Autor Tema: Problem sa RNS 510 u Passatu B6 2009. god.  (Pročitano 131 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Davorin

• VW Početnik
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Problem sa RNS 510 u Passatu B6 2009. god.
« poslato: Januar 14, 2021, 02:55:58 posle podne »
        Dobar dan svima.

Pre godinu i pol dana sam pazario Passata karavana B6 20tdi 2009. godiste. Auto ima na satu 250000km i sa desne strane je volan jer zivim na Malti. Ima dosta dodatne opreme i izmedju ostalog RNS 510 i prednje i zadnje parking senzore. U toku godinu dana koriscenja automobila veoma sam zadovoljan njime, bilo je manjih problema, ali sve je razumljivo uzimajuci u obzir godiste i kilometrazu. Da ne bi sirio pricu imam problem sa RNS 510.

Desavalo mi se da kontrole na volanu prestanu da rade i izgubim informacije sa RNS-a na board display-u na instrument tabli i pojavi mi se greska na RNS-u "Optical parking system is not available at present", pomislio sam da nije neki los kontakt, izvadio sam ga prekonektovao i sve je ponovo proradilo. Medjutim nije trajalo dugo, posle mozda mesec dana opet se pocinje desavati ista stvar. Cudna stvar koja se desava je da recimo ujutro kad krenem na posao sve radi sasvim normalno nekih 10-15min, onda se ponovo pojavi greska za OPS i komande i display prestanu da rade. U isto vreme sam primetio da se iz RNS cuje zvuk zujanja kao da se hard disk cuje kako radi i posle iskljucivanja.

Dosta vremena sam proveo na ovo forumu pokusavajuci da nadjem slicne problem, ali mi nije polazilo za rukom.
Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da pomogne.
Postavio sam sliku greske sa RNS-a ako moze biti od pomoci.

Hvala unapred.

Van mreže AcoVW

• Hero Member
  • Auto: CC, Golf 5
Odg: Problem sa RNS 510 u Passatu B6 2009. god.
« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2021, 03:21:36 posle podne »
Jedino sto ti sam mozes da uradis je update firmware-a (software), pa mozda time da resis problem.
Jer moze da bude i do gateway-a, hard diska. . .

Van mreže markoN1

• VW Početnik
  • Auto: Tiguan
« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2021, 05:41:59 posle podne »
Interesantno, evo danas sam upravio resio slican problem na svom autu. Nakon zamene akumulatora i predhodnog paljenja auto preko kablova imao sam isti problem sa OPS-om i istu tu poruku "OPS is not available at present". OPS je totalno ugasen kao i kamera.

Nakacio sam auto na dijagnostiku - Front Parking Aid speaker.

Otiso do Porsche-a i kupio nov zvucnik. OPS i rikverc kamera sada rade bez problema.

Dakle, izgleda da ako jedna komponenta OPS-a ne radi, komplet OPS ukljucujuci i rikverc kameru nece raditi u celini.

Istrazio sam po netu i skontao da je ovo cest problem pogotovo nakon menjanja akumulatora a pogotovo ako je auto paljen preko kablova. Poruka - izbegavajte da modernije automobile palite preko kablova, ako se vec koriste treba da budu kvalitetni i da imaju anti-zap. Cesto se desi da auto totalno pobrljavi sa elektronikom posle paljenja.

Sto se tice krckanja u RNS510, imao sam isti slucaj. Pogledaj da nemas neki zaboravljeni CD unutra. Cesto se desi ako je CD los nebitno sto nije aktivan da se cuje. Ako imas, izvadi ga i vidi dal se cuje isti zvuk.

Nadam se da sam ti pomogao kolko tolko.
« Poslednja izmena: Januar 14, 2021, 05:55:28 posle podne od strane markoN1 »

Van mreže dixon

• VW Početnik
« Odgovor #3 poslato: Januar 14, 2021, 06:20:10 posle podne »
izgleda da ako jedna komponenta OPS-a ne radi, komplet OPS ukljucujuci i rikverc kameru nece raditi u celini.

Управо тако, иста прича и ако један сензор не ради неће радити уопште. @Davorin Јеси качио на дијагностику, шта каже, има ли грешака?

Van mreže Zgubidan

• Super Moderator
  • Ultimate Member
  • Smrt je glavni stos , zato se i cuva za kraj
  • Auto: Sharan 2.0 TDI
« Odgovor #4 poslato: Januar 14, 2021, 09:26:03 posle podne »
 @Davorin             

Za nepredstavljene članove

Dobro došao...
U skladu sa pravilima foruma, neophodno je da pre započinjanja diskusije pročitati pravila: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=159.0

Sledeći neophodan korak je predstavljanje: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=9.0

Hvala na razumevanju!
VW Club
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.