Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 235213 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DjoleBGD

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK5 1.9 TDI BKC
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #480 poslato: Avgust 31, 2022, 09:01:29 posle podne »
Takodje preporuka za autoklime Ciklon kod hotela Jugoslavija, sve vezano za autoklime samo kod njih!
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #481 poslato: Avgust 31, 2022, 11:39:58 posle podne »
Ulje koje je stavljao majstor je Castrol Edge 5W30. Uzeo je 4L za mali servis a ostalo je 700ml da imam da dosipam kada potrosi. U pravu si za filtere, dva filtera su po 2500 dinara a dva su po 1000 dinara. Tako da mu to sve dodje 100e.
Nisam znao da ovi motori trose toliko ulja jer mi Polo buljavi nije trosio ni gram ulja od servisa do servisa.
U svakom slucaju mali servis za Golf 6 je 100e ali makar sam miran neko vreme pogotovo sto mi je majstor rekao da sam uboo dobrog golfa koji je redovno odrzavan.
Ako je 1.2tsi ili 1.4tsi lagano moze 502.00 5w-40 ulje, nema potrebe za 5w-30.
Tako bi mozda i smanjio potrosnju ulja, ako je imas.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #482 poslato: Septembar 01, 2022, 01:05:36 posle podne »
Kako se lako covek pronadje...

Ne znam kako mislis, da se neko ne pronadje a prozvao si ga javno? Covek je u objavi stavio da za vremenski interval naveden moze da se popije kafa i rakija, sto meni indicira na gostoprimstvo i ljubaznost, jer danas je sve izgubilo smisao vec se samo gleda korist, a sto se tice tvog tog ko koliko ima vremena da pise ovde, pa ima i posla ili nema, to vazi isto i za tebe. Kao neko ko je radio u ovlascenom servisu, i imao pretezno kontakt sa ljudima, mogu reci da su taksisti najgori od svih, em sto su umislili nesto, a uzeli vozila po smesnoj ceni na konto taksija, pa do onog, gde razglabaju na parkingu od dosade o problemima sa vozilima, i onda prepricavaju price kao da su svoje. A opet ti je postavio pitanje, na koje ti izbegavas odgovor sa forom "Postujem" jer ocigledno se ne razumes, inace bi rado usao u polemiku, kao i za ovih 200gr kafe i rakiju, sto smatram da je jako nizak komentar omalovazavanja.
Kakva jeftina kola pre 3,5god sam auto platio 15.000eur!?

Mislio sam na subvencije koje Vam drzava daje. Ali necemo o tome, nerelevantna tema skroz.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #483 poslato: Septembar 01, 2022, 01:40:09 posle podne »
Eto vidis to se moze nazvati klasicno "lupetanje" prvo kazes da sam uzeo auto subvenciju, a ja ti kazem da nisam. Sad trebam da idem redom i ispravljam gde si sve "lupetao", ali nemam zivaca..
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2022, 06:06:45 posle podne od strane Modus »

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #484 poslato: Septembar 01, 2022, 01:55:56 posle podne »
Procitaj ponovo poruku pa opet odgovori, nisam rekao da si uzeo, vec da je velika vecina na konto taksija uzela subvencije od drzave. Bolje idi na tu kontrolu po renomiranim ovlascenim servisima, onako kumovski, nego da ovde omalovazavas ljude, postovanje na forumu ti je 0. Ne bih ulazio u dalju diskusiju, ziv bio.

Van mreže Decky_Nis

  • VW Početnik
  • Poruke: 192
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf VI 1.2 TSI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #485 poslato: Septembar 01, 2022, 11:36:36 posle podne »
Ulje koje je stavljao majstor je Castrol Edge 5W30. Uzeo je 4L za mali servis a ostalo je 700ml da imam da dosipam kada potrosi. U pravu si za filtere, dva filtera su po 2500 dinara a dva su po 1000 dinara. Tako da mu to sve dodje 100e.
Nisam znao da ovi motori trose toliko ulja jer mi Polo buljavi nije trosio ni gram ulja od servisa do servisa.
U svakom slucaju mali servis za Golf 6 je 100e ali makar sam miran neko vreme pogotovo sto mi je majstor rekao da sam uboo dobrog golfa koji je redovno odrzavan.
Ako je 1.2tsi ili 1.4tsi lagano moze 502.00 5w-40 ulje, nema potrebe za 5w-30.
Tako bi mozda i smanjio potrosnju ulja, ako je imas.

