VW Caffe > Nove informacione tehnologije

Podrzava li Nokia 6 MHL za povezivanje na HDTV

(1/2) > >>

Nenad Petakovic:
Podrzava li Nokia 6 android telefon,MHL za konekciju na HDTv?I sta konkretno treba da bi se povezao sa tv koji ima hdmi ulaze?

Nenad Petakovic:
Koga zanima Nokia 6 ne podrzava MHL(Za kompaniju koja je ucestvovala u stvaranju MHL tehnologije sramota).Moze se povezati sa HDTV i pametnim tv samo uz Chromcast adapter i Chromcast aplikaciju inace to je oko 5000 din.Za mob koji sluzi bez ikakve primedbe ovo je veeliki minus!

Simma:
Ima Wi-Fi Direct,pa ako TV podrzava moze se direktno na njemu emitovati bilo sta sa telefona.

Madison:
Da, ali Wi-Fi Direct znaci da telefon za internet koristi mobilnu mrezu, pa ako nemate mnogo besplatnih podataka, nije bas zgodno. Motorola, Nokia i jos neki telefoni koji su "pure Android" uglavnom nemaju klasican Screen Share, nego mora Chromcast uredjaj koji i dalje ja mislim ne prikazuje direktno sve sa ekrana telefona, nego odredjeni sadrzaj (muzika, filmovi itd.).

Jbg, Nokia odavno nije sta je bila, moja stara Nokia N8 sa Symbianom ima izlaz za HDMI, najbrzi prikaz direktno na kabl bez kasnjenja.

Simma:
Ne,Wi-Fi Direct znaci povezivanje u mrezu preko wifi.Nema nikakve veze sa mobilnim internetom. Ja ni nemam mobilni internet a koristim Wi-Fi Direct na mom TV. Uglavnom pokazujem slike i tako to ali mogu i da pustim film,imam i desktop mode ali to je opcija telefona.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju