Autor Tema: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije  (Pročitano 46566 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #40 poslato: Jul 23, 2019, 12:35:12 posle podne »
Da li ova osiguranja plaćaju šlep službu ili vrše naknadu troškova?

@Madison, minimum 500€ u štek kad se ide na put za takve nepredviđene stvari. Kad se desi tako neko sranje onda je najmanje bitno koliko košta šlep. Ja sam prošle godine stao nekih 10 km pre granice u Rumuniji, pada mrak, slaba vidljivost a šleperi samo lete pored. Samo pakuj i nosi dok neko nije poginuo. A nije auto bio neispravan, to jutro sam odradio mali servis i uveče ga razbio  lollol lollol

A ova druga priča je da ne može osiguranje da bude na listi ispred tehničke ispravnosti vozila. Na prvom mestu redovno održavanje vitalnih delova automobila, onog što vozi auto. Ne može da se kreće na put, a da trza kvačilo, auto ne vuče dobro, da auto zanosi, ne koči... to ne može da ispravi nikakvo osiguranje nema posle kukanja.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže smok

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Lokacija: Skoplje
  • Karma: +34/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VWGolf MK1
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #41 poslato: Jul 23, 2019, 12:44:09 posle podne »
@raca1 dobro si objasnio, ziv bio :26

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #42 poslato: Jul 23, 2019, 01:23:19 posle podne »
Putno osiguranje obavezno. Neće niko osiromasiti za 50€. Ali imas koliko-toliko sigurnost. Sto reče Madison, pukne crevo, nezgoda, odron...Ne verujem bas da svi redovno menjate creva na kocnicama.  I nešto kesa na kartici za nuždu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #43 poslato: Jul 23, 2019, 01:35:19 posle podne »
Sve to sto kazete stoji, ali mesate babe i zabe sa tim odrzavanjem auta. Ne pricamo ovde o 50e za letovanje, nego za godinu dana mirne glave. I ne mora da bude 50e, moze da bude i jeftinije. Ja eto trenutno imam dzabe... Naravno da se na put ne polazi bez rezervnih para, ali nedajboze da vam se desi u stranoj zemlji, sto da puknete 500e, kad mozete 10 puta manje?

Neka radi svako kako mu volja, nasi ljudi su odavno najpametniji po pitanju osiguranja, jer nama "nikad nista ne moze da se desi".

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #44 poslato: Jul 23, 2019, 06:28:54 posle podne »
Citat
Ali travi nisi rekao glavnu caku tvoj ni jedan nije TDI nego bemzinac

Ma kakav TDI to je za punišiće. Za nas obične smrtnike samo DMB ... ali ono B obavezno da bude crveno. Mada ja se svoje sirotinje ne stidim, čak šta više i uživam u njoj  driving ...
...




...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #45 poslato: Septembar 13, 2019, 08:03:37 posle podne »
Zamrla tema skroz, pre par meseci bila najpopularnija a sad ni abera.

Nemoguće da tokom celog leta niko nije ostao u kvaru i aktivirao osiguranje koje ima. Ili je pojedince blam da saopšte svoju muku.

Po forumu ništa zanimljivo da se pročita, aktivne samo teme o kvarovima i traženju pomoći. Ajd onda ja da rečem nešto pametno, iz prve ruke.

Samo polako rodjaci, nisam ja ostao u kvaru. Ja vozim juga  bicedobro ...

U pitanju je vw 2011 2,0 TDI + ima ono 4motion u dodatku. Model je najmanje bitan, sve je to isto samo drugo pakovanje.

Vidim danas drugara, kaže ajd da ti pokažem čime sam se ponovio.

Bela aždaja 1,7D automatik. Mene to ne zanima pa nisam ni gledao.

Kaže on dalje, vagen nam navukao strah. Nismo smeli nigde van grada bez 1000e u džepu za šlep  lollol lollol lollol ...

Kupljen je nov i do 85000 je fercerao bez greške a onda je riknuo plivajući. Pa onda ovo ono trte mrte a sve to košta  :65 ...

Prodali ga na 140000 km nisu mogli dalje da se bore sa njim.

Sad da se vratim na naziv teme, to je poenta pisanja.

Zimus krenuli iz splita za beograd, vraćaju se kući. Na nekih 400 km pre bg tiganj ispusti dušu. Mora šlep  majstor1 ...

Pozovu AMSS čiji su član a ovi obaveste HAK koji dodje za manje od 15 minuta i natovari ih a onda pravac bg.

Po dolasku u bg su keširali 600e HAKu za transport a onda kreće muka oko refundiranja troškova.

