Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 234068 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #340 poslato: Januar 09, 2021, 07:54:33 posle podne »
Ostavio je na yt sliku goriva koje je izvukao iz nekog auta. I nafta skroz crna. Vidi se da je mešana sa uljem. I napiše lik komentar pazite gde sipajte gorivo. Ok hteo je da upozori što je lepo od njega. Ali očigledno ne zna da kod tdi pd pošto je iz filtera tog motora izvukao naftu tandem puna hoće da pomeša ulje i naftu... dovoljno da zaključim da jeste prosečan majstor koji sada nabija cenu svojih usluga na osnovu popularnosti na yt. Ja mu ne bih dao da mi servisira auto. 

Van mreže MiroslavM

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat CC 2.0TDI Sport
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #341 poslato: Januar 10, 2021, 06:27:09 posle podne »
E... da dam neki zakljucak na ovu moju malu pricu o velikom servisu.

Bio ja u AutoLine-u na Karaburni u Subotu, dosao rano oko 8 i 30, kako smo se i dogovorili. Osoblje je fino, sve korektno.
Velik je prostor i tamo imaju stolice za musterije da sede dok im se radi na kolima. Sa sam odlucio da ostanem svo vreme tamo, na kraju sam otisao oko 17:00.
Bio sam na oko 7m od auta, mogao sam da vidim sta se radi i kako, naravno detalji ne ali okvirno.

Na samom pocetku, na moj zahtev, izvrsili su pregled auta, podignut je na dizalicu, pa sam i sam mogao da vidim sta je i kako je, zajedno sam bio sa majstorem, Vlada, fin lik i bilo je ocigledno da je sto se tice limarije auto TOP.
Koristili su delove koje su rekli i koje sam platio, INA i Continetal, tokom rada sam mogao s vremena na vreme da dodjem do auta, naravno nisam glumio ludilo da smetam ljudima i sl. Recimo na svakih 45 min, ili kada je bila neka bitnija faza, recimo kada su skinuti stari kaisevi i sl.
Tokom zamene ulja, fino su dali dosta vremena da se sve ocedi (otisli na pauzu za rucak), drzac/poklopac filtera su lepo ocistili, sve su lepo prebrisali, nista traljavo.
Ako sam imao neko pitanje, lepo su odgovorili.

Na vreme su me upozorili da grejaci nisu hteli da izadju napolje jer su zapekli i da to ne treba siliti jer moze da bude veliki problem ako pukne pa smo to preskocili (skidanje glave motora i dr.), o tome vise na kraju.

Cena je, sve ukupno, malo vise od 38.000 din. Znaci, zupcasti set sa pumpom, PK set sa spojnicom alternatora i kompletan Mali servis, stim sto su ulje, antifriz i Demi vode bili moji a filter klime i vazduha sam ja vec zamenio.
Iskreno, je skroz ok cena.

E sad... Ako bi ste mogli, obzirom da mi je receno da ima ljudi koji su specijalizovani za te grejace, da mi preporucite nekog, hocu to sto pre da resim. Receno mi je da tu ima neki specijalni alati ako nesto pukne i da ima ljudi koji bas znaju to.

Hvala.

« Poslednja izmena: Januar 10, 2021, 06:35:10 posle podne od strane MiroslavM »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #342 poslato: Januar 10, 2021, 08:53:56 posle podne »
Poserem se ja na tog majstora koji ne zna kako se vade grijaci i koji pusti da mu musterija visi nad vratom dok radi i donosi svoje djelove. Cudi me pravo kako jos niko nije dosao na ideju da sa kilom brasna ode u pekaru da mu pekar kruh napravi.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 866
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #343 poslato: Januar 10, 2021, 09:18:33 posle podne »
Jeste da svako voli da zaradi i na rukama i delovima, ali...
Sta ja treba da oteram coveka kad mi donese gume da montira,a nije kupio kod mene?
Zato postoji cena za ruke, a kad ti neko donese delove ako deo nije ispravan sutra mu opet uzmes za ruke.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Na mreži Jetta-boY

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 2.0tdi
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #344 poslato: Januar 10, 2021, 09:22:01 posle podne »
https://youtu.be/W9lzWWGj8LM


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Van mreže MiroslavM

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat CC 2.0TDI Sport
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #345 poslato: Januar 11, 2021, 01:12:23 pre podne »
Poserem se ja na tog majstora koji ne zna kako se vade grijaci i koji pusti da mu musterija visi nad vratom dok radi i donosi svoje djelove.

Mislim da nisi procitao to sto sam napisao, niko nikom nije sedeo nad glavom, tamo sam bio 6 sati, uredno cekao da se zavrsi ali ne mogu svo vreme da sedim u par navrata sam i zaspo. Dosao sam do auta mozda 6, 7 puta, izmedju ostalog, kada se auto podigao da pogledam jer sam naglasio na pocetku da jos nisam imao prilike da vidim stanje auta odole, kada su skinuti kaisevi i kada su oni pravili pauze za rucak i kafu i sl.

A to da musterija ne treba da donese svoje delove je glupost, poredjenje ti nije dobro, hleb nije nesto sto se voli, on moze da bude lep i ukusan, ali to pojedes i miran si, auto se voli, auto se pazi a ko voli i pazi svoj auto onda i pazi sta se u njega stavlja, kako se popravlja i voli da licno upozna coveka koji ce to uraditi i posle da se s njim rukuje i zahvali mu se na radu, kao sto ja jesam i cini mi se da je majstor to cenio.

Ne vidim da sta je tu lose.

