lambda sonda golf 1,6 16v

Autor Tema: lambda sonda golf 1,6 16v  (Pročitano 102 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže boketa979

• VW Početnik
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.6 16v
lambda sonda golf 1,6 16v
« poslato: Avgust 13, 2018, 08:47:43 posle podne »
Kao prvo da poydravim sve na forumu danas sam se prijavio jer vidim da bih moyda ovde mogao da resim svoj problem.Naime iygleda da mi je riknula prednja lambda ona ispred kataliyatora odmah do usisa. Naravno kao po obicaju meni uvek zapadnu te neke skupe varijante  tj ta sonda je original ntk lza11-v4 i kosta oko 130 evra.Malo sam guglao i nasao da je to sirokopojasna afr senzor i ima 5 zica.Sad ja bih hto vasa iskustva sa tim moze li se ugraditi univerzalna jer vidjao sam da ih i ngk i bosh pa denso proizvodi.Pitanje je koju od tih univerzalnih izabrati i kako povezati sondu sa 5 zica ispravno.Ako je neko to vec radio molim vas pomagajte i kakva su iskustva sa tim univerzalnim.Auto je golf 4 1,6 16v.

Van mreže boketa979

• VW Početnik
  • Auto: golf 4 1.6 16v
Odg: lambda sonda golf 1,6 16v
« Odgovor #1 poslato: juče u 06:51:04 posle podne »
dajte ljudi pa nije valjda da dosad niko nije ugradjivao lambda sondu sa 5 zica univerzalnu interesuje me raspored zica i kako odabrati koju univerzalnu ugraditi

Van mreže AcoVW

• Sr. Member
  • Auto: CC, Golf 5
Odg: lambda sonda golf 1,6 16v
« Odgovor #2 poslato: juče u 09:47:17 posle podne »
Naravno da moze univerzalna, zasto ne bi mogla, ne bi je proizvodio Bosch, NGK i ostale poznate marke da ne moze.

U ovlascenom originalna je 130e? Ako sam dobro razumeo... sto ne vidis tipske Bosch, NGK isl... koje vec imaju odgovarajuci dzek

Mislis sam da zamenis pa pitas za raspored zica?
« Poslednja izmena: juče u 09:56:02 posle podne od strane AcoVW »