Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151038 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #20 poslato: Septembar 05, 2007, 09:04:45 posle podne »
ex  pa ja imam plin u corrada i na benzin sam zaboravio ugradio sam brc sistem i prezadovoljan sam e sad on ide kao na benzin sigurno trosi 10litara plina pa cak i manje na otvoreno a lokal oko 11 tako da extra.E

ex  pa ja imam plin u corrada i na benzin sam zaboravio ugradio sam brc sistem i prezadovoljan sam e sad on ide kao na benzin sigurno kad sam isao za bg navlacio sam ga do 200 i moze jos ali nije bilo guma..., trosi 10litara plina pa cak i manje na otvoreno a lokal oko 11 tako da extra.E sad posto se ovdje voze pretezno gti ovo ono tesko da se tu gleda ekonomicnost.Ako zelite ekonomicnost to je golf 2 ili neki lupo dizel i slicno...

Van mreže miki321oc

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 403
  • Age: 34
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-0
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #21 poslato: Septembar 05, 2007, 10:07:54 posle podne »
kod mene prijatelj u corsi 1.4 16v ima brc plin ali uvjek neki problemi sa njim

tako da mi plin i nije bas pouzdan

meni je ovaj 2.5 opet nekako dobar
ima i snage a i sa potrosnjom je dobar
samo sto je dizel
VW Passat 2.5 V6 TDI 4Motion 180KS@215KS

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #22 poslato: Septembar 06, 2007, 09:34:27 pre podne »
Prvi VW Golf 2 GTI uvezen 1998. godine sa pojacanom masinom, spusten, skinut katalizator, sportski izduv... Stvarno brza masina, zvuk od koga srce pocinje brze da kuca. U to vreme stvarno upadljiv auto. Ali smrt za novcanik, ubrzo sam morao da menjam lamelu sa korpom kvacila (sportski auto se ne kupuje polovan), kocnice i jos po nesto a da ne govorim o potrosnji. Dok sam imao para da sipam benzin bio sam presrecan. Uglavnom prodao sam ga istog dana kada je izasao oglas a kupci su zvali jos 2 meseca posle toga.

Posle sam uzeo Golf 2 Dizel 1,6 od druga kome je teca iz Nemacke doterao ovde. Na izgled nisam video bolje ocuvan golf, iznutra fabricko stanje. Razocarao sam se momentalno kada sam upalio motor i pritisnuo gas. Pa ovo u prvoj jedva da se krece. Po gradu je stvarno naporan za voznju, na autoputu u petoj brzini to je pesma 120 km/h na 2900 rpm. Potrosnja je tako mala da ne razmisljam o njoj. Prelazim po 200 km a kazaljka goriva se pomeri za 1 mm. O ovome benzinci samo mogu da sanjaju. Zimskih problema nisam imao. Ovde je najvazniji dobar akumulator i grejaci kao i nafta za niske temperature (aditiv). Odrzavanje je sigurno jeftinije od benzinca. Filtere i ulja menjamo svi a cene su uglavnom slicne. Sto se tice Bosh pumpe, nisam imao problema pa ne znam sto se svi odmah hvatate za cenu servisa pumpe kao da se to radi svakog meseca. Dizel je posebna filozofija i ako se tako vozi (laka noga na gasu, ne preko 4000 rpm. i samo lagano ubrzavanje) trajace dugo i kostace malo.

U medjuvremenu sam uzeo Mazdu 3 benzinca. Masina sa 16v stvarno brza kao metak, umerena potrosnja. Ovde nema ono SAM SVOJ MAJSTOR, nego pravac Karadjordjeva (ovlascen servis). Cena odrzavanja ...hm, pa kao i za sve nove automobile sa ponekom zvrckom. Do sada samo redovni servisi. Filter goriva 6000 din, filter vazduha sa polenskim filterom oko 5000 din. itd. Auto je stvarno lagan za tu snagu i imam osecaj da jasem metak. U ovoj klasi VW nema dostojnog takmaca.

Na poslu vozim sluzbenu Boru 1,9 TDI. Ovde je sve vec receno i necu da ponavljam osim da je sada servis daleko skuplji i ozbiljniji nego kod starih dizela. Mislim da price o ekonomicnosti dizela kod TDI motora pocinju da blede zbog cene i slozenosti konstrukcije a da ne govorim o jos savremenijim common rail motorima cije odrzavanje u slucaju kvara (voda ili necistoce u dizelu prouzrokovace veoma skupu intervenciju na brizgaljkama). Ovde je odrzavanje mnooogo skuplje nego kod benzinaca koji uzgred bolje vare domaci los BMB nego dizelasi famozni evrodizrel.

Dakle sta je bolje?
Ako prelazite godisnje preko 40 000 km ili planirate da taksirate onda dizel bez razmisljanja. Ispod toga benzinac.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #23 poslato: Septembar 19, 2007, 03:57:35 pre podne »
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #24 poslato: Decembar 04, 2009, 01:24:45 posle podne »
ne znam da li je ovakva tema bila, ali sam voljan da cujem vise misljenja, tj. za i protiv

Da li pre uzeti 1.9TDI ili 1.8T?
Generalno 1.8T sa sekventom izadje skoro kao TDI (uopsteno gledajuci)
Odnos din/km, snazniji motor, registracija, kilometraza (uglavnom dizeli imaju vecu kilometrazu) mi logicki govori da je bolje uzeti 1.8T
Isto iz nekog iskustva mislim da ce benzinski/plinski motor dosta duze da zivi u nasim uslovima tj lose gorivo po pumpama.

Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Krle

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #25 poslato: Decembar 04, 2009, 01:31:15 posle podne »
Ma ja bi uzeo 1.8T, tu nema price... ali ako vise preferiras dizel, i 1.9 TDI je skroz dobar, al da je od 131 KS... Po meni je bzvz placati skuplju reg. za 90 KS ili manje, pa cak i za 110, a ako je 131 KS, onda je to prava stvar... I jedan i drugi su turbo, pa razmisli sta ti vise lezi...

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #26 poslato: Decembar 04, 2009, 01:32:24 posle podne »
Pa sad nisam siguran da ce ti 1.8T na plin ici bolje od 1.9TDI naravno uzimam u obzir dizel od 131KS. A trajnost je relativna stvar, benzinac ti nece trajati duze od dizela ako si mislio na predjenu kilometrazu, to ce iskljucivo da zavisi od toga kako je odrzavan kod prethodnog vlasnika i kako ces ga ti odrzavati. Moje misljenje je da su oba izbora dobra. Kod benzinca i dizela mozes imat problem sa turbinom ali to je red velicina do 300

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #27 poslato: Decembar 04, 2009, 01:36:58 posle podne »
1.9TDI

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #28 poslato: Decembar 04, 2009, 01:54:23 posle podne »
Tema je postojala pa sam je spojio sa postojecom.... B)

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #29 poslato: Decembar 04, 2009, 03:26:24 posle podne »
Mislim da je Benz-Gas najdobra solucija,  vozim benzinca i sve je extra ali je potrosnja ubica, zato ce sequent plin da legne na prolece, imam tu kombinaciju na A3 i extra je, ide bolje nego na benzin , trosi oko 10l plina a za odrzavanje sam puko svega 50e za godinu ipo dana. Naravno isplati se samo ako se auto zadrzi bar 3 godine, jer godinu dana otplacujes tih 650- 750e za taj plinski sistem.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #30 poslato: Decembar 04, 2009, 03:40:56 posle podne »
Registracija je ista, razlika u nebitnih 1000din u korist 1.8T
Sahranio sam dva dizela kod nas i dan danas vidim sta se sipa po pumpama. Koliko god VW bili dobri mislim da jos nisu izmislili hibrid motor, ali u smislu da ide na naftu i vodu zajedno sto je kod nas k'o dobar dan.
Jeftinije je voziti na plin nego na dizel cak i sa urbanom potrosnjom od 10-11l (a ne zabadam po gradu cesto)
Ne menjam cesto auto  wub, ali prelazim dosta sa istim

A i one zimske radosti sa dizelima pu pu pu
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2009, 03:43:54 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #31 poslato: Decembar 04, 2009, 03:45:57 posle podne »
koje zimske radosti ?!?

