Autor Tema: GUBITAK ANTIFRIZA  (Pročitano 40588 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #20 poslato: April 04, 2020, 08:58:37 posle podne »
Na tri mjesta su ti kolege napisali da ako je mokro ispod patosnica da je mali hladnjak. Znaci da ako mali hladnjak curi, mora negdje ta tecnost da izadje. Malo hladnjak je ispod table, otprilike u centru zavucen izmedju table i protupozarnog zida.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #21 poslato: April 04, 2020, 11:09:04 posle podne »
Moram traziti i dalje kod raznih mehanicara pomoc jer to sto su mi rekli mi nista ne resava....nigde ne curi sve ok nismo sigurni ni da je digtung mi nista ne znaci...ili auto je star i prodaj su u krajnjoj liniji cudne...dijagnoze,,,,a ja dosipam antifriz svaki mesec oko pola litra do litar u zavisnosti koliko ga ode ili ga motor potrosi...
I auto su uvek gledali kada je ugasen nikada u leru kada radi..i nisu bas ni preterano trazili kvar.Oko 5/10 min gledanja sa lampom trazeci neki trag kojeg nema...Radjen je test na glavu motora koji je bio negativan....Ali antifriz i dalje pada..Ja sam uvek sipao cisti antifriz bez destilovane vode..
« Poslednja izmena: April 04, 2020, 11:13:42 posle podne od strane Goranbanjica »

Na mreži mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #22 poslato: April 05, 2020, 05:14:53 pre podne »
Ne smiješ čisti 100% antifriz, razblaži sa 50:50 sa destilovanom


Pogledaj dio gdje kaplje u kabini, trebao bi da ima onaj miris antifriza i da je masno, ako mali hladnjak pušta
TDI POWER

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #23 poslato: April 05, 2020, 11:55:26 pre podne »
Hvala Mur...ali moram priznati da su mi mehanicari sipali cisti antifriz sve ove godine a i ja dosipao kako mi je receno....jel moguce da mi je cisti antifriz prouzrokovao da se i sam gubi u sistemu sto meni deluje neverovatno?S obzirom da mi nigde nisu nasli kvar...ni testom za glavu motora a i vizuelnim pregledom svega ostalog...Juce sam prvi put dolio destilovane vode namesto anntifiza i stekoh utisak da mi lepse radi motor.Verovatno neki prolazni trip haha..Sad cu da vidim hoce li mesavinu destilovane i g12 i dalje da mi pije.....Ali u svakom slucaju vozit cu auto i u jos jedan ozbiljan sevis....pa nemoguce je da mi litar popije za mesec dana a sve u redu sa autom.....Uvek bi antifriz uzimao onaj narandjasti g12 sto mi daju u prodavnici...Verovatno negde isparava na nekom neverovatnom mestu gde niko provalit ne moze.Ja sam rekao njima za kabinu i pod patosnicama da zna biti mokro.Valjda bi mi rekli da je crko hladnjak.Ne znam vise sam sludjen.Slikat cu i posudu za vodu i onu sipku za ulje da neko i to odkomentarise.Ulje mi ne dize nivo nikada a i cini mi se da je antifriz cist i da nije mastan.
Koliko antifriza staje u posudu?
« Poslednja izmena: April 05, 2020, 12:26:26 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #24 poslato: April 05, 2020, 02:31:06 posle podne »
Zaboravih napisati da mi se cuje cudan zvuk kada ujutro krecem u prvoj onako hladan auto.Kao neko grgotanje,sistanje neke klapne ili ko zna cega...i to samo u 1 prvoj brzini.Verovatno tacno negde iznad tog hladnjaka.Posle kada je auto zagrejan to se ne cuje vise.
Ko zna sta je to sistanje..desava se dakle samo kada je hladan auto dok nije postigao radnu tempraturu..i samo kada krenem u prvoj da vozim....

Na mreži mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #25 poslato: April 05, 2020, 11:03:02 posle podne »
6L antifriza ukupno staje u sistem
Tj 3L antifriza i 3L destilovane

Inače 100% antifriz prije zamrzava od mješavine, a i nagriza daleko više.
TDI POWER

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #26 poslato: April 06, 2020, 09:18:23 pre podne »
A svasta je moguce da je i cisti antiriz mozda nagrizao neku gumicu crevo....nemam pojma....ali da nisu provalil....oterao sam auto na treci servis pa ce manometrom ispitivati pritiske itd itd....detaljnije pogledati...Nemoguce da mesecno potrosi od pola litra do litar i da mu nista nije!Ili je diktung glave ili negde pusta a ne znaju gde...Mora biti negde uzrok....
Ali nikada mi nije prokuvao uredno drzi 88 stepeni pri najvecim opterecenjima,sa uljem sve ok,ne dimi previse,kompresija mu ok...

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #27 poslato: April 06, 2020, 10:10:03 posle podne »
Izmeren auto nesto pod pritiskom i pokazao 1,5 bara i rekose mi da je u pitanju bonk bonk glava motora.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #28 poslato: April 08, 2020, 05:06:38 posle podne »
Odveden auto danas na detaljniji opsezniji pregled....pod opterecenjem pregledan nista sumljivo.Majstor nije sam predlozio da skidamo glavu a auto pije litar antifriza mesecno.Ziv ne znam sta da radim.Crevo hladnjaka pod punim opterecenjem jeste onako zilavo ali mehanicar kaze da nije za skidanje glave...Neverovatna pojava na pasatu.Tri mehanicara komplet pregledano nigde ne pusta a nece da skidaju glavu motora.Kao cekaj da vidimo sta se desava.A 5 meseci se desava da po litar izgubi.

Na mreži mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #29 poslato: April 08, 2020, 06:38:26 posle podne »
Ne zalijeći se na glavu. Pogledaj taj hladnjak u kabini. 99% je on probio.
TDI POWER

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #30 poslato: April 08, 2020, 08:03:26 posle podne »
Ma sta se opterecujes vidis da mu se zaludu prica...neka skine glavu kad je rijesio
« Poslednja izmena: April 08, 2020, 08:16:55 posle podne od strane Modus »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #31 poslato: April 08, 2020, 11:49:14 posle podne »
Ama ljudi nista nisam resio i pazljivo vas slusam.,,glava se zadnja skida...Majstor je ispod pozarnog zida nasao mokro ali posle kada je trazio na hladnom autu i na sve nacine probao da mu krene da curi i promeni nesto nije uspeo...rekao mi da mu doteram auto navece da prespava kod njega i kada se potpuno ohladi da ce opet pogledati..stavljao je i neke boje i pritiske merio i sve zivo....
Istina je sledeca u malom hladnjaku kad startujem hladan auto se cuje neko grgotanje,pretakanje,suskanje...ispod patosnica bude mokro narocito zadnjih kada je malo hladnije napolju...imao sam grejanje u kabini ali kada bi bilo vlage uvek sam morao klimom 10 min da izventiliram da se to pokupi...Sve sam majstoru ovo rekao ali djabe...i ja sumnjam da mi antifriz gubi na malom hladnjaku ali nazalost sam ga ne znam skinuti i pogledati i eventuelno zameniti..
Crevo glavnog hladnjaka je onako srednje zilavo pod pritiskom ali ovaj majstor rece nije do toga problem.Ako bude i dalje trosio antifriz i nigde ga navodno ne pusta a glava nije na svoju ruku cu menjat mali hladnjak kod nekog majstora nema druge.
Koliko je potrebno vremena da se dodje do malog hladnjaka skine ga se i novi stavi?
Mur hvala i hvala svim dobronamernim ljudima.Necu skidat glavu ali moram resit problem i zaustaviti gubitak antifriza koji je 1 litar na mesecnom nivou.
« Poslednja izmena: April 08, 2020, 11:54:10 posle podne od strane Goranbanjica »

Na mreži mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #32 poslato: April 09, 2020, 08:15:02 pre podne »
Za*ebancija je doći do malog hladnjaka. Ja bih to majstoru prepustio. 30-50€ uzimaju majstori.

Upali ventilaciju na stakla, pa vidi oće li da ih zamasti.
TDI POWER

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #33 poslato: April 09, 2020, 09:52:12 pre podne »
Odradi taj mali hladnjak i to je to, za golfa 3 treba 3h lagano da se sve skine, za njega neka je 5h rada ne bi trebalo vise...i bolje tu da puknes 50-ak eura i znas je li do njega koji vjerovatno nikad nije mijenjan i ako je dobar trebace ubrzo vrlo vjerovatno da se mijenja zbog god...a mislim da je on 99.99% kad je mokro pod noge...a vjerovatno ne moze da nidje dje curi dok je auto hladan jer se materijali skupe i zatvori se ta mala pukotina...i tu vodu kad vidis "lizni" jer antifriz je sladak! Ali to je to u kabini nema odakle biti voda bez iz njega, a tebi fali u sistem. Trebalo bi i miris antifriza da osjetis u kabini
« Poslednja izmena: April 09, 2020, 09:56:07 pre podne od strane bogdanPG »

Na mreži mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #34 poslato: April 09, 2020, 11:17:35 pre podne »
Sigurno je on, a pukao je zbog toga što je sipan 100% antifriz, pa ga je progrizao. Taj hladnjak je baš tanak i nikakav, tako da ako sam radi treba baš pažljivo s njim.
TDI POWER

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #35 poslato: April 09, 2020, 11:19:29 pre podne »
Hvala Mur i Bogdane slazem se...gde ja da to radim nema sanse....Ovako sto se tice malog hladnjaka.Kada god je bilo napolju vlaga ili hladnije i bez kise patosnice zadnje dibidus mokre a ove napred onako srednje.Odtprike pre pola godine kada je i krenuo gubitak antifriza culo se u malom hladnjaku neki protok vode,cangrtanje,cvekotanje neko koje traje 2/3 sekunde i stane i ne cuje se vise.To mi se nikada pre nije culo.Kao neka klapna sta ja znam vise...OKo radia se to cuje ...tako ja to subjektivno cujem taj protok vode...DAlje sto se stakala tice stvarala bi se magla oko svih stakala u autu zimi i kada je kondez...Obicnim grejanjem ne uspevam to ocistiti vec kada bi klimu upalio prednja stakla se izduvaju a zadnja teze i sa klimom...
Sve to sam objasnio svoj 3 mehanicara ovako detaljno...pregledali ljudi i niko nista ne trza hahaha...nece nista da menjaju niti trzaju na glavu ili digtung...Ma ja placam posteno sta god mi rese problem ali zanimljivo niko nista ...a antifriz gubi pa gubi..mesecni nivo oko pola litra do litar.Onako mucki po malo se gubi neprimetno i onda jedan dan hop 2 cm ispod minimuma...ja dolijem uredno i opet mesec dana miran...ali to je deplasirano i moram nesto resiti....
E sada sam probao bas precizno objasniti desavanja u kabini pa probati promeniti taj hladnjak...pa sta bude bude...Ali ili se ovim mojim mehanicarima ne radi ili je kriva ova epidemija zaista ne znam.
I jos to grejenja radi normalno kao i klima.

Sigurno je on, a pukao je zbog toga što je sipan 100% antifriz, pa ga je progrizao. Taj hladnjak je baš tanak i nikakav, tako da ako sam radi treba baš pažljivo s njim.

Da sipan je obican g12 uvek a tek sada sam poceo sipati litar antifiza litar destilovane.Svasta je moguce.Predlozio sam mehanicaru da to menja na moju odgovornost jer oni ne zauzimaju stav promeni to i to.Duplo bih ih platio ruke al niko nece da odgovara za ono sto ce da promeni.Realno kazem.
« Poslednja izmena: Maj 12, 2020, 01:27:58 posle podne od strane Modus »

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #36 poslato: April 09, 2020, 04:56:04 posle podne »
A i to cangrljanje sto cujes moze biti motoric od klapne da je riknuo ako su elektronske na njega, to su takodje simptomi za motorice

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #37 poslato: April 09, 2020, 05:30:45 posle podne »
Da tako to lici neki motorcic od klapne.Jel to taj mali hladnjak sto treba promeniti?To se cuje apsolutno svako jutro kada krenem sa autom i kad je vruc smiri se to cangrtanje te klapne.
Na auspuh mi i hladan i vruc jedva izbacuje belog dima.Nikada u obilnim kolicinma.Crevo glavnog hladnjaka nije predvrdo kao i druga creva.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #38 poslato: April 09, 2020, 08:43:01 posle podne »
Zaboravih reci da meni jedva nesto belog dima izbacuje i kada je hladan a i kada je vruc auto.Ako to ima neke veze?Od kako ga vozim 6 godina uvek tako.Beli dim kao i kod drugih vozila koliko primecujem a obracao sam paznju.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #39 poslato: April 09, 2020, 10:41:17 posle podne »
Ne, klapna nema veze s malim hladnjakom...to jest moras hladnjak mijenjati i nju ako je crkla