1.2 TSI je u pitanju. Sad prvi put menjam ulje od kada sam kupio auto. Kad sam ga uzeo u novembru  predhodni vlasnik u Nemackoj je rekao da je ulje zamenjeno i da nema potrebe da se ponovo menja jos 10.000km tako da ga nisam ni pitao koje je ulje koristio. Mozda je bilo 5W40 ali u svakom slucaju sada je stavljeno 5W30. Na indikatoru ulja je pokazivao na minimum posle 9 meseci voznje na onoj sipkici (indikatoru). Tad sam odlucio da ga zamenim. Necu da se zafrkavam sa lancem bolje na vreme da se to zameni da ne bih imao problema.
VW. Das Auto.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #486 poslato: Septembar 02, 2022, 03:22:25 pre podne »
Procitaj ponovo poruku pa opet odgovori, nisam rekao da si uzeo, vec da je velika vecina na konto taksija uzela subvencije od drzave. Bolje idi na tu kontrolu po renomiranim ovlascenim servisima, onako kumovski, nego da ovde omalovazavas ljude, postovanje na forumu ti je 0. Ne bih ulazio u dalju diskusiju, ziv bio.
To ti kazem, nemoj da dajes pausalne izjave... Gledas svoja posla i sve super..

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #487 poslato: Septembar 18, 2022, 09:36:49 posle podne »
Da li neko ima iskustva sa kupovinom djelova "preko", savjet...
U skorije vrijeme cu morati da kupujem zamajac i kvacilo za aut mjenjac pa se kanim da kupim u ovlasceni jer je za auto koje planiram da vozim duze vremena...e sad da li je to bacanje para ili ce isti posao da odrade djelovi iz prodavnice auto djelova i znate da su cijene mnogo manje...fosao sam na tu ideju zato sto mi je drug kupio zamajac SACHS-ov u Njemacku za 400e (kao ide isti takav u prvu ugradnju audija) taj mu garnatuje da je isti kao iz ovlascenog...a npr taj zamajac u PG u prodavnicu je 200e...znaci li to da je taj preko mnogo kvalitetniji i da li je onda ok da se kupi takav zamajac da se ne bacaju pare u ovlasceni?

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #488 poslato: Oktobar 06, 2022, 04:47:30 posle podne »
Pazite ovo, uradio sam veliki servis pre 50ak hiljada, imao sam havariju na motoru i tada je sve odradjeno. Uvek uzimam set za zupcenje sto kvalitetniji. I od tada mi je po malo gubio antifriz... da ne duzim svasta sam gledao i menjao i posto se ponekada barica pravila ispod desne strane motora pretpostavim da je pumpa za vodu, ali sam vozio tako. Juce krene nesto da struze pa prestane, i skinem zastitu sa zupcastog i kad je krenulo da krlja vidim da je pumpa zablokirala. Srecom nije pokidao kais i prezupcio. Kad skinem pumpu javicu vam koje je marke...

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #489 poslato: Oktobar 06, 2022, 05:26:08 posle podne »
Hvala, pratim....
Samo VW

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: kragujevac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 1.3
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #490 poslato: Oktobar 06, 2022, 08:36:39 posle podne »
Kako se kreće cena velikog servisa za golf4 1,9tdi96kw 2002g uz kvalitetnije delove.Majstor koji mi je uradio specifikaciju uz njegov rad plus manzetne oba zgloba cena je 47000 dinara.Dal nije malo mnogo?

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #491 poslato: Oktobar 13, 2022, 10:52:02 posle podne »
Pazite ovo, uradio sam veliki servis pre 50ak hiljada, imao sam havariju na motoru i tada je sve odradjeno. Uvek uzimam set za zupcenje sto kvalitetniji. I od tada mi je po malo gubio antifriz... da ne duzim svasta sam gledao i menjao i posto se ponekada barica pravila ispod desne strane motora pretpostavim da je pumpa za vodu, ali sam vozio tako. Juce krene nesto da struze pa prestane, i skinem zastitu sa zupcastog i kad je krenulo da krlja vidim da je pumpa zablokirala. Srecom nije pokidao kais i prezupcio. Kad skinem pumpu javicu vam koje je marke...
Dragi forumasi, ostao sam dužan da napišem sta se desilo i da iznesem svoj stav. Znam da ce se ovde neki naći uvredjeni ali me boli patka.
Pa da počnem. Auto je odslepan kod majstora kod koga održavamo auto. Pedantan majstor izlazio mi u susret. Uvek bio plaćen... da ne duzim previše. Kao što sam i pretpostavio pumpa je curila, pored toga plastični propeler se na pola rastavio, pumpa marke ina. Uvek sam stavljao sve u kvalitetu... lični je majstor ugradio svoje delove. Prišao je od velikog servisa nepunih 48000km. Da napomenem od samog starta gubi anifriz. Čak sam mu jednim prilikom predočio ds mozda pusta na njoj i bilo je u fazonu ma nemoguće. Kada sam otišao po auto pokazao mi pumpu rekao da sa inom nikad nije imao problem i tada počinje majstorska pederska priča. Kad sam promenio antifriz. Pa kada sam radio veliki servis i još bar 6l svežeg jer sam dolivao. Išao je na varijantu da se antifriz menja na 2 god i da je moj loš antifriz sjebao pumpu. Onda sam mu rekao nikad nisam reklamirao i pravio problem ali ovo od samog starta curi. Na to je on rekao imao sam sreće što nije prezupcio. Cena za njegove ruke i 3l antifriza 12000 jebenih dinara. Znaci, ugradio sam  jezive delove on uradio, a garancija ku.... e toga mi je vise pun. Kad uzimaju pare kao da su hirurzi i doktori nauka onda sve može. Kada treba da se ispravi greška onda traže krivca u svemu drugom. I kod svakog je tako. Ja znam da ce sada majstori sa foruma da se bune i da kažu kako su bolji od mog majstora bla bla. Naslusao  sam se takvih sranja. Da je polupao motor ja bih bio kriv sto sam stavio sve novo ina i conti i platio celu popravku. Pa za koj moj onda radim taj veliki servis??? Bolje da vozim dok ne pukne dodje mi mozda na isto.
Više puta je polemisano oko te garancije. I ja znam da ona mora biti koliko proizvođač seta za zupcenje daje. Mojje praktično na pola intrtvala umalo napravilo štetu od 600-700e. Pa bar da je rekao reklamiracemo pumpu nego me odrao i rekao da sam imao sreće. 10000din za 2 sata posla. Malo pre sam rekao naplatio kao da je hirurg ili dr nauka. Moram da se ispravim, kamo lepe sreće ds neko ko je skolovan i radi poslove koje ne moze svaki dundjer da radi da zarađuje toliko na dva sata. Pun mi je vise k... majstora.
Od sada cu za svaku popravku prvo tražiti račun i pismenu garanciju pa neka me dere. A onda kada se nešto ovako desi onda cu ja njega da derem. Jednom davno sam pisao svaki kod koga sam nesto održavao kola ima kucerinu i ceo svoj vozni park. Sve bih ih oporezovao i prijavio. Svi rade ma crno, rabat za delove sebi u džep, pa neka ih, ali bar da urade kako treba ili da jednim jebeno prihvate grešku i jebemu garanciju. Ma nema šanse.
Izvinjavam se ali sam bas popizdeo. I eto učite na tudjim greškama. Tražite PISMENU GARANCIJU I NIKAKO DRUGACIJE.
A da sada sam stavio sve skf i kwp pumpu koje sam sam naručio i ne treba mi od njega više ni garancija ni bilo kakva usluga. Pozdrav

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #492 poslato: Oktobar 13, 2022, 11:49:41 posle podne »
Једино решење ако већ немаш механичара од поверења је да идеш у неки реномирани ауто центар, као што су Стојанов и тако неки, не знам их пуно и нећу да рекламирам. Ту си са једне стране сигуран јер ћеш за сваку услугу у таквим центрима добити рачун за услугу коју су ти пружили (наравно јачи су са ценама за исте), што ти са друге стране даје право да ако буде проблема да се жалиш на ту исту услугу односно да се позовеш на рекламацију. Док код Мике у гаражи не добијеш ни рачун, а платиш дебело за нијансу јефтиније него у ауто центру. Ја сам тако у једном од њих на прошлом ауту рекламирао центрирање трапа, наиме после центрирања ауто је почео мнооого да скреће у лево... Исто тако сам се одмах окренуо вратио рекламирао и онда су ка уцентрирали, шта су погрешили само они знају.
Али и у тим центрима има свакаквих и добрих и лоших мајстора, круже и приче да када им људи оставе ауто на сервису да му ништа и не промене. Верујем да су такви случајеви ретки али се и дешавају.

Sent from my vw mk5


Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #493 poslato: Oktobar 14, 2022, 12:02:53 pre podne »
Ma pronaći cu majstora koji će davati racun. Tako ili nikako.
Pismena garancija. Hvala i doviđenja. Ovo  nije prvi put da se ovako nešto dešava i ne samo sa ovim majstorom.
Veliki servis em je skup em je ozbiljna stvar. Svi znamo sta se dešava kada auto prezupci. Popravke su papreno skupe. Zasto ja kao mušterija da razmišljam za nešto što sam platio ili preplatio? Ja razumem da u 1000 slučaja jednim mora da se desi greška i da nije majstor kriv. Ali ja sam jos manje. Posebno kada dam majstoru da sam ugradi svoje delove. Svi znamo da su povezani sa prodavnicama auto delova i da sebi uzimaju deo para u džep od tih delova.
Da mi je auto prezupcio negde u tri lepe sta vi bilo? Kako ja njega da jurim da mi plati štetu kad nemam nikakav dokaz.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #494 poslato: Oktobar 14, 2022, 03:44:51 pre podne »
Једино решење ако већ немаш механичара од поверења је да идеш у неки реномирани ауто центар, као што су Стојанов и тако неки, не знам их пуно и нећу да рекламирам. Ту си са једне стране сигуран јер ћеш за сваку услугу у таквим центрима добити рачун за услугу коју су ти пружили (наравно јачи су са ценама за исте), што ти са друге стране даје право да ако буде проблема да се жалиш на ту исту услугу односно да се позовеш на рекламацију. Док код Мике у гаражи не добијеш ни рачун, а платиш дебело за нијансу јефтиније него у ауто центру. Ја сам тако у једном од њих на прошлом ауту рекламирао центрирање трапа, наиме после центрирања ауто је почео мнооого да скреће у лево... Исто тако сам се одмах окренуо вратио рекламирао и онда су ка уцентрирали, шта су погрешили само они знају.
Али и у тим центрима има свакаквих и добрих и лоших мајстора, круже и приче да када им људи оставе ауто на сервису да му ништа и не промене. Верујем да су такви случајеви ретки али се и дешавају.

Sent from my vw mk5
Nije bas nijansa u razlici cena i sam si to napisao, u najboljem slucaju je duplo.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #495 poslato: Oktobar 14, 2022, 03:47:54 pre podne »
Ma pronaći cu majstora koji će davati racun. Tako ili nikako.
Pismena garancija. Hvala i doviđenja. Ovo  nije prvi put da se ovako nešto dešava i ne samo sa ovim majstorom.
Veliki servis em je skup em je ozbiljna stvar. Svi znamo sta se dešava kada auto prezupci. Popravke su papreno skupe. Zasto ja kao mušterija da razmišljam za nešto što sam platio ili preplatio? Ja razumem da u 1000 slučaja jednim mora da se desi greška i da nije majstor kriv. Ali ja sam jos manje. Posebno kada dam majstoru da sam ugradi svoje delove. Svi znamo da su povezani sa prodavnicama auto delova i da sebi uzimaju deo para u džep od tih delova.
Da mi je auto prezupcio negde u tri lepe sta vi bilo? Kako ja njega da jurim da mi plati štetu kad nemam nikakav dokaz.
Ja te potpuno razumem, ali moras da sagledas realno u kakvoj neuredjenoj drzavi zivimo.
Ako zelis da platis i dobijes jedino ispravno resenje je ovlasceni servis.

Van mreže geci

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: ruski krstur
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: sharan
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #496 poslato: Oktobar 14, 2022, 09:01:30 pre podne »
Na kolilo vi radite veliki servis? Do sad sam radio na 50000km a sad na ovim kolima kad sam odradio majstor mi je rekao da imam kao kod njega garanciju do 100000km

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #497 poslato: Oktobar 14, 2022, 11:47:15 pre podne »
Ja imam pisanu garanciju u servisu gde sam radio 4 godine ili 90.000km sa delovima i serijskim brojevima, generalno svi daju garanciju dokle god ne dodjes da reklamiras. To sto ti je rekao 100.000km, znaci mozes za 10 god da dodjes sa 90.000km predjenih i da mu kazes, evo dosao sam da reklamiram? Ma daj, glupa prica skroz, to na rec, nista. Kad moze jedan Gigatron da se sprda sa ljudima, koji je ozbiljna radnja i dobro poznat u Srbiji, sta mislis da rade ovi manji?

Van mreže geci

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: ruski krstur
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: sharan
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #498 poslato: Oktobar 14, 2022, 02:19:19 posle podne »
Sad odradio mali servis pa valjda do nove godine sam miran a posle moram na veliki servis a proslo 2-3 god a imam vec predjeno oko 80000

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #499 poslato: Oktobar 14, 2022, 07:24:40 posle podne »
Po meni je skroz ok raditi veliki servis na 90 000-100 000 ili 3-4 godine, logično mi je za kaiš da je bitnije koliko je star neho koliko se kilometara sa njim prešlo.