Autor Tema: Nesto lupka !!!  (Pročitano 9991 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 33
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #20 poslato: Avgust 13, 2013, 02:41:41 posle podne »
Mozda je kao i kod mene. Nakon zamene pasteta, koje jesu bile propale, ali nisu one te koje su uzrokovale lupkanje, nastavilo se sa potragom... Na kraju je ipak utvrdjeno da se caura letve volana vremenom pojela, pa je letva imala lufta u tom delu. Naravno posto delova letve nema, morao sam da uzmem kompletnu letvu koja me je u ovom slucaju stajala 50 eura (polovna). Nakon zamene letve lupkanje je prestalo. E sad kod tebe moze biti i spona, proveri da li je sve na trapu ok, pogledaj desni amortizer, zglob na kraju spone, ako je sve to ok, onda ti je letva svirnula najverovatnije. Da je kineticki culo bi se ``cukanje`` dok motas u mestu i tresao bi volan prvi vecim brzinama. Ako ti se to lupkanje osteti i na volanu onda je letva 300posto.  mahac
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže Dejan Damnjanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: kragujevac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 1.3
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #21 poslato: Avgust 19, 2013, 08:59:20 posle podne »
I ja imam slican problem lupkanje se cuje samo na pravcu,drugar mi rece da je vrv letva ali mora da se rastura i lagano da ae vozi.Zanima me dal moram odmah da je menjam ili mogu jis da vozim!

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 33
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #22 poslato: Avgust 20, 2013, 10:32:46 pre podne »
Zavisi koliko lupa, sve u svemu moze to da se tera i tako, samo zavisi koliko.
Moja preporuka je da menjas bez obzira koliko lupa, nije to deo sa kojim se treba igrati. E sad cene letve mogu da variraju, obicna je oko 30 eura, dok je hidraulicna (servo) oko 40, naravno pricam o polovnim. Zamena je od 2000 do 3000 rsd. mahac
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #23 poslato: Avgust 20, 2013, 07:10:52 posle podne »
Ne zaboravite da se letve i repariraju i to vrlo uspesno!!!   Jedan od servisa koji to radi    http://www.011info.com/auto-servisi-beograd/auto-servis-arsenijevic  i caure takodje postoje kao razervni deo i mogu se kupiti.       http://www.kupindo.com/Automehanika/10679084_CAURA-LETVE-VOLANA-VOLKSWAGEN          :46 :26
Boban-Rus

Van mreže Oliverica

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Žena
  • Auto: Golf 5
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #24 poslato: Novembar 04, 2013, 02:24:22 posle podne »
Pozdrav svima. Imam problem sa autom i trazim temu na forumu gde bih mogla da postavim pitanje i nadjem bas adekvatnu "Nesto lupka!!!".  lollol

Bukvalno nesto konstantno lupka na autu i oseti se skoro svaka rupa na putu. Saputnici na zadnjem sedistu se povremeno zale na problem sa bubrezima i kazu da je auto neverovatno "tvrd". Inace, vozim Golf V, 2.0 tdi, 2007. god, a lupkanje se cuje u zadnjem delu.

Hvala unapred na odgovoru!!!  :30  :72

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #25 poslato: Novembar 04, 2013, 02:31:49 posle podne »
E pa Oliverice, ako nije bio ranije "tvrd" a sad je postao tvrdji, i još lupka i putnici se žale, prvo što može da bude da su propali zadnji amortizeri... celebrate
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Oliverica

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Žena
  • Auto: Golf 5
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #26 poslato: Novembar 04, 2013, 02:45:03 posle podne »
knalek, hvala na brzom odgovoru!!! thumbup

Bar da znam u kom smeru da razmisljam (sto se finansija tice  wacko) pre nego sto ode kod majstora. Ukoliko su amortizeri u pitanju, koja je vasa preporuka, a onda cemo da vidimo i sta ce majstor da ponudi?


Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #27 poslato: Novembar 04, 2013, 03:01:02 posle podne »
Mene je oduvek Monroe pogotovo Monroe reflex dobro služio i dugo trajao... Mada nešto ga ne vole forumaši, kažu da ima dosta kopija, pri tome misle i na fabriku koja ima licencu od Monroa... Mnogi preporučuju Bilstein ili Sachs... Nekad su Boge bili mnogo dobri amorti, taj brend je kupio Sachs.... Inače, velike su razlike u ceni, Monroe je najskuplji a čini mi se Bilstein najjeftiniji... Ovde u BG-u kod jednog od uvoznika Bilstein-a, cene su  takve da mogu da kupujem kod njih i prodajem Nemcima.... Cena na Bilstein sajtu za on-line kupovinu 50E, a kod njih 3000 din... Kunu se ljudi da je original, nego kao imaju povraćaj poreza, rabate, bla,bla,bla... Moj jedan trapadžija kaže da se Bilstein pravi samo u Nemačkoj, da nema kopija... Jedan što odnosi delove u Nemačku (dobro ste pročitali, kupuje ovde a prodaje u Nemačkoj) kaže da je taj Bilstein original, i da naravno neće Nemci sa svojim standardom da stave male cene na svoj sajt...
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Oliverica

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Žena
  • Auto: Golf 5
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #28 poslato: Novembar 13, 2013, 03:38:06 posle podne »
Hej,

evo da prenesem rezultate lupkanja u mom autu... Nakon pregleda majstora, dijagnoza su amortizeri! Tako da HVALA knalek!  formidable thumbup

Namesteni su BILSTEIN amortizeri i moram reci da je promena fenomenalna!!! Putnici sa zadnjih sedista se ne zale vise na probleme sa bubrezima... mada sam im bar razbila kamencice ukoliko su imali!  B)

Hvala puno!!!

