Autor Tema: A6 C5 , novi ljubimac  (Pročitano 26748 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DusanVW

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2670
  • Age: 31
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +103/-38
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Grand Cherokee 4.7
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #80 poslato: Novembar 28, 2013, 09:25:50 pre podne »
Pfff, ne izbacujes slike po 2godine, i na kraju izbacis samo dve ?  batine . 'De su slike enterijera ono ovo a ?!  biggrin . Lep je. :)

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #81 poslato: Novembar 28, 2013, 09:48:03 pre podne »
ne smem enterijera, dobice GT fras lollol
da se zadesi da imam vremena da ga operem ljudski, odem negde gde je ok krajolik i da sam nasamo s njim se jako jako retko desava ;)
lollol

Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #82 poslato: Novembar 28, 2013, 10:06:22 pre podne »
Sta ce ti tablete u kolima? Da se nisi prehladio?  biggrin

Van mreže Neo014

  • VW Kuvar
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +30/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.9 TDI 77kw
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #83 poslato: Novembar 28, 2013, 11:22:12 pre podne »
Svaka cast na novim kolicima,neka te dobro sluze!  formidable
Moj zivot su moje greske, neke ispravim, a neke isprave mene!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #84 poslato: Decembar 07, 2013, 03:53:49 posle podne »
nestalo puta lollol .. ja sam odusevljen sta ovo radi po snegu ;)
da nema guzve/ljudi izveo bih ga malo napred na ski stazu da se igram



lollol

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #85 poslato: Januar 30, 2014, 11:58:14 posle podne »
konacno je pao iole ljudski sneg ovde.. pa je pao testing zimske opreme
uspeo sam samo na jednom delu sa brdo mesavine leda i rastopljenog snega da upalim esp na pravcu pod gasom.. malo sam se motao po vecim parkinzima i sem ako ga zabacim nece da bezi kod skretanja.. koci ok.. ja zadovoljan gumama i pored cene

lollol

Van mreže djole199

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 818
  • Age: 30
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +8/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 1.9 TDI Quattro
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #86 poslato: Januar 31, 2014, 12:32:29 posle podne »
Odlican ti je Audi druze,pogotovu sto je Quattro,plus sto je 2.5,mogu da zamislim kako ide po snegu.   thumbup

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #87 poslato: Februar 03, 2014, 09:30:27 posle podne »
hvala djole.. kad bi ziveo negde gde ima bas mnogo snega nikad ne bi uzeo sa automatikom, zna da zafrkava kad trebas pipavo da pomeras.. i trudim se da vozim normalno kao i sa svakim autom.. quattro jeste da povuce unapred po snegu ko plug.. al svejedno skrece sa 2 tocka ko svaki auto i koci sa 4 ko svaki auto.. ako zajebem nece pomoci ni pogon na 6 da ima lollol

neko je skoro kacio slican klip i pitao kako su uspeli... ledena kisa, nista vise..
evo malo igrarije

https://www.youtube.com/watch?v=unTyaqNF-A4

https://www.youtube.com/watch?v=mFxIPqjRWqc

na drugom se vidi da cak i sa rupom nece djubre da padne samo od sebe kolko je zaledilo oko celog auta.. ko skulptura jbt.. ima suma iznad mene... celu noc se cuje kako pada drvo po drvo koliko se nakupilo leda zadnjih dana
lollol

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #88 poslato: April 07, 2014, 11:39:23 posle podne »
malo svrckanja po planinama oko trsta



na drugoj slici se vidi kolko sam mirno vozio po krivinama.. jel normalno da ima posle tumbanja tako trag od benzina ili negde ne dihtuje kako treba?
danas sam se smislio da odem do majstora da vidim zasto se koj moj sam otkljucava i spusta prozore... vozaceva brava brljavi, zaglavi se mikroprekidac i misli da pokusavam da ga otvorim... naprskao je nesto unutra i rekao da probam da ga drndam par dana, mozda se sam razglavi.. ako ne, uzecu drugi.. tim povodom.. kaze mi da je ovde oko 200e nov, oko 100e polovan.. bacim oko na nemackom ebayu i ako je to ovo http://www.ebay.de/itm/Stellmotor-Turschlos-Schlos-AUDI-A6-4B-C5-1-9-2-5-TDI-DIESEL-Vorne-Links-/291100686213?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3AAudi%7CPlatform%3A4B%2C+C5&hash=item43c6f3f785 .. u proseku su takve cene, bolje mi je da porucim.. jel moze neko od drugara da mi potvrdi da je to govno, pa da uzimam :)

posto sad imam budzet, pasce ovog proleca neko ulepsavanje, resio sam lollol
lollol

