Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 830971 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5460 poslato: Decembar 06, 2019, 12:03:33 pre podne »
Pozz, treba sutra da pogledam nekog G3 sa motorom 1.8 ali nije 66kw vec 55kw pa me interesuju iskustva sa tim motorom kakav je...?

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5461 poslato: Decembar 06, 2019, 01:00:18 pre podne »
Bolje 66kw težak je MK3.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5462 poslato: Decembar 06, 2019, 11:37:44 pre podne »
Возио сам пре 10 год, 1.8 66kw, слажем се са констатацијом да гледаш тај мотор, не делује тако, али тежак је то ауто. Иначе ти мотори су познати као јако поуздани, ја сам га довезао тада из немачке са 220хиљада на сату, продао га са 266, ставио му плин и баш сам био задовољан. Једино су почели зими када је хладан да се у почетку чују мало подизачи клипова и то је то. Сваки мајстор ће ти рећи за тај мотор да је одличан. Када идеш да га гледаш саветујем ти да буде хладан када дођеш и да га ти упалиш... Иначе овај што сам ја возио човек који га је купио од мене и дан данас вози....

Sent from my vw mk5


Van mreže loshmi88

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Pn
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5463 poslato: Decembar 06, 2019, 01:38:40 posle podne »
Na šta treba obratiti pažnju kod kupovine vw lupa? Da li je polo bolje rešenje za grad?

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока


Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5464 poslato: Decembar 06, 2019, 02:34:21 posle podne »
Kod Lupa je najbolje da bude 1.2Tdi 3L i siv da bude. 2001g je najbolja serija


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5465 poslato: Decembar 06, 2019, 10:08:21 posle podne »
Ivicu jesi probao drugog pa da hvalis 1.2 tdi kojeg samo ti vozis? Kazi covjeku koliko kosta lafet ili ti ga rame kako vi zovete za lupo 3L, a koliko za normalni lupo, koliko ima u Srbiji Lupa 3L kojima je jos uvjek fabricki poluautomatski mjenjac i da nije prepravljen na manuelni. Prestani da seres vise zivota ti. Sve sto je tvoje u zvijeze zakivas, a ni sam nisi zadovoljan sa istim i non stop nesto ceprkas i doradujes. Nisi relevantan uopste da dajes savjete
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5466 poslato: Decembar 07, 2019, 12:32:25 pre podne »
Abre Paul, leba ti ne troluj vise.  Oglas sam skinuo sa PA jer mi nude 2000e za Lupo a ne pada mi napamet da ga dam za te pare jer je sve na njemu od potrosnih
delova novo. Nista u onom oglasu nisam slagao. Ne znam odakle ti da nisam zadovoljan Lupom, delove sam menjao jer hocu da sve bude perfekt. U oglasu je bio i racun na 450e za jebena 2 amortizera, tako da nisam krio koliko je auto skup za odrzavanje, takodje sam naveo i da je auto prebacen na manuelni menjac, i da je to samo plus. Zatim, ako pogledas moj post, videces da je rec o šali i ničemu drugom... Nisam nikako nabacivao svoj oglas, koji moze slobodno i da se brise. Jedno rame od aluminiuma za 3L mislim da
je oko 200e, nisam tacno siguran.. 