Van mreže Dino

  • Uprava Kluba
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1818
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +27/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #32 poslato: Decembar 04, 2009, 04:49:17 posle podne »
1.8T  wub
Sve zavisi sta ocekujes, koliko km godisnje prelazis i naravno sta vise volis.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #33 poslato: Decembar 04, 2009, 05:08:41 posle podne »
Odrzavanje  :huh: paaa, perem kola uredno i usisavam i sipam naftu . . .  bleh
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Mrki UE

  • VW Početnik
  • Poruke: 161
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #34 poslato: Decembar 04, 2009, 08:01:47 posle podne »
 lollol lollol lollol zimske radosti sa dizelima. Ne sad ozbiljno sa evro dizelom ih sigurno neces imati drugo je onaj stari dizel D1, D2. Celu proslu zimu a bio je i zestoki minus sam vozio na evro dizel nisam cak ni aditiv sipao. A zimi moze biti radosti i sa plinom biggrin

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #35 poslato: Decembar 04, 2009, 08:55:23 posle podne »
Ma kakve zimske radosti sa dizelima to su gluposti.. mozda sa dizelima iz proslog veka itd... ovo je sad vrh.. ja koji sam toliko bio zagrizen za benzince od  kad sam probao onaj 2.5tdi i ovaj 1.9 nikad vise nebi vozio benzinca :) sem neke petice GTI ili tako nesto  biggrin

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #36 poslato: Decembar 04, 2009, 10:58:30 posle podne »
Sto se tice "zimskih radosti", meni se TDI ponasa isto i zimi i leti, nema razlike ;)

Van mreže Igor_RS

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1008
  • Lokacija: Banja Luka - Beograd
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Passat driver
  • Auto: Passat 3C 2.0 TDI 170ks
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #37 poslato: Decembar 04, 2009, 11:12:26 posle podne »
Moj glas za 1.8T, ja imam taj motor i neka stvarno nikakvih problema sto se tice motora, imam ugradjen sequent plin u njega i ide extra na plin, a i ne trosi nesto puno, a usput veliki servis za njega izadje dosta jeftinije.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #38 poslato: Decembar 05, 2009, 01:34:28 pre podne »
ebiga ko se na mleko opece i na jogurt duva... ja sam terao dizele dok je vecina ovde gurala trotinet :)
2 dizelasa pregurase teske '90 kad se sve i svasta tocilo, a pouzdano znam da je ono sto sad sipamo u gorivo samo malo bolje nego sto je bilo 90ih. Ko god je sipao gorivo napolju zna o cemu pricam.
Kao sto rekoh ne menjam kola cesto i uglavnom sastavim 70-150k km
Kapiram ja da su ti TDIjevi znacajno bolji, ALI :) dajte im ~100k km naseg goriva, pa da vidimo kako ce da se ponasaju
Sta sam sve video po servisima sta su vadili iz rezervoara ... pa ni T84 ne bi isao na ono "gorivo"
Mozda gresim, ali vidim dosta relativno mladjih Fiata i Klia kako verglaju po 2min kao jutarnje razgibavanje pred paljenje

Definitivno 1.8T
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2009, 01:37:18 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #39 poslato: Decembar 05, 2009, 01:42:14 pre podne »
vidjam i ja dosta jugica na benzin koji verglaju al ovde pricamo o VW  bicedobro