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #29 poslato: Novembar 13, 2013, 03:48:16 posle podne »
Nema na čemu, tu smo da pomognemo!! mahac
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Twister

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2174
  • Age: 46
  • Lokacija: Srem. Mitrovica
  • Karma: +53/-19
  • Pol: Muškarac
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #30 poslato: Februar 05, 2014, 01:06:15 posle podne »
to je isto što i silen blok,ovo  je žargonski naziv za veći silen blok na golfu :)



Ne bih otvarao novu temu zbog pitanja.....da li uzeti selen blokove (manje i vece) i oterati kod majstora da to zameni ili kupiti komplete viljuske sa vec montiranim svim tim i sam zameniti???

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #31 poslato: Februar 05, 2014, 02:15:18 posle podne »
Ja sam pre malo više od mesec dana menjao te silen blokove...što bi kupovao cele viljuške ako su dobre ?  :rolleyes: 

Nek ti majstor promeni to,posle na centriranje trapa i vozi Miško.  biggrin

Van mreže Twister

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2174
  • Age: 46
  • Lokacija: Srem. Mitrovica
  • Karma: +53/-19
  • Pol: Muškarac
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #32 poslato: Februar 05, 2014, 04:36:00 posle podne »
Pa otprilike zbog racunice..... dva selen bloka po viljuci su oko 10e i +ruke (?) izadje u svako slucaju vise nego kupiti komplet viljusku sa vec ugradjenim selen blokovima (15e) i sam zameniti. Meni je samo diskutabilno kakav je kvalitet jednih a kakav drugih radova.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #33 poslato: Februar 05, 2014, 08:11:50 posle podne »
Pa ako menjaš i prednji i zadnji na obe viljuške, možda je stvarno bolje kupiti komplet viljuške i sam ugraditi. S' tim što onda definitivno moraš na centriranje trapa, jer, bez obzira da li imaš kugle na tim novim viljuškama ili vraćaš stare, pomeranjem kugli, može da se pomeri nagib točka. Ako menjaš selene na starim viljuškama, tri šrafa od kugle se ne diraju, amortizer se ne dira, ne moraš na centriranje, sem ako namerno nećeš da proveriš.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Vinap

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Age: 33
  • Lokacija: Ub
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 6N
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #34 poslato: Februar 05, 2014, 11:48:31 posle podne »
Eto knalek ti sve objasnio  thumbup
jedva cekaju u porsche bg da im neko dodje s pasatom trojkom na plin. oni samo pasate dvojke i trojke i rade.
ajd vidi sa tim majstorom da se uclani na foum ovde. treba nam strucnih kadrova uvijek.

Van mreže Matador

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #35 poslato: April 25, 2014, 01:36:13 pre podne »
Pozdrav, da iskoristim ovu temu da ne otvaram novu..vozim golfa 4 i cuje mi se nastavak letve volana (tako majstor rece) svaki put kad vozim po neravno terenu..zanima me koliko kosta zamena i koliko mogu jos da teram ovako? Hvala

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #36 poslato: April 25, 2014, 01:55:19 pre podne »
Pa kad ti je majstor detektovao kvar zasto ga nisi pitao?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #37 poslato: April 25, 2014, 05:21:03 pre podne »
Matadore, mozes da ga teras tako sve dok se ne pokvari dibidus, Doduse moze i nastavak spone da se otkaci, pa da ostanes bez upravljanja, ali sanse za to su male, ali moguce.
Osim nastavka spone po neravnom terenu mogu se cuti i lezajevi u solji amortizera . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže archi

  • Redžo je drifter, on ga tera u crveno po bašči
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Age: 34
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +43/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 74KW ATD
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #38 poslato: April 25, 2014, 06:55:59 pre podne »
Pozdrav, da iskoristim ovu temu da ne otvaram novu..vozim golfa 4 i cuje mi se nastavak letve volana (tako majstor rece) svaki put kad vozim po neravno terenu..zanima me koliko kosta zamena i koliko mogu jos da teram ovako? Hvala
Ja sam to skoro mijenjao i cijena je bila oko 7e tako da se za te pare ne bih razmisljao uopste vec to odmah zamijenio.

Послато са LT22i


Van mreže Matador

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Nesto lupka !!!
« Odgovor #39 poslato: April 25, 2014, 04:26:23 posle podne »
Wele, nisam ga pitao jer nije direktno meni rekao nego mom caletu, zapisao mu je na papir i pise "cuje se nastavak letve volana"..
Znaci nije hitna popravka moze da saceka jedno mesec dana?