Autor Tema: 1.9 tdi preskok pri kretanju  (Pročitano 2305 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
1.9 tdi preskok pri kretanju
« poslato: Januar 11, 2021, 04:35:39 posle podne »
U pitanju je 1.9tdi 96kw
Motor je znao da na leru ponekad "preskoci", kao da na pola sek prestane sa radom. I desavalo se da prilikom jutarnjeg kretanja kada iz prve ubacim u drugu i pustim da motor vuce bez gasa da mi tad trzne kao da preskoci nesto i onda nastavi sve ok. Neprijatno  bude jer ocekujes da motor vuce i onda kao da neko nabode kocnicu i popusti je odmah. Ali kao sto rekoh to se desi samo jednom kad je hladan,posle tokom voznje se ne desava.
Malopre (bio je zagrejan) prilikom prelaska preko lezeceg dok je mtor bio u drugoj i bez gasa trznulo je jako. Epilog svega toga je da sam se parkirao i skontao da kada pustam kvacilo polako i auto krece napred desi se to cimanje...(auto je bio na blagoj uzbrdici pa sam mogao da ga klackam kvacilom tako da kad god bih pustao kvacilo polako i kad bih kretao polako napred desilo bi se to cimanje, trzanje)
Na leru kada dajem gas ne desava se nista cudno tako da ne verujem da su dizne.

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
Odg: 1.9 tdi preskok pri kretanju
« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2021, 11:02:55 posle podne »
I mozda je ovo slucajnost, al dok sam ga "klackao" esp je bio iskljucen... Kada sam ga ukljucio prestao je da "preskace"

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: 1.9 tdi preskok pri kretanju
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2021, 08:49:37 posle podne »
Kod mene na 1,9TDI 66kw (ALH motor) se dešavalo nešto slično jer je jedna dizna bila "propišala"... Moj prijatelj bošista je to rešio čišćenjem uloška dizne u ultrazvučnoj kadici, pa je zatim sve dizne naštelovao na propisani pritisak (220 bara). Motor sada prede i radi kao sat!  :)

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
Odg: 1.9 tdi preskok pri kretanju
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2021, 08:20:02 pre podne »
Al bas me cudi da kad ga "klackam" na kvacilu tako trzne, a kad dajem gas u leru onda ne trza,ne preskace..
Valjda bi prilikom dodavanja gasa u leru preskocilo da je dizna, a ne samo kad pustam kvacilo.
I zanimljivo da mi se to nije desavalo poslednja dva dana dok je bio hladan, samo kad je u radnoj temperaturi.

Van mreže Astex

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 23
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI 131HP
Odg: 1.9 tdi preskok pri kretanju
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2021, 09:57:49 posle podne »
Poslusaj motor dobro u leru kako radi ako se cuje blago lupkanje onda moze da bude zamajac, mozes isto da probas da polako dajes gas do nekih 1600 obrtaja i naglo pustis gas i kada se spusti do 1000 ako cujes neko lupkanje onda moze da bude da je zamajac otisao.

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
Odg: 1.9 tdi preskok pri kretanju
« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2021, 09:07:49 pre podne »
Evo da se javim da je problem nestao sam od sebe. Definitivno sam siguran da su dizne u pitanju i konektori. Cim je malo izaslo iz minusa odmah druga prica.