Posle 5 meseci jebade jedva su dobili povraćaj 100e, kaže hteli da nas preebu i za to. Nije im za kintu nego je stvar principa.

U svakom slučaju šlepka 500e za 400 km. Generalno, 1,5e je po predjenom km a kad se odbije ona mala bonus km u okviru članarine, to je to.

Njegov zaključak je da AMS vaćari ljude na muci. Dalje, kaže on, nikad više AMSS.

Nova aždaja pegla ka prvoj iljadarki ali kaže da tek sad vidi koja je vw smejurija u odnosu na japanca. Još kaže, sva sreća da nije kupio novog vw ali to je već diskusija za neku drugu temu.

Imal ko neka iskustva sa aktivacijom članarine u inostranstvu ovog leta.

Meni je ovo treći slučaj da čujem kako neko pljuje po njima, kaže da su se iskvarili i da više nisu kao što su bili pre.
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #46 poslato: Septembar 13, 2019, 09:08:45 posle podne »
Nema pravila sa ovim novim Euro markama. Meni je ovo ljeto ADAC dovlacio sve od Mercedesa do Dacie. Sve smece
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #47 poslato: Septembar 13, 2019, 11:07:31 posle podne »
Kad se pomirite sa cinjenicom da vise nema dobrih kola nego losih i manje losih onda je lakse.

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #48 poslato: Septembar 14, 2019, 10:09:24 pre podne »
Pa vidi ovako, sestri mojoj naplatili ovi lolalni slep prevoznici 2000 din da vrate auto do kuce udaljen 7km...
tih 2500 sto platim amss pokrije makar u lokalu neki problem ako ti se desi, a i dalje mogu mozda da ti pomognu.
Za tu lovu ne znam sta treba da ocekujes od njih?
Brat platio 4000 din da ga bace do majstora 34km od kvara auta, a amss vozi free do 40km recimo.

Pritom u slucaju najgoreg, nezgode, imas free transport u zemlji i evropi.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #49 poslato: Septembar 14, 2019, 11:15:43 pre podne »
Ja lične ne očekujem od njih ništa jer isto tako i ne očekujem da mi auto negde ostane u kvaru. Pogotovo ne u inostranstvu.

U suprotnom, tu je kartica sa dozvoljenim minusom koji može da pokrije šlep do kuće. Sve ostalo što dobijem od njih je dobrodošlo ali mi oni nisu primarni vid osiguranja.

Ok u zemlji, tu sam čuo samo pozitivna iskustva.

Moje pitanje je glasilo da li neko ima iskustva sa aktiviranjem pomoći u inostranstvu.

U slučaju udesa u inostranstvu potreban je zapisnik od policije jer bez njega AMSS neće da reaguje. U fazonu, vozio si brzo i sleteo sa puta pri čemu si sjebao trap a dalje ni makac.

Ovo sam pročitao u SAT reviji, bile tako neke začkoljice koje su napisane malim slovima a glavna bit je u njima.

Generalno, bez keša nigde van zemlje na put. I ja sam mislio da ti dobiješ pomoć a onda se organizacije medjusobno prebijaju a u stvari ti platiš a onda tražiš refundaciju.

Dakle. ako neko ima iskustva sa aktiviranjem članarine u inostranstvu, nek napiše koje slovo ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže goransd22

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 48
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen Golf 4
  • Auto: Volkswagen Golf 4
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #50 poslato: Septembar 17, 2019, 10:45:37 posle podne »
Pre polaska na odmor upaltio sam Atals Euro+ paket koji me je kostao 5000 dinara, jer sam vec posedovao Atlas nacionalni paket. Na letovanje sam otišao sa porodicom u Grčku i tokom boravka na moru primetio sam da mi auto nešto lošije vuče uz brdo i da gubi snagu. Inače vozim Golf 4 1.6 16v 2002 god.
U povratku sam na 11km od Grške granice (Evzoni prelaza) ostao u kvaru , jer je auto bio skroz ugušen. Nisam mogao da mu dajem gas , tj. stojao je na 3000 obrtaja i 100km /h dok se nije ugasio.

Pozvao sam Atlas osuguranje , dao podatke gde se nalazim i koji problem imam. Pitali su me da želim da me upute u servis, ali sam odustao od tog predloga jer je bila nedelja i samo bi izgubio dosta vremena. Predložio sam da me odšlepaju do Smedereva. Pozvali su me 10 min i rekli mi da imam dve varijante:
Prva da me Grci pokupe vrlo brzo i da za šlepanje do Smedera moram da doplatim još 300e i
Druga varijanta da sačekam dva i po sata šlepericu i Vranja i onda će šlepanje da mi bude pokriveno Euro paketom.