Sto se tice grejaca, skidanje nije problem, ja bi to znao da uradim uz malo pripreme, ali pucanje jer su zapekli jeste, to moze da bude ogroman problem, ljudi su lepo rekli da ni ne mogu da procene cenu rada ako se to desi, nisu se pretvarali da ce to tek tako da rese i da ne brinem
« Poslednja izmena: Januar 11, 2021, 01:16:34 pre podne od strane MiroslavM »

Van mreže MiroslavM

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat CC 2.0TDI Sport
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #346 poslato: Januar 11, 2021, 01:25:29 pre podne »
https://youtu.be/W9lzWWGj8LM


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Pa jel znas nekoga ko to radi, da ima iskustva u tome?

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #347 poslato: Januar 22, 2021, 10:11:49 posle podne »
Drugar koji drzi auto servis (nije vw grupacija) sa njegovim delovima daje garanciju 5god ili 60.000km a ako stranka donese svoje delove onda ne daje nikakvu garanciju. I tako odma i kaze ljudima kada se raspituju.
Iskreno ajde i mogu nekako da razumem za neke delove da ih stranka donese ali set zupcenja,set kvacila,zamajac itd to ne mogu. Obicno na kraju ljudi cupaju kosu kad ispadne problem.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #348 poslato: Mart 31, 2021, 01:29:13 posle podne »
Treba mi preporuka za veliki servis u Bg.I otprilike koliko je cena za veliki servis da majstor donese delove?Negde realna cena za pasat tdi 96 kw 130 konjskih snaga.b5,5 pasat.
Unapred zahvalan na iskustvima. :)

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #349 poslato: Mart 31, 2021, 02:30:57 posle podne »
Ono sto ti licno mogu preporuciti to je Lav servis u Zarkovu, Macura na Tosinom bunaru i takodje dobar majstor L-Auto u Vojvode Vlahovica Vozdovac, majstor Laza radi samo vagene. 0695480369
Na svim mestima ti daju garanciju i sto je najbitnije dobre delove ugradjuju. Sa dobrim delovima i garancijom mislim da je za tvoj auto 350e sa sve rukama. E sad, mozes i za 200e da uradis sa kineskim delovima, ali obavezno stavi ikonu iznad glave.  :53
« Poslednja izmena: April 02, 2021, 04:47:59 posle podne od strane Modus »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #350 poslato: Mart 31, 2021, 03:14:33 posle podne »
Lav auto sa rukama 65.ooo din juce zvao....nisu naivni....ove druge cu pozvati...naravno ina delovi ili njihovi po preporuci itd...sve da bude kako treba.....nista kinesko....

Hvala drug
« Poslednja izmena: Mart 31, 2021, 03:16:14 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #351 poslato: Mart 31, 2021, 04:05:20 posle podne »
@Goranbanjica
Puno ti je sanduče, nemogu da ti odgovorim na poruku.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #352 poslato: Mart 31, 2021, 04:53:10 posle podne »
Lav auto sa rukama 65.ooo din juce zvao....nisu naivni....ove druge cu pozvati...naravno ina delovi ili njihovi po preporuci itd...sve da bude kako treba.....nista kinesko....

Hvala drug

Jeste, ali dobijes garanciju i ne brines. Proveri u Macuri, za pasata b6 2.0 tdi 170ks meni je bilo 41.000din.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #353 poslato: April 20, 2021, 01:31:16 posle podne »
Pozz, da li se i kako moze ustanoviti u kakvom je stanju zatezac lanca bregastih i sam lanac i na koliko se to menja, evo treci put treba da radim vel servis a nisam nikada oko tog lanca i zatezaca nista radio Bogu hvala... 1.8t 110kw agu...

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #354 poslato: Maj 06, 2021, 03:46:47 posle podne »
Evo ako nekome pomaze, predracun za veliki servis Passat B6 2.0 TDI 103kw 2010 god limuzina.

https://imgur.com/wRp3Xsi

Auto kod njih servisiram, i nikada nisam imao problema. Najvise mi odgovara zato sto ostavim auto, odem na posao, zavrsim, auto me ceka sredjen, cak u cenu velikog servisa ukljuce i pranje besplatno  :58

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #355 poslato: Maj 06, 2021, 05:54:19 posle podne »
Ovo je jos veci od velikog servisa, ima tu preko 15k din delova na trapu

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #356 poslato: Maj 06, 2021, 06:08:14 posle podne »
19к за руке?

Sent from my vw mk5


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #357 poslato: Maj 07, 2021, 11:04:27 pre podne »
Ovo je jos veci od velikog servisa, ima tu preko 15k din delova na trapu

36.000din je veliki servis.

@vllada

19 druze, 10.000din je veliki servis za ruke..
Jbg, Bg i jos ime servisa, jaki su dosta. Inace, mogao bih i jeftinije, ali mi dodje na isto, s obzirom da ostavim auto tu, preko puta mi je posao, i auto me ceka spreman + besplatno pranje dobijem komplet. :)

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13071
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #358 poslato: Maj 07, 2021, 11:51:19 pre podne »
Ovo su skroz ok cene, osim za antifriz koji je 900 din. litar, al ajde... :)
Iskreno mislim da nije gre'ota malo preplatiti ako je korektan majstor kome ostavis auto i ne razmisljas.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #359 poslato: Maj 07, 2021, 12:31:56 posle podne »
Pa znas kako, ja volim licno da znam majstora i da sam dobar sa njim, da me uputi u sta i kako i sve to, ali situacija je takva da sam na knap sa vremenom, odvezem auto u neki servis koji je na glasu, pritom okej radi(nikad probleme nisam imao za 2 godine, znaci 2 mala servisa, jedan veliki) i jednostavno u slucaju da se nesto desi, samo mi odvezem auto i rese mi problem. Imam garanciju i to je to. A najvise od svega odgovara mi sto su preko puta mog posla pa ne moram da gubim vreme u prevozu. Za antifriz se slazem da je mnogo.. Pricam za Macuru na Tosinom Bunaru.