Autor Tema: A4 b8 quattro - zglobovi pri mjenjacu ili nesto drugo??  (Pročitano 3217 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
A4 b8 quattro - zglobovi pri mjenjacu ili nesto drugo??
« poslato: Jun 10, 2023, 07:00:19 posle podne »
Auto je bio na skf zglobove i tresao je preko 120... e sad da li je zbog guma ili necega drugog ne znam...uglavnom pocijepao je obije manzetne na istim mjestima i u isto vrijeme!! i naravno mast je iscurela i poceo je da trese na dodavanje gasa...morao sam odvoziti koliko je bilo moguce lagano 150ak km do servisa (jos dodatno mi pukne i prednja spirala usput)...jedan zglob se prosuo i stavili drugi neki cini mi se nesto JOPEX bjese naziv...nista ne valja, treslo i dalje...porucim iz BG ZETA ERRE zglobove kazu da su extra...auto mnogo manje trese ali se osjeca i na dodavanje gasa i posle 120...e sad da li su to zglobovi ili je nesto jos dodatno otislo?? Bas ne znam sta da radim niti mogu naci nekoga konkretno ko se razumije...

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: A4 b8 quattro - zglobovi pri mjenjacu ili nesto drugo??
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2023, 10:37:59 posle podne »
Provjeri kardan i zadnje zglobove.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: A4 b8 quattro - zglobovi pri mjenjacu ili nesto drugo??
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2023, 11:30:43 posle podne »
Da, bravo...To mi nije palo na pamet ali kako se sta mijenjalo naprijed uvijek je bilo nekih promjena ili trese vise ili manje i onda sam samo na prednji trap fokusiran...