Autor Tema: Farbanje plastike u autu ?  (Pročitano 21701 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže rambo99

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 1.9 TDI
Farbanje plastike u autu ?
« poslato: Novembar 19, 2014, 07:11:14 posle podne »
Pozdrav prije svega zelim da se zahvalim momcima koji su mi predlozili par stvari na sinosnjem postu..
Danas sam ofarbao plastiku u golf 4 i super je!
Potrebno :

1.Aceton ( bilo koji ja sam uzimao 125ml-0.5e)
2.SPREJ :
3.Ljepilo
4.Sarafciger (Krstasti i obicni)

P.S KOD CETVORKE MOJE 2002 godiste ovaj dio kod klime dole se samo izvuce tj plastika okolo




PRIJE:

POSLIJE :


POSTUPAK

1.Rasklopite (izvadite plastiku)..Sarafcigerom obicnim izvadite ono kod rucki ( Suvozaca i nazad ne dirati jos nista na vozacevom mjestu),izvadite prvi dio,i drugi dio tih RUKOHVATA kod suvozaca i nazad odvrnite krstastim sarafcigerom i ostavite sarafe!!
To bi izgledalo ovako :

2.Izvadite rukohvat ( SA KOMANDAMA) na vozacevom mjestu Lagano vucite gore samo po potrebi koristite sarafciger..ISKOPCAJTE DZEK I NISTA OSTALO NE DIRAJTE

To bi izgledalo ovako

[imghttp://rghost.net/59153863/image.png]http://[/img]

3.Uzmite neki PESKIR ili krpu ali da ima ona vlakna gore tj da je grub peskir..NATOPITE ACETONOM I DUBOKO STISNITE I TRLJAJTE PO RUKOHVATIMA.STO DUBLJE STO JACE I SAMO NATAPAJTE ACETONOM ( TREBA CE VAM OTPRILIKE 3x125ml acetona.
Kada zavrsite trljanje to bi izgledalo ovako ( ja sam malo zbrzio slobodno duze trljajte) :

4.Odnesite sve sto ste acetonom trljali u kadu i OPERITE pod mlazom vode ALI NE NOSITE ONAJ GLAVNI VOZACEV RUKOHVAT NIPOSTO!Operite,Obrisite krpom,peskirom i uzmite stapice za usi cistite rupice..Stavite kraj sporeta par minuta 10-15 na odredjenoj distanci da se ne istopi!

5.Promuckajte sprej 1min,otvorite i odmaknite 30-40cm od rukohvata (koji su prethodno oprani i osuseni peskirom),i prscite u vidu magle brzim pomjeranjem ruke lijevo desno.
P.S RUKOHVAT VOZACA FARBATE TAKO STO ISKURIZE ZUTU TRAKU I NALIJEPITE PREKO TIPKI ISKRUZTE SAMO ONOLIKO KOLIKA JE TIPKA!

6.Na kraju to bi izgledalo ovako :



7.Stavite to sve na novine da se ne dodiruje i neka se susi jednu noc pored sporeta naravno ne blizu da se ne istopi ujutru navrnite.


Nadam se da je bilo od pomoci..pozz

Van mreže banovac

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Beograd Voždovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ex Golf MK2, Golf Mk4
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2015, 05:48:42 posle podne »
Odlično izgleda!

Van mreže Blasted Street

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 213
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +6/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK IV
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2015, 11:18:25 posle podne »
Lepo izgleda, ali sto se tice rukohvata vozaca prekidaci za spustanje prozora se odviju i odvoji se od samog rukohvata i onda mozes slobodno raditi sa njim bilo pod vodom ili sta god drugo :)

Van mreže Artur

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 274
  • Lokacija: Kursumlija
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2015, 01:24:20 posle podne »
Ja sam sa drugom skidao ovaj gumirani sloj i nicim nismo farbali i ispalo je extra, bude lepa, glatka crna plastika a ovako je vec profi  alealeee

Van mreže kopre_nedri

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2015, 09:46:51 pre podne »
Jel ovo mat crna?

Van mreže Filip00

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 33
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 4
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 10, 2015, 01:32:57 pre podne »
Jel ovo neki obican sprej ili?  :)

Van mreže mustango

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2015, 01:37:38 pre podne »
Slicno nesto sam i ja uradio, koristio sam Bumper u spreju, imitira teksturu plastike.
Pogledaj

https://www.youtube.com/watch?v=KdliC7jZTTs
https://www.youtube.com/watch?v=KdliC7jZTTs
https://www.youtube.com/watch?v=KdliC7jZTTs

Van mreže bokun

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Trebinje RS-BiH
  • Karma: +3/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4,pasat 3, golf 5
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #7 poslato: Februar 23, 2016, 03:47:44 posle podne »
I ja sam ovaj gornji dio konzole odradio sad me zanima moze li se skinuti ovaj dio oko mjenjaca i pepeljare??Lakse je puno raditi kada nije namontiran.Nisam pokusavao nisam imao vremena pa ako je neko skidao da objasni je li problem.

poslato kurirskom vezom

Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad

Van mreže Markovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 172
  • Age: 28
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +21/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #8 poslato: Mart 02, 2016, 01:30:42 posle podne »
Prvo izvadi radio i policu sta vec imas,skini masku oko klimatronika i imas 4 srafa sto ga drze odvrni i izvadi (imas 4 razlicita ulaza na njemu tako da ne mozes pogresiti,otkaci)sledece odvrnes 2 torexa kroz zadnju pepeljaru i imas dva bocna kod menjaca,otkacis dugme za otvaranje rezervoara i izvadis pa onda ide ona plastika oko menjaca nju odvrnes kod nogu vozaca i suvozaca po 1 sraf i skines kozicu menjaca i krenes polako da skidas,raskacis struju od upalja kod pepeljar,sledece je da skines sa leve strane poklopac osiguaraca i maska bocna kod osiguraca,onda kod vozacevih kolena imas 3 srafa (cini mi se )  plastika iz 2 dela,skines nju i skines plastiku ispod nje isto bi trebalo 3 srafa da je drze ( ona je iz jednog dela) kad poskidas sve to imas bocne srafove sto drze konzolu,odvrnes to pa onda skidas kasetu kod suvozacevih nogu  6 srafova ja msm kad to izvadis skines masku kod centralne konzole sa desne strane i ispod imas nekoliko srafova odvrnes i vadis sve napolje, koliko se secam to je to,videces i sam.  mahac
peco prodaj tu lesinu i kupi sladoled

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2017, 06:44:05 posle podne »
Imam jedno pitanje u vezi farbanja plastike posto nisam siguran kako ide. Kad se farba neki metal, lim nebitno, kad se dobro osmirgla nanese se prvo zastitni sloj (obicno je sivo-bele boje), pa se on osusi pa se nanese zeljena boja, pa se ona osusi i na kraju se nanese onaj bezbojni lak radi zastite. Ovde je covek samo skinuo onaj gumeni sloj i ofarbao.

Da li je potrebno naneti zastitni sloj pred farbanje i da li posle farbanja treba naneti bezbojni lak radi zastite od ogrebotina ?
Naravno da li je koriscen obican crni sprej ili ima da se kupi neki koji je specijalno namenjen za plastiku ?
« Poslednja izmena: Januar 08, 2017, 06:45:42 posle podne od strane Kacerac »

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #10 poslato: Januar 08, 2017, 06:55:46 posle podne »
Video sam da jedna slicna tema postoji i da je odradjena dobro, ali ono sto mene intereuje i sto me kopka nije napisano, tamo sam postavio pitanje i clanu koji je otvorio temu poslao PP, ali niko ne odgovara, pa sam odlucio da otvorim novu temu. Verujem da svi koji imate Golf 4 ili Passat B5.5 imate ovaj problem, radi se o plastici koja se vremenom izgrebe i dobije nekako gumenu teksturu koja iritira (bar mene). Koliko sam na internetu nasao potrebno je skinuti plastiku sa auta, uzeti aceton i abrazivni sundjer (onu hrapavu stranu sundjera) i dobro istrljati, a u pauzama cistiti naslage koje se nakupe na plastici ili sundjeru toplom vodom. Kada se to odradi ostavi se da se lepo osusi i obrise peskirom. Sad mene sledecih par koraka budni pa bih molio za malu pomoc :)


1) Da li se posle susenje treba plastika osmirglati nekom smirglom (P1000 ili P2000 kako bi boja bolje uhvatila) ?
2) Da li je potrebno pre farbanja, naneti neki zastitni sloj (kao sto se nanosi kad se farba gvozdje ) ?
3) Da li postoji neka specijalna boja koja se koristi za farbanje plastike ili moze i ona obicna u spreju ?
4) Da li posle farbanja treba da se nanese onaj bezbojni lak, sto pruza zastitu od ogrebotina ?
5) Da li se isplati farbati plastiku ili sa interneta kupiti kopiju iste i ugraditi u auto ?


Naravno, posto dobijem odgovore koji mi trebaju, okacicu slike pre i posle, kao i sam postupak, ako nekog bude interesovalo  B)

Van mreže Figo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 761
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4 gti USA
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2017, 06:58:32 posle podne »
Mozes da smirglas nekom finom da bi ti bilo glatko, posle toga prajmer i onda mozes obican sprej... Mislim da je to dovoljno

Послато са GT-S7580


Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2017, 07:13:54 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru, sad me interesuje da li moze da se kupi negde prajmer za plastiku ili moze i onaj za metal ?

Van mreže Figo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 761
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4 gti USA
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2017, 07:18:32 posle podne »
Probaj u farbari, mislim da nisu isti za plastiku i metal ali ne drzi me za rec

Послато са GT-S7580


Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #14 poslato: Januar 08, 2017, 07:23:07 posle podne »
Sici cu sutra da pitam imam u gradu par mesta gde mesaju boje za aute, pa da vidim sa njima, sad gledam po internetu svi koji farbaju plastiku koriste prajmer, samo me interesuje gde ga nadjose, jer ja sam pitao u par gvozdjara nikad culi da to postoji :D

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #15 poslato: Januar 08, 2017, 09:15:58 posle podne »
Kacerac, ne otvaraj novu temu ako već ista postoji.  (Sada su teme spojene)

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #16 poslato: Januar 09, 2017, 10:28:10 pre podne »
Znam da tema postoji, ali ova tema nije bila aktivna zadnjih 120 dana, zbog toga sam napravio drugu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #17 poslato: Januar 11, 2017, 05:38:20 posle podne »
Posto sam obecao da kad zavrsim farbanje da okacim slike pre i posle, evo kacim :)

PRE:



POSLE:




Naravno, slike su mozda losije zato sam slikao telefonom, ne DSLR-om, a mozda sam slikao pod losim uglom  bump


Proces koji sam ja pratio dok sam farbao ovaj rukohvat:

1) Skinuti sa auta uz pomoc ravnog srafcigera (na kraju srafcigera staviti malo izolir trake da se ne ogrebe plastika)
2) Dobro oprati vrucom vodom i ostaviti da se osusi
3) Uzeti aceton i naneti na rukohvat, posle uzeti abrazivni sundjer i trljati dok se ne skine gumeni sloj
4) Opet oprati vrucom vodom i ostaviti da se osusi
5) Osmirglati sledecim redom:
                                               -P400
                                               -P800
                                               -P1000
                                               -P2000 (ako bas zelite, ali po meni je i P1000 dosta)


6) Posle smirglanja nekim alkoholom ocistiti rukohvati (ja sam koristio onaj hirurski alkohol)
7) Kad alkohol izvetri oprati,dobro osusiti i krpom ocistit svu prljavstinu
8) Naneti prajmer za plastiku sledecim redosledom:
                                                             1-vi sloj -> tanak, brzo naneti, ostaviti da se osusi bar 10min
                                                              2-gi sloj -> malo deblji od prethodnog, brzo naneti, ostaviti da se osusi bar 15min
                                                              3-ci sloj -> deblji od prethodnog, polako nanositi pri cemu mora da se ravnomerno pokrije cela povrsina, ostaviti da se susi bar 20min

