Autor Tema: Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???  (Pročitano 1357 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefannn

• VW Početnik
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat cc
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« poslato: Mart 16, 2020, 02:06:26 pre podne »
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje.
Blokirao bih EGR na Pasat cc 2011god 2.0 motor 170konja 220.000km.. Pokazuje mi gresku( ali nemam nikakvih problema sa autom, radi odlicno za sad), par puta se ta greska izbrisala i sad je ponovo tu. Probao sam da ga izduvam malo na autoputu ali ne pomaze. Ne bih kupovao nov ili cistio stari jer kazu da sa tom kilometrazom vrlo brzo se isprlja i novo EGR.

Stavio bih samo 2 metalne plocice na granama koje idu od egr-a u motor (ubacicu sliku da bolje vidite) ne bih da skidao egr da ne bih imao problema sa tehnickim kasnije.

1.Zanima me da li mogu da vozim auto sa tom greskom i dalje kad blokiram egr, da necu da imam nekih drugih problema ? Uradicu i softversko skidanje greske, ali tek za mesec-dva ako je u redu da do tad da greska ostane.

2.Da li mogu oba creva za vodu da ostavim na egr-u?

3.I sta da radim sa crevom za vakum na egr-u, da li da ga blokiram i njega ili da ostane kako jeste ?

« Poslednja izmena: Mart 16, 2020, 02:08:22 pre podne od strane Stefannn »

Van mreže lolazoca

• Super Moderator
  • Ultimate Member
  • Pol: Muškarac
  • Smrt je glavni stos , zato se i cuva za kraj
  • Auto: Sharan 2.0 TDI
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2020, 03:25:41 posle podne »
            Za nepredstavljene članove

Dobro došao...
U skladu sa pravilima foruma, neophodno je da pre započinjanja diskusije pročitati pravila: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=159.0

Sledeći neophodan korak je predstavljanje: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=9.0

Hvala na razumevanju!
VW Club
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.