da stavljaju to je njihov problem.
Oni ce posle da skidaju i menjaju a tvoje je da vozis.....
Samo VW

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #554 poslato: Maj 09, 2023, 11:56:32 pre podne »
taxi_bg. nije problem kupiti  delove,  nego naci ko je strucan  da ih ugradi kako treba i da da garanciju za svoj rad. Mada mislim da  svako ko daje garanciju ugradjuje svoje delove, sto je logicno posle nemoze da se kaze da su delovi bili loseg kvaliteta. U Kikindi po meni  nema strucnih ljudi kojima bih poverio auto, sve sto poprvaljaju  su starjia vozila  tipa 10-15 godina. Odem da uradim mali servis, majistor gleda na YT gde se nalazi filter klime, trazi ga ispod haube, kaze radio je servis na B7... sve je to isto. Kad sam video doslo mi da mu kazem da je zavrsio sa majstorisanjem na mom autu.
Koji set zupcenja stavljas i koji auto vozis?
I nema neke razlike izmedju b7 i b8 manje vise kod vw je sve isto vozim b8 1.6tdi kazem ti vec treci put stavljam sve od skf to sam ugradjivao i u b7.

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #555 poslato: Maj 09, 2023, 10:17:01 posle podne »
taxi_bg.  a kazi mi jesi li menjao kais sto pokrece uljnu pumpu?  Negde savetuju da treba promenuti prilikom velikog servisa  negde kazu posle 300k km. Nezanam koliko je ovaj moj presao sa  sigurnoscu, jer je na satu famoznih 250k km. Moze biti a  nemora da znaci da je istina. Izvini sto te gnjavim ali ti imas informacije iz prve ruke  za moj auto

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #556 poslato: Maj 09, 2023, 11:18:34 posle podne »
Ne znam sta je jos vezano na tu pumpu, ali ako je u setu jesam, ako nije onda nisam nijednom do sada a vec je na 430.000km

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #557 poslato: Maj 09, 2023, 11:41:58 posle podne »
Nije u setu, koliko sam citao i gledao, mora se menjati kada se radi i veliki servis jer se valjda sve skida i plus treba da se skine  karter ulja da bi se prislo. Tako sam nesto citao, neka me ispravi neko ako nisam u pravu. Hvala na informacijama, onda da nebrinem  oko toga.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #558 poslato: Maj 10, 2023, 12:56:47 pre podne »
Onda nisam nikada menjao, slobodno vozi na servis kod majstora koji je radio predhodne modele nije nikakva nauka i moj je pre 4.5 godine prvi put radio b8 :)

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #559 poslato: Maj 10, 2023, 06:38:43 posle podne »
Kais na pumpi se mjenja na 500.000 ako se ne sjebe prije sa neodgovarajucim uljem. Uz kais pumpe se mjenja i deklo sa semeringom i to ide obavezno iz orginala jer znam par servisera sto su nalazili neke zamjeske deklove pa su nakon dva dana dolazili kod nas po orginale jer zamjenski ne drze. Set zupcastog Orginal( koji je isto continental samo sa isprintanim VAG znakovima), Continental, SKF ili Dayco. OBAVEZNO VODENA PUMPA
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup