Autor Tema: Tuning Srbija  (Pročitano 5571 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Tuning Srbija
« poslato: Septembar 30, 2011, 12:17:35 pre podne »
Hocu da se ogradim odma u startu da ovaj tekst predstavlja moje vidjenje stvari.
Eto posto imam motor koji je dusu dao za tuniranje i kako mi utrce neke pare, ja ih spalim na auto sto na izgled (styling?) sto na performanse ili odrzavanje. Za sminkanje nije problem, to moze svako da uradi, ali za bilo koji ozbiljniji tuning kod nas u Srbiji je jako tesko kvalitetno odraditi.
Naravno na svakom uglu se javljaju ljudi koji rade chip tuning tj kopiramo mapu i to je kao chipovano. Ali po netu ima jako puno primera kako u zemljama sa boljim standardom ljudi prepravljaju 1.8T motor do suludih snaga. Secam se one naradzaste cetvorke is Amerike gde pise da je decko na kraju sabio 500KS u taj motor.
E sad situacija u Srbiji. Kontaktiram tuning druzinu nazovimo je 1) i naravno sve moze. Trazio sam skidanje kata uz softversko prepravljanje, obecavano mi je danas-sutra, slao 4 maila, zvao telefonom i uvek isti odgovori. Evo prodje vise od pola godine i dalje je na "samo da mi prodje guzva" statusu. Mada upozorio me drugar da ce tako to sa njima ici.
Tuning druzina 2) mi je preporucila da SVE promenim na motoru i da stavim od S3. To me podsetilo kao kad bi mene neko pitao kako da poboljsam komp, a ja mu kazem "Kupi sve novo i najbolji moguci hardver" Nije uzimano u obzir ni serija motora, da li ima velike injektore, koji turbo i sl... samo uzmi sve od S3... Zasto bi se neko onda cimao oko toga kad mu je 2x jeftinije da kupi S3 nego da tunira svoje vozilo?
Tuning druzina 3) danas sam bio kod njih, firma koja je imala i svoje emisije na TVu. Pitam ih za chipovanje i tuniranje svog motora, a razgovor je tekao ovako.
-Koliko je chipovanje za ovaj auto?
*Koliko je kubika i snaga?
-1800 turbo 110kw fabricki
*Dizel ili benzin?
 boodala
-benzin naravno
Ubrzo dodje druga osoba jako ljubazna koja mi prica prednosti chipovanja u superlativima
-A skidanje kata, menjanje downpipa, jel radite to?
*Paa mozemo da vam skinemo kat...
-Jel radite ispravljanje softverske greske tada koju javlja sonda2?
*To jos nismo... imali... da se ... desava...
 boodala boodala
-Kod PD vagenovih motora se ne javlja, ali kod benzinaca se javlja, ja sam bar tako citao
(njegov kolega) *Jeste oce da prijavljuje gresku
(ljubazni tip dodaje) *Ja koliko znam Pežo ne prijavljuje gresku...
 boodala boodala boodala
-Ovo je Golf...
*Dada... da... hm...
-Do vidjenja

Ulazim u kola i zena mi kaze "Je8ote gde si ti dosao"
Razmisljam stvarno gde sam dosao... u paralelnu dimenziju zone sumraka zvana Srbija
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Twister

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2174
  • Age: 46
  • Lokacija: Srem. Mitrovica
  • Karma: +53/-19
  • Pol: Muškarac
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2011, 12:21:27 pre podne »
Dobrodosli u ZOnu Sumraka....tako se to kaze Wele  ;)

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2011, 12:22:53 pre podne »
to je tako Wele, il ces sam da radis il od tog posla nema nista

pod ovim sam radi, podrazumevam da odes kod majstora ...kazes sta da radi i nikakva pitanja da ne postavljas jer ces se mnoogo gluposti naslusati ;)

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2011, 07:35:03 pre podne »
kad bi samo poznavao osobu koja je menjala hardver ekstenzivno da izvuce jos konjica... hmm  bleh

semi-joking aside... bezi dalje od cuning smajling kuca u srbiji, samo ce ti pojebati auto... koliko ja znam ne postoji ni jedna jedina koja radi pravi tuning a ne krknem ti ovo s neta pa ide bolje jer je johan tako napisao na forumu kekeke