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #89 poslato: April 08, 2014, 12:19:01 pre podne »
probaj raskači žice od vozačevih vrata za spoljno zaključavanje... verovatno zbog toga spušta prozore,a ako bude to radio i posle toga,postoji mogućnost da je ušla voda u centralni modul ;) Uhvati Djoleta DMC pitaj,on je stručniji za te stvari,neka ti objasni lepo koja žica treba da se otkači !!! beer
« Poslednja izmena: April 08, 2014, 12:21:11 pre podne od strane Gagi »

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #90 poslato: April 08, 2014, 12:21:03 pre podne »
bas brava drka.. ubaci lik kljuc i pokaze mi, ja nisam primetio.. jednom zakljuca samo vozaceva, jednom ceo auto, jednom spusti prozore, jednom nece... nakacio na dijagnostiku i odmah se za bravu uhvatio :)
al probacu, sto da ne.
lollol

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #91 poslato: April 22, 2014, 12:06:59 posle podne »
Top autic jos da je Avant  wub

Po svim slikama ovo je facelift verzija, one su pocele od modelske godine 2001 ako se ne varam sto dalje znaci da je nedje od oktobra poceo da se pravi i prodaje facelift

Nego kakav je sa potrosnjom? Kako si uopste zadovoljan s njime sto se servisa tice i sl.? Da cujemo iz prve ruke jel tacno ono sipanje trvlja i kamenja po 2,5 motoru  biggrin

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #92 poslato: April 22, 2014, 12:54:14 posle podne »
jeste definitivno FL , gledao sam malo posle po netu.. nego sam mislio da svi FL imaju double-din radio makar ako ne navigaciju.. pa sam mislio da ga je neko razbucao.. medjutim po nalepnici je lik zapravo takvog porucio..  i ja takav profil coveka ne mogu da zamislim u glavi lollol ..
ja sam bas jurio sedana.. posto nikad nemam potrebu da tovarim preko visine sedista mi isto ispadne.. i ovako nisam uspeo nikad da napunim gepek, moze jedno 4 kofera plice napunjenih i jos bar 3-4 torbe da stane

po gradu ~12l ... mada jako zavisi od mene.. ako ga resetujem i samo vozim ujutru 3km zenu na posao i 3km nazad u zurbi mi je 15l.. ako se vozikam po gradu malo vise "u cugu" mi padne na tih 12l .. ako je kraj meseca i vozim ko po jajima je ~10l ... najvise me jebe sto je ogranicenje 60km/h pa ne mogu da ga bucnem u petu bez da imam sansu da me radar obraduje. Treba mu bas dosta da se ugreje i motor i menjac, mozda 10-20km lagane voznje.. nije najekonomicniji da upalis i do prodavnice skoknes..

po otvorenom 70-80km/h je mozda 7l, pa i manje... tek na 65km/h uopste hoce da dozvoli da prebacis u petu, tako da je to na "vrh gasa" .. na moju "zalost" ovde kud god krenes imas autoput, tako da ne vozim po regionalnim previse..

po autoputu na 180km/h je 12l , otprilike svakih 20km/h manje ide litar manje.. nekih 140 prosecne je 9.5-10.5 zavisi kolko je dobar put..
ja sam tek s ovim shvatio kolko neke stvari imaju uticaj na potrosnju jer su sve razlike ogromne.. vozim pravo po desnoj traci koja nije obnovljena.. 9l .. prebacim se u levu koja je sredjena skoro, 8l lollol ... vozim malo uzbrdo, skoci za 1l , malo nizbrdo , padne 2l .. itd itd

sa samim motorom sam imao par bubica, ali i dalje ide ko sasav.. na zalost nisam nikad vozio 1.9tdi neki pa da uporedim koliko je potreban taj dodatni kw/NM , pa to ne znam
moram da priznam da mi se guzica stisne kad god nesto krene da jebe ili izgleda da jebe.. sve je skupo u 3 p.m. i dosta stvari je kretenski konstruisano da ne mozes glupost da zamenis bez pola auta da raskupusas.
kod mog konkretno me isto nervira zastoj kad dam gas.. mislim da to nema veze s automatikom nego sa velikom turbinom.. tako da auto nema neko srednje ubrzanje.. ili se vuce kao da ima 60ks kad nije na boostu ili poleti kad spooluje turbinu lepo.. sto se najvise vidi kad krecem sa semafora.. ili zadrzavam traku ili poletim ispred dosta :)
drugi problem sa tim je kad treba da presecem kontra traku kad skrecem.. namestim se, dam migavac, gas u patos i on krene da mili lollol .. mozes da brojis bukvalno... 1.. 2... poletanje
240.000km na satu, sedi-pali-vozi.. po svemu bi trebalo da se raspao do sad, pojeo par pari bregastih, lije ulje na sve strane itd.. dal je ovaj pazen ili u srbiju samo stizu sa jos jednom nulom na kilometrazi bem li ga :)

quattro je super stvar.. peglam u sirokim krivinama bez da se oseti ista.. ako i krene da bezi van uglavnom samo dodam jos malo gasa, malo namotam vise ka unutra i ispegla sve..
sa druge strane nije za regionalne puteve.. nadao sam se da ce biti bolji , al jbg.. 70% tezine napred, i vecina toga preko prednje osovine.. ako probas naglo da promenis pravac samo produzi pravo bez pardona.. ako je uska krivina i uradim isto ono sto sam gore napisao drzi,drzi i samo sa sva 4 prokliza u stranu.. jeziv osecaj
lollol

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #93 poslato: April 22, 2014, 07:12:54 posle podne »
Ihhh jbt recenzija kao za Autoklub ili Sat reviju  clap

Ocekivao sam otprilike ovakve odgovore ... zagrijao sam se nesto na jednog passata 2,5 TDI 180ks tiptronic 4Motion Variant u fullllll opremi za fine parice ali kad citam ovo sto pises uopste mi taj auto ne bi odgovarao .... 8km do posla, 8km nazad dok se to cudo zagrije dok sta ihhh duplo u odnosu na mog 1,9 trosi  biggrin  al kad ne pustis da pane u "mrtve" obrtaje auto leti ko avion ... a jbg ima veliku turbinu koja nema boost-a u nize obrtaje svaki 2,5 koji sam vozio se tako ponasao 

Zrnojed

  • Gost
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #94 poslato: April 22, 2014, 09:15:19 posle podne »
Ne umiješ ti lijepo da voziš taj tiptronic,vidim ja ;)

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #95 poslato: April 22, 2014, 09:53:57 posle podne »
i ja bih rekao lollol
ja bih rekao da sam u najboljem slucaju osrednji vozac.. al zapazam neke sitnice i zanima me kako da vozim bolje i sigurno! :)
tip je super za laganu voznju ili da ga bacis u S i pustis sam da salta.. kad prebacujem rucno ima par sekundi pauze.. ako hocu par brzina odjednom mu treba 3-4 bar.. a da ga potegnem u patos, sam obori par odmah..
tako da jedino kad ga ja cackam je kad idem niz neku zajebanu nizbrdicu da mi ne ide iz prve.. sem toga ili D ili S i par caka sa gasom koje sam procitao/skapirao
po gradu ako vozim recimo 60 i on je u trecoj treba samo da pustim na sekund gas i opet dam da prebaci u cetvrtu.. dok god "ubrzava" nece da baci brzinu ispod, sem ako predje 3000 u D , tj dodje do crvenog u S ...
ako si pred krivinom recimo i hoces da oboris za brzinu jer hoces da izadjes iz nje brze sutnes ga u pod na blic .. nece ubrzati skoro ista a presaltace nize.. u krivini drzi brzinu dok god je pod gasom
lollol

Zrnojed

  • Gost
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #96 poslato: April 22, 2014, 10:02:27 posle podne »
Ma samo treba da ga malo uvježbaš,i da manuelno šaltaš sa puštanjem gasa(kao kad stiskaš kvačilo),tako daješ mehatronici prostora da šalta bez velikog opterećenja.
Znači-gas,kao na manuelcu,taman pred šaltanje,pustiš gas potpuno,i trzneš menjač da šalta u veću,pa onda ponovo gas ;)
Treba malo vježbe,ali definitivno je najzabavniji način za šaltanje,a i čuvaš menjač ;)


Barem sam ja tako na jednom audiju radio biggrin

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #97 poslato: April 23, 2014, 01:35:15 pre podne »
probacu da znam,al veruj mi da brze presaltam sa gasom nego sa rucicom..plus mi ostaju obe ruke na volanu.
lollol

Zrnojed

  • Gost
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #98 poslato: April 23, 2014, 06:02:38 posle podne »
Mada ta brzina reakcije menjača,mislim da može da se podešava,pretpostavljam,preko dijagnoze ;)

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: A6 C5 , novi ljubimac
« Odgovor #99 poslato: Jul 06, 2014, 12:25:43 pre podne »
danas je auto proban u reli modu blizu pule (premantura je mesto) .. i iz nekog razloga mi je zviznuo upaljac.. nece ni napred ni nazad da radi, gledao sam poklopac kutije od osiguraca, al kita kad pise na nemackom sve.. jel zna neko koji br bi trebao da bude da pogledam sutra, to mi je nekako najlogicnije.
nemam nijedan ljudski fotoaprat da ga slikam na sta lici.. neki makadam/pesak svuda, auto je od krova do poda beo lollol , drndali su me na granici gde sam bio i sta sam radio koj moj lollol
od drugih stvari nista novo.. samo gorivo i po gasu
lollol