Autor Tema: Golf 6 1.4 TSI 90KW prekid na prvom cilindru  (Pročitano 3469 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ledu

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Age: 36
  • Lokacija: Uzice (Beograd)
  • Karma: +0/-0
    • http://
Golf 6 1.4 TSI 90KW prekid na prvom cilindru
« poslato: Maj 17, 2022, 11:34:56 pre podne »
Ne stižem da predstavim auto, nadam se da ću uskoro i to uspeti  wacko
Naime, javio se problem pri startovanju hladnog motora, digne obrtaje na oko 1100 i podrhtava, izbacuje crn dim sa mirisom benzina, pucketa na auspuh, to sve traje oko minut-dva i za to vreme spusta polako obrtaje na "normalnih" oko 750. Dešavalo se na svakih 5-6 dana da upali check engine, na dijagnostici je bilo "prekid (mislim paljenja) na prvom cilindru", pa onda sam ugasi lampicu sutradan. Jednom je počela da trepće i da trza pri ubrzanju, bio sam siguran da je bobina (isti simptomi kao na starom 1.4 16v koji sam imao), međutim zamenom mesta bobina i proverom greške nakon toga, opet je bilo na prvom cilindru. Svećice isto nisu problem, reče serviser, i posumnja na diznu.

E sad, našao sam sistem da svaki hladan start upalim (na 1100 diže), ugasim odmah i upalim ponovo, i svaki put na drugo paljenje odmah radi mirno na oko 750 obrtaja, ne dimi, ne trza. Potrošnja krajnje normalna, fabrička. Meni to ne liči na diznu, valjda bi zezala u vožnji ako nije ispravna. Dakle, sa drugim paljenjem hladnog motora (zagrejan pali normalno na prvu), vozim se već 15 dana bez ikakvog problema, bez prijave greške na tabli.

Da li neko ima ideju šta bi moglo da bude?
[size=]***VW***[/size][/color]



Van mreže marko012po

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Lokacija: Požarevac
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.6 16V FSI 85KW
Odg: Golf 6 1.4 TSI 90KW prekid na prvom cilindru
« Odgovor #1 poslato: Maj 17, 2022, 12:06:00 posle podne »
Imam sličan problem na golfu 5 1.6 FSI, pri hladnom startu digne obrtaje na 1100-1200 i trza, neravnomerno radi, ali nema dima. Oseća se miris benzina, što mi ukazuje na lošu smesu vazduha i goriva. ostalo sve isto kao kod trbe, ne troši, nema problema u vožnji. Pratim dalje šta se piše, možda neko ima ideju šta bi moglo biti.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 6 1.4 TSI 90KW prekid na prvom cilindru
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2022, 01:23:47 pre podne »
Zaviri u usisnu granu, mozda bi mu dobro doslo jedno čišćenje

Van mreže ledu

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Age: 36
  • Lokacija: Uzice (Beograd)
  • Karma: +0/-0
    • http://
Odg: Golf 6 1.4 TSI 90KW prekid na prvom cilindru
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2022, 11:53:06 posle podne »
Zaviri u usisnu granu, mozda bi mu dobro doslo jedno čišćenje

Hvala na odgovoru, posle dosta istraživanja sam naišao na objašnjenja zašto čađavi ventili, pa i grana mogu da utiču na misfire kod direktnog ubrizgavanja.
E sad, na koji način se kod nas to uspešno radi? Video sam par centara koji se bave dekarbonizacijom H2/O2, ne obećavaju čuda ali obećavaju rezultat, realno. Amerikanci npr. peskiraju mlevenom korom lešnika...

A što se tiče obrtaja pri hladnom startu, to je zbog brzog zagrevanja katalizatora (ekologija tj. lažiranje rezultata emisije...) i svima se dešava pri temperaturama preko 10-15 stepeni, ne zimi. Jedini problem je u našem slučaju neravnomeran rad tih pola minuta do minut, za šta uzrok i dalje tražim.
[size=]***VW***[/size][/color]



Van mreže dalibor76

  • VW Početnik
  • Poruke: 51
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 1.4TFSI Sline
Odg: Golf 6 1.4 TSI 90KW prekid na prvom cilindru
« Odgovor #4 poslato: Maj 20, 2022, 08:35:29 pre podne »
Koliko ima predjenih kilometara golf?
Kakav je sa potrosnjom motornog ulja?
I kod mene cim temperatura predje 15 C odmah na prvom paljenju poveca obrtaje,ali to je tako softverski podeseno.
Sto se tice dekarbonizacije mislim da je cisto bacanje para,po meni istu stvar mozes i sam odraditi voznjim na malo vecem broju obrtaja.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
« Poslednja izmena: Maj 20, 2022, 08:52:34 pre podne od strane dalibor76 »

Van mreže ledu

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Age: 36
  • Lokacija: Uzice (Beograd)
  • Karma: +0/-0
    • http://
Odg: Golf 6 1.4 TSI 90KW prekid na prvom cilindru
« Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2022, 04:13:56 posle podne »
Koliko ima predjenih kilometara golf?
Kakav je sa potrosnjom motornog ulja?
I kod mene cim temperatura predje 15 C odmah na prvom paljenju poveca obrtaje,ali to je tako softverski podeseno.
Sto se tice dekarbonizacije mislim da je cisto bacanje para,po meni istu stvar mozes i sam odraditi voznjim na malo vecem broju obrtaja.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Ima navodnih 175000km, opšte stanje odgovara tome, mada naravno mogu samo da sanjam da li je tačno. Skoro je kupljen, tako da ne znam ništa o potrošnji ulja, za sada ne deluje da troši mnogo. Benzin troši vrlo blizu fabričkih rezultata. Kao što rekoh, shvatio sam da je dizanje obrtaja normalno (to mi ne bi ni bilo čudno jer mi je na 1.4 16v stalno to radio), samo taj jako nemirni rad i prijavljivanje greške u toku vožnje je problem.

Slažem se sa tobom za spaljivanje čađi oštrom vožnjom, ali mislim da to ima veze samo na potezu cilindri-izduv. Ovde je reč o čađi na usisnoj grani i ventilima, kao posledica nespiranja ventila benzinom (direktno ubrizgavanje u cilindar) i vraćanja čađi preko egr-a.

Dekarbonizacijom vodonikom se ta čađ kroz usis razgrađuje i ide na spaljivanje u cilindar. Samo sam skeptičan koliko stvarno može na taj način da se očisti. Nigde ne nalazim informacije o pravom čišćenju grane i ventila kod nas. Plus je usisna grana na 1.4 tsii pozadi, malo nepristupačna, ako se ne varam.
[size=]***VW***[/size][/color]



Van mreže krekemburg

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: zabalj
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: polo clasic SDI
Odg: Golf 6 1.4 TSI 90KW prekid na prvom cilindru
« Odgovor #6 poslato: Avgust 14, 2023, 10:49:27 posle podne »
Da li je problem na kraju rešen. Niste pisali ništa.