Autor Tema: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju  (Pročitano 524 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nlukic

• VW Početnik
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw t2
AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« poslato: Jul 26, 2020, 07:05:48 posle podne »
Preko noci, za 2 dana isprazni akumulator. Na prazno trosi oko 0.80 -1-2 Ampera. Skidao sam jedan po jedan osigurac i merio potrosnju, ali ga nisam prtonasao uljeza. Jedini je osigurac br 15, kada ga izvadim, poikazivao umanjenu tj. 0.5.5 A  "kombigeret navication". Ne znam ni za sta sluzi to, ali ja sam ga izvadio. On i dalje vuce 5.5 A tako da sam sinuo kleme da ujutru ne bude problem paljenja,
Ne znam sta vuce toliku struju i zato pitam za savet.
Ujedno imam jos jedan problem oko zakljucavanja na daljinski. Nekad zakljuca sva vrata, a najcesce prednja leva ne zakljuca pa onda moream kljucem zakljucati i tad zmirka crvena lampica da je auto zakljucan. Nekad zakljuca sva, a cesto zakluca sva osim prednjih levih vrata.
Pitam se da li su ta dva problema povezani? ZAsto i ko trosi toliku struju na prazno?
P.S. Imam i neki uredjaj poresd upaljaca koji kaze da je nekakva navigacija, ali ja to ne znam da koristim. I kada pritiscem dugmice , nista se ne desava. Sta je to?
Hvala i veliki pozdrav.

Van mreže BladeBG

• Master Member
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2020, 03:16:11 posle podne »
Ovo za vrata je najverovatnije mirkroprekidac u bravi. Detektuje da vrata nisu zatvorena, pa ne zakljucava. Zaglavio se mkroprekidač u otvorenom polozaju, iako su vrata zatvorena, pa centralna brava vidi kao da su otvorena i nece da zakljuca automatski.

A ovo za struju, uf...To tesko moze ovako preko foruma i da se pretpostavi sta je. Mora na licu mesta da se trazi peske, moze da bude svasta.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže nlukic

• VW Početnik
« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2020, 04:58:19 posle podne »
Do tog zakljucka sam i ja dosao. Zakljucam vozacka vrata kljucem i tad poicne da zmirka crvena diodica u vratima kao znak da su zakljucana. Da li zbog toga on meni trosi toliku struju u stend baj rezimu?

Van mreže nlukic

• VW Početnik
« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2020, 05:13:05 posle podne »
tamo sam napravio gresku .. nije 5.5 A NEGO 0.55A.
Shvatio sam da me taj neki mikro prekidac zeza, ali pitam se sta da mu radim, jer on NEKAD RADI A NEKAD NE. Pokusacu da dodjem do njega i pokusam ocistiti i podmazati sa WD 40, pa kako bude.

Van mreže kanki

• VW Početnik
  • Auto: passat b5.5
« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2020, 05:49:00 posle podne »
da se nadovežem na temu oko traženja problema, ko vuče struju...
na aliju sam poručio ovaj "instrumenat"

https://www.aliexpress.com/item/4000395751024.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.10ea4c4dYoAEuf

baš radi ovakvih problema, ko vuče struju, malo da olakšam život a nije neka cijena...

Van mreže BladeBG

• Master Member
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
« Odgovor #5 poslato: Jul 28, 2020, 02:02:30 pre podne »
Nemoj WD-om, on ne sluzi za ciscenje, nego za podmazivanje. Sprej za ciscenje elektronskih delova je mnogo bolja opcija za taj posao.  Mikroprekidač ima mnogo mali hod i dovoljna je mrva prljavstine da ga zaglavi. Moras da skines sve sa vrata da bi dosao do brave, a onda da otvoris bravu da bi dosao do mikroprekidača.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže nlukic

• VW Početnik
« Odgovor #6 poslato: Jul 28, 2020, 02:05:34 pre podne »
Kanki, havala na savetu. Nije lose imati taj uredjaj, mada ja unimerom sve te pretrage mogu obaviti, bar tako mislim. Mozda narucim, ali imam lose iskustva, naime narucioi sam mobilni telefon i jos jednu sitnicu. Ta sitnica je stigla a telefon se zagubio. Pozalio sam se i jos uvek se to resava. Narucio i platio u februaru ove godine i jos nije stigao telefon a danas je 28.07.2020g Ima da izadje iz mode taj telefon, haha.
Ne znam, ali uporan sam i nacicu resenje. Sve vise sumnjam da je to do vrata i tog neispravnog prekidaca, ali obavesticu vas sve kako sam resio problem. PS. WD 40 nije pomogao. Opet sam nocas morao skini klemu.

Van mreže nlukic

• VW Početnik
« Odgovor #7 poslato: Jul 28, 2020, 02:09:25 pre podne »
Ovu zadnju poruku sam dobio dok sam pisao moj text. jbg, ja sam vec isprskao bravu sa WD40 i nije pomogo. Nema mi druge nego da uradim kako si rekao... da skinem bravu i pokusam sve ocistiti ili kupiti novi deo. Hvala na savetu!