Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 234952 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #360 poslato: Maj 07, 2021, 12:58:39 posle podne »
Ovo su skroz ok cene, osim za antifriz koji je 900 din. litar, al ajde... :)
Iskreno mislim da nije gre'ota malo preplatiti ako je korektan majstor kome ostavis auto i ne razmisljas.
Naprotiv to je bas korektna cena 890din zato što je u pitanju antifriz g13(koji ide u novije automobile 2015+),a pakovanje je od 1,5l(vidiš da je uzeto 3l destolovane i 2x1.5 antifriza.

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #361 poslato: Maj 07, 2021, 01:26:39 posle podne »
Da, za litar i po je ta cena, mislio sam da je litar flasa. Mada i da su samo malo zakinuli na tome/uzeli nekog skupljeg proizvodjaca, nije neka cifra znacajna.
Ima tih servisa koji su kao na glasu i deluju profi, pa hoce da vacare opasno, kad primete da se neko ne razume u kola. Skoro su decku iz kraja ovde na Vidikovci skidali glavu na Daciji 1.4 benzin koja je presla 76000 km, nije palio ventilator pa su prvo rekli da je termoprekidac, sto sam mu i ja rekao, na kraju mu naplatili 36000 za to sve oko glave, predali mu ceo racun sa cenama, PDVom itd, a nigde i nema termoprekidaca... :) Auto mu je prokuvao malo kad je upao u guzvu i izbacio na cep, dolili smo antifriz i auto inace skroz normalno radio i u voznji dok se krece, vodena pumpa itd.
Decko samo platio i uzeo auto jbg, ne zna ni gde se nalazi hladnjak na kolima, bas ga ne interesuje, i ovi izgleda provalili... :)

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #362 poslato: Maj 07, 2021, 01:33:52 posle podne »
Moze i tako..  :)

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #363 poslato: Maj 07, 2021, 02:44:27 posle podne »
Da, za litar i po je ta cena, mislio sam da je litar flasa. Mada i da su samo malo zakinuli na tome/uzeli nekog skupljeg proizvodjaca, nije neka cifra znacajna.
Ima tih servisa koji su kao na glasu i deluju profi, pa hoce da vacare opasno, kad primete da se neko ne razume u kola. Skoro su decku iz kraja ovde na Vidikovci skidali glavu na Daciji 1.4 benzin koja je presla 76000 km, nije palio ventilator pa su prvo rekli da je termoprekidac, sto sam mu i ja rekao, na kraju mu naplatili 36000 za to sve oko glave, predali mu ceo racun sa cenama, PDVom itd, a nigde i nema termoprekidaca... :) Auto mu je prokuvao malo kad je upao u guzvu i izbacio na cep, dolili smo antifriz i auto inace skroz normalno radio i u voznji dok se krece, vodena pumpa itd.
Decko samo platio i uzeo auto jbg, ne zna ni gde se nalazi hladnjak na kolima, bas ga ne interesuje, i ovi izgleda provalili... :)

Ima i toga, naravno, ali problem je u tome sto ja sve proverim to, kutije i stari delovi me cekaju u gepeku, i kasnije kod kuce lepo proverim na tenane. Samo kazem da nemam vremena da sedim kod majstora ili gubim vreme u gradu dok mogu posao da zavrsim. Jbg, kad ne znas, mogu i hoce na 95% mesta

Van mreže NRWojvodina

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Novi Sad- Düsseldorf
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf VI 1.6 TDI BlueMotion
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #364 poslato: Jun 05, 2021, 12:08:47 posle podne »
Pošto je veliki servis (ruke+delovi) za golfa 6 (1.6tdi)?
NRWojvodina

Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #365 poslato: Jun 05, 2021, 02:29:39 posle podne »
Spreman za osvjezenje Leon 1.9. 66kw



Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

« Poslednja izmena: Jul 17, 2021, 06:29:33 posle podne od strane Modus »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #366 poslato: Jun 05, 2021, 02:45:54 posle podne »
Pošto je veliki servis (ruke+delovi) za golfa 6 (1.6tdi)?
Oko 350e

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #367 poslato: Jun 05, 2021, 03:51:11 posle podne »
Spreman za osvjezenje Leon 1.9. 66kw

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
A zastooo 10w-40?

Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #368 poslato: Jun 05, 2021, 03:52:32 posle podne »
Pitao koje cu,ja sam stavi koje ti mislis. I on mi je dao ovo. Što je bolje, ne znam

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže zvezdo

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #369 poslato: Jul 17, 2021, 03:22:52 posle podne »
Informacija iz ovlastenog VW servisa u Holandiji, cena za veliki servis i SAMO zamenu antifriza na pasatu B8 1.6 TDI je 719 e!
Delovi su neki mix orginala i zamenskih proverenih proizvodjaca radi smanjenja cene ali ne na ustrb kvaliteta.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #370 poslato: Septembar 30, 2021, 11:01:15 pre podne »
Uradio sam veliki servis pre 32000km. Golf 4 90ks. Sve promenjeno i stavljani najkvalitetniji delovi. Izgleda da mi curi antifriz na vodenoj pumpi. Pozvao sam majstora i rekao je pa nista uzeces novu vodenu pumpu i kais. Nigde pomena za neku garanciju. Koliko traje garancija za set zupcastog? U februaru 2019.je radjeno

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #371 poslato: Septembar 30, 2021, 11:55:47 pre podne »
Pa kod nas je neki prosjek 60 000-100 000, ili 5 godina za veliki servis. Mislim da ti nije tu masjtor kriv, već djelovi, mada sam sliuaš razbih priča, dešavalo se ljudima da im majstori stave neki polovan set kiji su prethodno skinuli sa nekog automobila, a onaj koji si ti donio ostave po strani, pa poslije toga ode tako pumpa vode brzo, zupčasti kaiš počne da se načinje i nastaju problemi. Koji si set djelova stavio?

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #372 poslato: Septembar 30, 2021, 08:32:05 posle podne »
Ina, Conti...Ne znam koja je pumpa. Ne krivim majstora, ali on je ugradjivao svoje delove, nista nisam ja uzimao

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #373 poslato: Septembar 30, 2021, 11:55:41 posle podne »
Ja bih onda otišao pravo kod njega i tražio da opret to zamijeni, ali o njegovom trošku. Stvarno je sramota da na 30 000km ode nešto što treba da izdrži 100 000km bez problema, a pritom si platio najkvalitrtnije djelove. Da li si bio tu kad je majstor to ugrađivao?

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #374 poslato: Oktobar 01, 2021, 02:01:24 pre podne »
Dve i po godine je proslo, o kakvoj garanciji vi pricate? Ko garantuje proizvodjacu da nije presao 200 000km? :)

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #375 poslato: Oktobar 01, 2021, 04:48:39 posle podne »
Na žalost, kod nas ovdje u većini autod djelova ni račune ne izdaju, a ne garancije. Slažem se da niko servisima ne garantuje da nije prešao 200 000km sa tim setom, ali se i to lako utvrdi po kilometraži. Većina majstora preporučuje da se radi između 60 000 i 100 000, pa mislim da je stvarno bruka i sramota da ode pumpa vode na 32 000km, to je četvrtina intervala na loji fabrika preporučuje da se radi veliki servis- 120 000km.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #376 poslato: Oktobar 01, 2021, 06:25:31 posle podne »
Dosta ljudi se žali na vodenu inu i conti u poslednje vreme, najbolje se u predhodnom periodu pokazala skoro pa najeftinija skf.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #377 poslato: Oktobar 01, 2021, 06:33:53 posle podne »
Uradio sam veliki servis pre 32000km. Golf 4 90ks. Sve promenjeno i stavljani najkvalitetniji delovi. Izgleda da mi curi antifriz na vodenoj pumpi. Pozvao sam majstora i rekao je pa nista uzeces novu vodenu pumpu i kais. Nigde pomena za neku garanciju. Koliko traje garancija za set zupcastog? U februaru 2019.je radjeno

Teraj kod drugog majstora i vidi da li je predhodni stavio novu pumpu. Ja sam tako skontao da mi pola stvari nije uradjeno na kolima koje sam platio a majstor uredno zaveo u servisnu knjizicu potpisao i lupio pecat

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #378 poslato: Oktobar 01, 2021, 06:40:56 posle podne »
Stvarno sramota šta se radi, a pri tom ni kvalitet djelova na našim prostorima nije neki.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #379 poslato: Oktobar 01, 2021, 07:00:04 posle podne »
Pre svega moram da utvrdim da li je pumpa. Primetio sam samo po nekada kada nizbrdo parkiram pa sa suspleha malo kaplje alk baš na toj strani ispod zupcastog. Možda se I sliva od negde drugde. Sutra ću skinuti poklopac zupcastog pa pogledati.
Slažem se da majstor može da kaže da sam prešao 200000. Ali kao što ja idem kod njega na reč i poverenje i dobro platim, onda očekujem isto tako da i on uzvrati. Šta više zapisuje kada je kome i Šta radio, pa može pogledati i km ostalih servisa nakon velikog. Problem je što meni gubi po malo antifriz sigurno duže od god ipo. Pa sam menjao i mali hladnjak...A nije on bio. Ako se ispostavi da je pumpa znači da ona praktično od samog početka pusta
Javiću šta se desava