Odlučio sam da sačekam šlep iz Vranja, za 2 i po sata pozvao me je operater Atlasa da mi saopšti da će vozilo da doće na moju destinaciju za pola sata , jer je bilo gužve na granici. Šlep je došao tačno za 3 sata. Došao je VW kombi sa šlep prikolicom. Smestili smo se i putovanje je počelo odlično, mnogo bolje nego što sam očekivao. Prevoznik je bio njihov saradnik i rekao je da sam ga ja lično pozvao da bi me takvo šlepanje do Smedereva koštalo 800 eura, ali da Atlasu on naplaćuje jeftinije.

Putovanje je proteklo bez problema, čak smo mogli da svatimo da se malo osvežimo , pa i da večeramo u Vranju. Stigli smo u Smederevo bez zamerke. Kombi je prešao tačno 750km kada me je ostavio u Smederevu, a on je tek trebao da se vrati u Vranje.  Ništa nisam morao da doplatim.

Iz mog ličnog iskustva preporučio bih svakom Atlas osiguranje.

Auto sam popravio već sutradan , tj. majstor  mi je izbacio saće iz prvog katalizatora do motora i to zadovoljstvo sam platio 4000 din. Ono što sam uštedeo za gorivo i putarine dao sam majstoru, ali sam prošao odlično u odnosu na to kako bi prošao da nisam imao ovo osiguranje.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #51 poslato: Septembar 17, 2019, 10:50:18 posle podne »
I ja ga uzimam svake godine. ‘Bem ti 50€,
mirna je glava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #52 poslato: Septembar 17, 2019, 10:56:42 posle podne »
Gorane hvala za odgovor
i ja cu preci kod njih
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #53 poslato: Septembar 18, 2019, 02:45:42 posle podne »
Eto odlicnog primera, hvala sto si podelio iskustvo. Za te pare se isplati da zovete slep i da se auto ne pokvari, ustedis na gorivu haha

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #54 poslato: Septembar 30, 2019, 05:03:22 posle podne »
Kad se pomirite sa cinjenicom da vise nema dobrih kola nego losih i manje losih onda je lakse.
+1

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #55 poslato: Jul 28, 2021, 04:01:07 pre podne »
Vec drugu godinu placam paket VOZZI za Evropu [3.700 din] a pre toga sam placao AMSS. Hvala bogu pa mi nikad nije trebalo a putujem s vremena na vreme za Grcku, obicno dva puta godisnje.
Malopre citam na nekim forumima i u grupama na fejsu da su nezadovoljni sa Atlasom tj da to nije bas to sto pricaju kad ti prodaju paket.
Na youtube pricaju dobra iskustva oni kojima je VOZZI pomogao da se dovuku do kuce iz inostranstva mada to svako putno osiguranje moze da postavi kao dobru reklamu.
Jel imao neko iskustva sa osiguranjem VOZZI ?
Samo VW

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #56 poslato: Septembar 07, 2021, 11:06:55 pre podne »
Ja samo pozitivna.

Evo dva najnovija iskustva.

Caletu poplavio auto, ubacio sam u aplikaciju i njegov, par minuta pre poziva, dosli, odneli auto, bez da ista pitaju... Znaci, vezuje se za coveka ne za auto.
Drugo, pre nego da krenem za Tursku, uplatim skuplji paket, ali mi je jos vazio stari. Ima pravilo da ne moze da se promeni u novi paket pre "najave". Poslao mail, odmah su me zvali, i operater dok nije resio slucaj, nije odustao. Dan pre polaska na put, nedelja je bila. Jako prijatni i predusetljivi. Sve preporuke.

Samo da napomenem, sto je jako bitno, niti jedan paket ne vazi za azijski deo Turske. Ni kod jedne osiguravajice kuce. Da znate!

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #57 poslato: Septembar 07, 2021, 02:05:15 posle podne »
Hvala drug  :26
Samo VW

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 925
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #58 poslato: Septembar 07, 2021, 06:56:23 posle podne »
Problem sa vozzi je što svako može da radi za njih ko ima auto prikolicu i bez iskustva je, imate na youtubu snimak od pre par nedelja na onom pravcu izmedju evzonija i Soluna čoveku okrenuli auto A4 sa sve prikolicom lično sam video na granici.
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2021, 06:58:22 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Putno osiguranje, Pomoć na putu - Iskustva i informacije
« Odgovor #59 poslato: Septembar 08, 2021, 02:07:10 pre podne »
Mislis li da je kod drugih bolje i da iskljucivo zaposljavaju iskusne ?
Greske i nesrece se desavaju i kod profesionalaca bicedobro
Samo VW