Autor Tema: VW Forum Srbia App za iPhone  (Pročitano 3022 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

leponiko25

  • Gost
VW Forum Srbia App za iPhone
« poslato: Decembar 17, 2011, 06:08:16 pre podne »
Interesuje me da li ce u neko skorije vreme mozda postajati aplikacija VW Foruma Srbije za Apple uredjaje? Bilo bi izuzetno dobro a takodje mislim da nije mnogo komlikovano...  beer

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: VW Forum Srbia App za iPhone
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2011, 06:37:17 posle podne »
Sta mislis da sadrži taj APP? Misliš samo da applikacija bude samo forum? Ima li poente trošiti pare na to?
Ako znaš da praviš i ako hoćeš za dž da odradiš javi se :) Ako ne nađi(te) sponzora koji će da plati a klub će lako da smisli šta sve hoće :)

Mislim da je ta ideja mnogo nerealna, ako sam ja tebe shvatio dobro. Jedino ako misliš na onu varijantu da se forum otvara kao mobile verzija za iphone...

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: VW Forum Srbia App za iPhone
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2011, 07:30:49 posle podne »
koliko ukupno ima forumasa sa iphonom , 10- 20  wacko  a mozda ni toliko


pitajte gedoru sta je iphone
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

leponiko25

  • Gost
Odg: VW Forum Srbia App za iPhone
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2011, 08:31:49 posle podne »
Mislio sam varijantu (aplikaciju) koja kada se skine da otvori forum. Nista vise. Posto ovako dosta sporo radi. Nije bas najbolje... Mislim da to nije nesto mnogo komlikovano.

Van mreže Alexa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1842
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd-Surčin
  • Karma: +30/-44
  • Pol: Muškarac
  • OEM+
  • Auto: Passat B5 TDI , Jetta Mk2 TDI
Odg: VW Forum Srbia App za iPhone
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2011, 12:08:11 pre podne »
Meni forum preko telefona Android radi extra kao i na kompu ...
Tdi

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: VW Forum Srbia App za iPhone
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2011, 01:06:56 pre podne »
Pitanje je na mestu, covek jednostavno pita za mogucnost sto lakseg pregleda ovog foruma sa mobilnih uredjaja
Osim iPhone i andorid moze da koristi tu vrstu pregleda.
Da, Damire na to je mislio. Kao sto npr B92, Blic i sl imaju app. Npr ja kad zabodem u WCu citam novine preko telefona :)
U IT svetu kod nas neke firme su vec otvorile app portal gde moze da se online poruci i kupi njihova roba. Dosta korisna stvarcica. Npr stojim na semaforu i na telefonu ukucam koji mi delovi trebaju. 10min kasnije samo preuzmem robu i racun.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: VW Forum Srbia App za iPhone
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2011, 02:42:33 posle podne »
Pa ja bi to prvi hteo :) imam i iphone i ipad i android... volim da pratim tehnologiju ali ste vi nerealni.

Ko je od vas platio clanarinu? I ko ce je platiti? Od svih na forumu ako je 2% platilo odnosno placa clanarinu.

Vi bi da neko od clanova, ili iz uprave kluba izvuce pare, digne kredit kako bi platio programera da odradi iphone app? Ili i u nekoj ludoj situaciji da imamo takvog ko zna to da odradi... da svoje vreme trosi na nas 13 sto cemo koristiti tu applikaciju??

Kada razmislite o predlozima koje iznosite mozda vas i suvatim ozbiljno :)

Ali ako ste i dalje ubedjeni da je to dobra ideja, sao mi recite ko bi od vas platio 5€ za iphone app i 5€ za android app? :)) kad dobijemo ukupan broj, podelite ga sa 10 i dobićete realan broj ljudi koji bi zaista dali pare.
ne možete me ubediti da je drugačije jer sam u klubu vec godinama i znam ko je koliko voljan da nešto uradi za klub

Da app bude dzabe? Moze, kada objasnite kako ce se otplatiti? Ali realan plan otplacivanja troskova.


Sve sto trazim od vas da budete realni. Nismo mi b92, prva i slicno, pa da nam to sluzi i kao marketnski alat... Mi smo obican forum, koji uspe ponekad da organizuje skup od vise od 20 ljudi.

A ovo poslednje Wele, Jasno je meni to, jasno je sto postoje appovi :) bavim se slicnim stvarima, a mozda i radim ili cu raditi app za Eurodubs. Ali kakve koristi ima klub od toga? Prodaja nalepnica? Neizvodljivo... Jer stoje kod mene, bobana, vlaste, pere mike zike..

« Poslednja izmena: Decembar 18, 2011, 02:51:36 posle podne od strane DamirK »

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: VW Forum Srbia App za iPhone
« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2011, 02:49:12 posle podne »
Druga je stvar ako leponiko... zna da pravi app pa hoce da se dobrovoljno javi da to uradi za dz. Predpostavojam da zna posto kaze da nije komplikovano.

A podesavanje da se forum otvara preko browsera sa stilovima za apple, to je samo jedan plugin koji SMF mozda ima, ali po meni to nije najsrecnije resenje, probao sam par puta, ali nije mi "prirodno" koristiti ga tako i uvek prebacim na desktop verziju iako ga otvaram na iphone.


Tako da je za sada odgovor NE, nećemo imati iphone app za forum, bar ne u skorije vreme.
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2011, 02:52:35 posle podne od strane DamirK »

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: VW Forum Srbia App za iPhone
« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2011, 08:07:13 posle podne »
Pociscena je tema :p
Mislim da je sve receno.

Ako neko bas ima vremena, volje, zelje... da odradi iphone/android app besplatno za klub neka se javi. Sve sto mozemo da mu ponudimo je besplatna clanarina :)

Pozdrav!