Autor Tema: automatski se pale svetla cim dam kontakt-pasat b5  (Pročitano 4469 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4514
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: automatski se pale svetla cim dam kontakt-pasat b5
« Odgovor #20 poslato: Jul 03, 2013, 12:14:46 pre podne »
Fabrička instalacija za automatska svetla.


Kod mene sam takvu ubacio, kada se sve spakuje kako treba ko ne zna ne može da primeti da je dodatna instalacija.
Nakon tog isto mi rade svetla čim dam kontakt, tako to radi nije ti ništa pokvareno.

Svetla se svakako gase pri verglanju, a to koliko povuku sijalice u odnosu na grejače je smešna potrošnja.

Ako ti baš smeta i hoćeš da ugasiš jednostavno se izvadi prekidač i savije TFL pin i onda se neće paliti.

Postoji još opcija, da se na žicu koja ide na TFL pin stavi prekidač pa pališ i gasiš po potrebi kada hoćeš.
Ili da se ta žica prekine relejem koji se aktivira pobudom sa alternatora tako da se svetla upale tak kad upali auto i alternator počne sa puni, sve je stvar kako kome odgovara.

Kod nekih modela gde ne radi opcija prekidanja TFL pina prekid se može uraditi na releju 173.


Van mreže djwlada

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: automatski se pale svetla cim dam kontakt-pasat b5
« Odgovor #21 poslato: Avgust 16, 2013, 12:11:00 pre podne »
hvala na savetu,uspeo sam da iskljucim oborena svetla ali ostaje pozicija i dalje mada i ovo je dovoljno.pozdrav ;)

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: automatski se pale svetla cim dam kontakt-pasat b5
« Odgovor #22 poslato: Avgust 16, 2013, 06:21:50 pre podne »
košta, sa ovom instalacijom da li radi osvetljenje table ili samo uključi svetla. Ako samo pali svetla, a tabla ostaje u mraku, to mi se vrlo djasvi. Koliko evrica ova fabricka instalacija?
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Mico Varnica

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: pozega
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2
Odg: automatski se pale svetla cim dam kontakt-pasat b5
« Odgovor #23 poslato: Avgust 17, 2013, 06:45:21 posle podne »
najverovatnije je prekidac svetala problem ili instalacija ,treba otkaciti prekiac svetala pa probati ali tebi je tu najpamentnije resenje da uradis automatska svetla i resen problem  :) :)
Zivot je bedan,kada neMMas onog koga volis !

Van mreže zexm

  • VW Početnik
  • Poruke: 100
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: automatski se pale svetla cim dam kontakt-pasat b5
« Odgovor #24 poslato: Avgust 18, 2013, 09:30:26 pre podne »
I ja sam na golfu 3 namestio  preko TFL pina na prekidaču da rade samo oborena svetla kada dam kontakt bez pozicija instrument table i zadnjih svetala