if you want something done right...
lollol

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #4 poslato: Septembar 30, 2011, 02:00:03 posle podne »
Ja, kog god da sam pitao za tuning motora, naravno dobio sam totalno razlicite informacije. Najbliza realna informacija za mene je bila, da moj golf moze da se cipuje od 90ks na 116ks i to je to. A video sam na limundu lik prodaje uredjaj za cipovanje VW-a za 8000 din nov ? Sta je to? Aj da kupimo i svi da menjamo mape da se zezamo  biggrin
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2011, 04:09:46 posle podne »
 u Srbiji samo u se i u svoje kljuse, drugacije je ne moguce...ja sam isto od onih koji vise vole tuning, nego stayling, ali drzava Srbija to ne dozvoljava...mnogo puta sam pomislio da prodam moj auto, da kupim mk2 i 1.8 t motor, ali znam da mi niko nece izaci u susret da mi pomogne oko toga i kad na kraju sklopim racunicu, taj mk2 bi mene izasao minimum 6000e, jer dosta toga ne mogu sam da uradim, jer nisam imao od koga da naucim..sve sto znam ( a ne znam puno ), naucio sam sam ili pomocu interneta...mislim da je u ovoj drzavi dobar tuning ne moguc, jer nam je standard jako mali, a cene su strasne i jos ako ne znas sam da uradis to sto zelis, cena tog zadovoljstva postaje prevelika...kad pogledam sta sve drzave oko nas imaju, kakva kola rade, koliko dobrih, polovnih i jeftinih stavri na njihovim oglasima ima, prosto mi bude zao sto zivim ovde..skoro sam se uclanio na vw hrvacki forum i kad sam video sta ljudi rade sa kolima, raspametio sam se, a msm da mi to ovde skoto necemo docekati... Wele koliko mogu da procenim, msm da je ovako nesto tvoja zelja, a ne mogu ni ja da kazem da ovo ne bi zeleo :) decku SVAKA CAST http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=52784 nadam se da mozes da vidis temu, ja sam je pregledao par puta :)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #6 poslato: Septembar 30, 2011, 05:52:36 posle podne »
Au stvarno svaka mu čast.
I ima te štopke što ja hoću :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

pekar

  • Gost
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #7 poslato: Septembar 30, 2011, 06:08:35 posle podne »
to kod nas svako zna najbolje,ipak mislim da se na netu najbolje raspitati o svemu i onda se hvatati u te poduhvate,naravno ako se nadje neko ko nesto i razume od majstora da to i uradi,cuo sam za curcica da je veoma pouzdan sto se tice cipovanja,meni njega  dosta preporucuju jer ima odlicne mape i dobro poznaje 1.8t motore.

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #8 poslato: Septembar 30, 2011, 06:19:43 posle podne »
ima brate auto kakav ja zelim :D sto se cipovanja tice, to nije veliki problem, niti je to neki strasan tuning..sto se tog Curcica tice, ja sam cuo da kad je poceo da radi da je uzimao mape od digital tuninga, a sad saradjuje sa nemcima, sto znaci da on upisuje tudje mape..sto se cipa tice, meni je nekako najpouzdanije otici kod Srdjanja ( sm chip tuning ) u Gradisku ( msm da se tako zove mesto, ako nisam pogresio ) i uraditi cip..covek ima dyno i na licu mesta pravi mapu..

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2011, 07:27:17 posle podne »
Down pipe  :huh: sta je to jbte, a kat moze da izcupamo  lollol
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže branislav89

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 16Z/9N3
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2011, 07:29:46 posle podne »
a sta kazete za s works ? valja li to nesto?  :huh:

http://mtm.rs/index.php/kontakt
"Zivot je ono što prođe dok mi radimo nešto drugo."

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #11 poslato: Septembar 30, 2011, 07:39:29 posle podne »
http://www.youtube.com/watch?v=i6nKQ1nmz3c
http://www.youtube.com/user/PeugeotBG#p/u/8/tL52X_Ac4nU
Ja sam jos davno gledao ove klipove, i iz prilozenog se vidi da stvarno znaju sta rade.
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2011, 07:42:45 posle podne od strane svrle »
Neprimeren potpis

mladen3103

  • Gost
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #12 poslato: Septembar 30, 2011, 08:26:10 posle podne »
pa normalno pezo,ona moja 307 je izmislila voznju za peticu,
a peticu cu da nabijem na k........... i pravac pijaca  angry2
razbi bubrege

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:33:09 pre podne »
Ljudi, za mene je tuning recimo ono sto je uradio Gedora...

Prvo sto ljudi mesaju tuning ili ti povecanje performansi motora tj. celokupnog pogonskog sistema ukljucujuci i menjac, kocnice, trap i ostalo sto sve segmente voznje vezane za odredjeni model automobila podize na visi nivo, praveci veliku razliku izmedju njega i ostalih modela koji se nalaze na fabrickom nivou od stavljanja spojlera, novih felni, pragova, zestokog ozvucenja i ostale sminke. To se vidi recimo na nasem najpoznatijem sajtu sa auto oglasima, gde ofarbaju tablu, zatamne stakla i stave hrom rucicu menjaca i cekiraju stavku ˝tuning˝...