Evo ozbiljno da odgovorim coveku. Savet da uzme 1.4Tdi, moze i 3L ali samo manuelni. Od automatika treba sa bezis kao djavo od krsta. Zamene postoje za skoro sve, samo treba malo da se procacka. Sto se tice polovnih delova, ima lik iz Zemuna koji uvek ima delove za 3L, motor, menjac, delove karoserije, po Ok cenama, reci ga 20-40% skuplje nego da je obican Lupo....Svu paneli su od aluminiuma, i prednja maska, branik i vezni lim je razlicit u odnosu na standardne. Vidjao sam po oglasima lupani 3L automatik, gde su stavili od obicnog lupa krila, haubu, masku i sve drugo....Ja nisam morao kupiti ona 2 prednja amortizera original, jer ima zamena. Za nosace motora sam nasao zamenu, za dobose takodje, diskovi su standardni, zadnji amortizeri takodje, set kvacila ima Luk i Sachs, po standardnim cenama, veliki servis kosta kao i za bilo koji Tdi i to je to...
Moj auto nikome nisam hreo da uvalim, daleko od toga. Trazio sam 2200e za auto sa 4 nova amortizera. prednji orig. zadnji Kayaba, kompletno zamenjenim kocionim sistemom, velikim servisom, novim setom kvacila, 2 seta tockova sa
odlicnim gumama, novi farovi, akumulator, presvlake iz Vajs&Co placene 90e, Mfd sa emulatorom, remap na 85ks, sitnice tipa Gti papucice i plus je auto komplet u prvoj farbi i nikada nije ni zakačen, sto je stvarno gotovo neverovatno.. Svi koje sam do sada imao i mladji bili su manje ili vise zafarbani. Motor potrosi pola litra ulja na 10000km i radi kao satic... Auspuh i odozdo je bez korozije, sve top kao sto je i normalno za VW koji nije vozen islod Alpa...To je bio najbolji Lupo u oglasima garant, samo je cena ocigledno jaka, ljudi ne veruju da je zaista zamenjeno sve sto kazem, a neki misle da je auto los cim je toliko stvari menjano, a da ce oni kupiti nesto 2002g i da nece da menjaju nista... Ahaa.. I ne znam od
kada su ovde na forumu ljudi koji cecito nesto menjaju i doradjuju nezadovoljni
Vozio sam Lupo 1.4Tdi, ima poznanik, i vozio sam 1.4 benz, i ne mogu se porediti sa 3L ni po performansama ni po potrosnji. 3L je mnogo brzi, i ima menjac extra sa dugim hodovima tako da ide 160 na oko 3100rpm. Autic je izdrkan, ali ga je zadovoljstvo voziti...

Stanislave, preterano sereš!

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2019, 01:04:44 pre podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5467 poslato: Decembar 07, 2019, 06:28:45 posle podne »
Ti majstore trolujes svaku u koju se javis. Kupio si Skodu pa si cipovao, doradivao, drkao i na kraju prodao. 5 godina trazis golf 4 tdi i pitas valja li ovaj ili onaj. Ja bi ga za 5 godina iz djelova sastavio.

A sto se tice lupa 6x i lupa 6e razlika je u braniku, zmigavcima i kompletnom prednjem mostu sa cuveni alu ramenima kojih nema u zamjenskim djelovima. Blatobrani(krila), farovi i hauba su isti. A to da je bolji manuelni nego poluautomatik kakav je izasao iz fabrike necu ni polemisati. Da je trebao biti manuelni napravili bi ga odmah u Wolfsburgu tako, a ne da ga Balkanci prepravljaju pa poslije problemi sa kilometar satom, mapom, sajlom kvacila i da ne nabrajam dalje
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5468 poslato: Decembar 08, 2019, 07:56:48 pre podne »
 Ljudi,sta mislite kolko je pametno,kupiti g2 91 god u extra stanju,sa plinom atestiranim do 2024 god?.Nejasno mi je ovo samo oko zakona,jel relevantno da ce Soro zabraniti reg auta starijih od 25 godina i jel to moguce uopste?Posto u Germani regas 85 god ako podleze TUV..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5469 poslato: Decembar 08, 2019, 08:05:58 pre podne »
Realno je da ne kupiš auto stariji od 25 godina ako za iste ili slične pare imaš mlađi VW od 15 godina. Jedino ako ga hoćeš za projekat.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5470 poslato: Decembar 08, 2019, 09:47:52 pre podne »
2busy-Znam ja to drug,al taj mladji 15 god od cvaje nece sigurno izdrzati,stabje sve moja sadasnja cvaja podnela.160 hkm kod mene za 5 godina,prevukla je sto poneki kombi nije,i sad ladno smem sa niom na djir od 1500 km slobodno.Ali isticu razni atesti i pm,treba joj malo co2 i farbanje..i nema matematike vise za nju.Ima plastikanera tipa pug 307,g4,Astri..i to al ima o cvaja koje su u boljem stanju neto sto je bila moja pre 5 god.Samo mi je nejasno ovo oko mogucnosti reganja tog auta iduce godine..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5471 poslato: Decembar 08, 2019, 09:59:45 pre podne »
Neno niko ti ne moze zabranit da registrujes i vozis stari auto. E sad koliko ce da udaraju poreze na starija auta i koliko ce se isplatiti placati drzavi harac to ne znam
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5472 poslato: Decembar 08, 2019, 11:18:16 pre podne »
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15009019/audi-80-b4