9) Posle prajmera, uzmite boju za plastiku koju ste ranije odabrali (ja sam se odlucio za crnu), i naneti je sledecim redosledom:
                                                              1-vi sloj -> tanak, brzo nanositi (ne mora da se pokrije cela povrsina prvim slojem), ostaviti da se osusi nekih 10-15min
                                                              2-gi sloj -> tanak, brzo naneti (pokriti celu povrsinu, da se prajmer ne vidi), ostaviti da se osusi 15min
                                                              3-ci sloj -> deblji od prethodnih (pokriti celu povrsinu, prajmer ne sme da se vidi !), ostaviti da se osusi 15-20min

10) Kad se boja osusi, uzeti bezbojni lak (zastitni lak za plastiku) i naneti ga sledecim redosledom:
                                                              1-vi sloj -> tanak, brzo naneti, ostaviti da se osusi nekih 5-10min
                                                              2-gi sloj -> deblji od prethodnog, pokriti celu povrsinu i ostaviti da se susi bar 20min (NE NANOSITI MNOGO, JER AKO NANESTE MNOGO TA OBLAST CE DA IZBLEDI ! )

11) Kad se lak osusi, uzeti neku krpu i dobro ocistiti (ako imate moze i neka polir pasta, da to sija  B) )
12) Vratite u auto, naravno potrudite se da ne polomite posle toliko mucenja :D


Na sta treba paziti:

1) Farba, prajmer i lak moraju da budu bas za plastiku, ne oni univerzalni !
2) Farbati samo u dobro provetrenoj prostoriji
3) Farbati u cistoj prostoriji (to sam naucio na tezi nacin)
4) Radi boljeg efekta, farbu staviti u vrucu vodu par minuta i dobro promuckati pre nego sto se nanese !
5) Nije obavezno, ali eto stavite bar onu doktorsku masku, ako vec nemate onu sa filterima
6) Nikako sa masnim i prljavim rukama da dirate gotov proizvod !
7) Ja sam boju kupio po kodu (sifri), jer ako bih kasnije da farbam jos nesto po autu od plastike, da bude u istoj boji i nijansi !
8) Strpljenje je kljuc uspeha, sacekajte da se dobro osusi, nikako na mokru farbu nanositi sledeci sloj !
9) Koristiti pistolj za farbanje, ako ste u mogucnosti !
10) Ne razocarajte se ako vam prvi put ne ispadne dobro, ja nikad nisam pre ovog farbao, pa eto ispalo dobro !
11) Probajte da farbate u prostoriji u kojoj je temperatura iznad nule, jer sam ja farbao po ovom mrazu u prostoriji gde je -5C, pa je farbi trebalo mnogo duze da osusi !
12) Pre svakog sloja dobro promuckajte sprej, nemoj da vas mrzi !
13) Za najbolji rezultat koristiti proizvode koji su namenjeni za plastiku, a ne sta vam se nadje pod rukom !

Planiram jos da ofarbam:

-Ostale rukohvate (sem vozacevog)
-Plastiku oko menjaca
-Pikslu pozadi (onu kod naslona za ruku)
-Poklopac drzaca za case (pozadi)
-Lajsnu oko radija,klime i sl. (onaj kavez ili kako se vec zove)



Nadam se da sam vam koliko-toliko pomogao, voleo bih da vidim vasa dela (PRE i POSLE), jer ovo je krajnje lako i verujem da moze svako !

« Poslednja izmena: Januar 11, 2017, 05:41:21 posle podne od strane Kacerac »

Van mreže duledif

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #18 poslato: Januar 22, 2017, 02:15:48 posle podne »
Zna li ko kako odraditi izguljene prekidace ( podizaci stakala, prekidac svetla...) s obzirom da imaju "slicice" na sebi?

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Farbanje plastike u autu ?
« Odgovor #19 poslato: Januar 24, 2017, 11:22:46 pre podne »
To nikad nisam probao, jesam ih rastavljao (slucajno), ali ne znam da li ih mozes ofarbati...