Ja ne verujem da je kod nas ozbiljniji tuning automobila zastupljen od strane pravih tuning kuca (koje kod nas ne postoje) vec je to svedeno na ljude kao sto su Gedora, majstori koji to rade za svoju dusu a mahom ucestvuju na trkama i ostalim takmicenjima gde su performanse automobila kljucna stvar.
Druga grupa (po mom misljenju, najNEzastupljenija) su ljudi koji se ne bave toliko mehanikom, niti se takmice koliko istinski uzivaju u tuniranim automobilima i prihvataju sve obaveze i troskova tog sporta ( potrosnja goriva, registracija, cena i slaba dostupnost tuning delova i opreme itd...), ali opet kazem da je po mom misljenju, ta grupa sacinjena od ˝obicnih˝ ljudi koji su jednostavno zaljubljenici u tuning, najmanje zastupljena.
Trecu grupu sacinjavaju oni cija su najcesca pitanja: K&N i plin, koliko ce mi sire gume uticati na potrosnju, gde da nadjem jeftine opruge i amorte, da mu uradim samo zadnji lonac bla bla bla... E sad, mislim da je ova grupa najrasprostranjenija delimicno zbog nedostataka iz druge grupe tj. vremena i prostora u kojem zivimo a delimicno zbog veoma lose informisanosti i zastupljenosti tuninga u nasoj zemlji...

Ovo je moj autic, http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=9160.0 , na njemu nije radjen ni tuning ni styling, radjene su mu stvari koje mene kao njegovog vlasnika cine zadovoljnijim i voznju ovog auta meni ugodnom....

Goran79

  • Gost
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:38:11 pre podne »
Ne znam, po meni za sada je mozda najsigurnije otici preko grane i uraditi tuning automobila tamo u proverenoj tunerskoj auto kuci, a ima ih dosta. Jeste da ces mozda vise kesa dati ali sam siguran da ces na kraju bolje tako proci nego da odradis "tuning" kod nekog Pere i Zike i da te na kraju kosta vise u popravkama posto nije dobro uradjeno i da bi isto tako vise ustedeo na vremenu.

Evo primera radi, momci na Kipru su uzeli Golf MK5 1.4 Tsi GT i nabacili mu oko 500 ks  ;)

http://uk-mkivs.net/forums/t/381488.aspx?PageIndex=7

Goran79

  • Gost
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:47:12 pre podne »
Sto se tice  blackwood91 razmisljanja ja se 100% slazem

Van mreže MarkoMirijevo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 665
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:56:25 pre podne »
zelim ovakve stopaljke,Wele kopiram te do kraja  bleh

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:22:30 posle podne »
 lollol znači farbaš ispod branika

Elem Blekvude i Gorane tema je "tuning srbija" tj kako se to radi kod nas. Isto tako zna se šta je tuning, a šta stajling i to ovde niko nije dovodio u pitanje. Suština je ekonomske prirode jer da ima više novca više bi bilo tražnje na tržištu. Ovako tuning ovde je uvek "part time job" ili hobi.
Tuning je takođe nešto što vlasnik želi, niko ga ne prisiljava na to. I to je kod nas proces. To mi je zverko davno rekao, a bio je u pravu.
Svaka čast ovome Slovencu iz Nikolinog linka, tresnuo je otprilike godišnju srpsku prosečnu platu samo u nove delove. Kod nas bi to bilo suludo. Naravno ima i jeftinijih rešenja po sličnim performansama.
Isto tako to je proces, tj nadogradnja koji traje, a ne sad ću tresnem par iljada i to je to.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Goran79

  • Gost
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:31:18 posle podne »
Pa cekaj onda najbrzi i po perfomansama najbolji za neke srednje pare kod nas u Srbiji je ugraditi NOS sistem od nekih 50 psi (naravno nastelovati sta treba da se nasteluje za tu ugradnju) i to je to, (mada ja nisam za tu varijantu jer vise volim da imam uvek snagu a ne  samo pritiskom dugmica ili dok mi se boca ne isprazni)
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2011, 01:50:59 posle podne od strane Goran79 »

Van mreže blackwood91

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • No replacement 4 good displacement
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: Tuning Srbija
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:38:25 posle podne »
@Wele

Bez uvrede, ja sam napisao moje vidjenje tuninga u Srbiji, sve to sto si ti rekao stoji...  beer beer beer