Mada nije vreme za kupovinu, bar dok ne vidimo kako ce ici ovo sa tehnickim

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5473 poslato: Decembar 08, 2019, 12:03:01 posle podne »
Desmo-to i ja msm,moramo prvo videti sta ce AV smisliti po novoj godini.
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5474 poslato: Decembar 08, 2019, 01:21:21 posle podne »
Nadji nesto da premostis dok se to ne resi. Lako se posle nadje ok auto 2001-2003, samo da nije euro4 dizel

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5475 poslato: Decembar 08, 2019, 02:16:55 posle podne »
Ma kakav dizel,to vise u moju garazu ni pod razno...Samo 1.8 66kw pa na vise.. :).I obavezno Remus lollol
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže VUJA NBG

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 35
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5476 poslato: Decembar 14, 2019, 02:06:32 posle podne »
Pozdrav svima,imam nekoliko dilema i pitanja iskljucivo za vozace passata b6,ljudi koji su ga vozili ili za vrsne poznavaoce ovog modela ( za ostale nije mi namera da ih uvredim ).
Čitajuci ovde na forumu dosao sam do vecine odgovora,ali su se otvorila i neka druga pitanja,pa bih vas jos jednom zamolio da mi pomognete oko dobosenja odluke.
Vozac sam trenutno audija a3 kupe i zbog prosirenja porodice vreme je da se rastanemo i kupim porodicni auto,a passat b6 mi je zapao za oko.Vozac sam vec dugo godina i oduvek sam vozio benzince,ali sada imam zelju da kupim dizela i sad se javlja dilema sa kojim motorom uzeti b6
Da li 1.9 ili ipak mozda 2.0 sa 140 ili 170 k.snaga?!
Citao sam da je 1.9 pouzdaniji motor od 2.0 i da pritom kod ovih 2.0 motora dolazi do problema za uljnom pumpom,diznama itd i tu nastaje moja dilema,pa ako mozete da mo pomognete?
Nije mi zurba za kupovinom nego trazim i gledam da naletim na dobar primerak i nije mi bitno da li je automatik ili manuelni,ali je bitno da je u finoj ili top opremi.
Hvala na pomoci i izvinite na poduzem textu congratulations
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2019, 02:10:01 posle podne od strane VUJA NBG »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5477 poslato: Decembar 14, 2019, 07:27:03 posle podne »
Porodicni auto ...i prosirenje porodice ... samo Sharan ...  formidable

passat samo posle 2010 CR moze 140 ...moze i 170 konja ... samo sa svim ovim kamerama ( i daj boze sto vise dece da imas ... ) gde da vozis -ide kao Simplon ex

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5478 poslato: Decembar 14, 2019, 07:39:54 posle podne »
Pozdrav svima,imam nekoliko dilema i pitanja iskljucivo za vozace passata b6,ljudi koji su ga vozili ili za vrsne poznavaoce ovog modela ( za ostale nije mi namera da ih uvredim ).
Čitajuci ovde na forumu dosao sam do vecine odgovora,ali su se otvorila i neka druga pitanja,pa bih vas jos jednom zamolio da mi pomognete oko dobosenja odluke.
Vozac sam trenutno audija a3 kupe i zbog prosirenja porodice vreme je da se rastanemo i kupim porodicni auto,a passat b6 mi je zapao za oko.Vozac sam vec dugo godina i oduvek sam vozio benzince,ali sada imam zelju da kupim dizela i sad se javlja dilema sa kojim motorom uzeti b6
Da li 1.9 ili ipak mozda 2.0 sa 140 ili 170 k.snaga?!
Citao sam da je 1.9 pouzdaniji motor od 2.0 i da pritom kod ovih 2.0 motora dolazi do problema za uljnom pumpom,diznama itd i tu nastaje moja dilema,pa ako mozete da mo pomognete?
Nije mi zurba za kupovinom nego trazim i gledam da naletim na dobar primerak i nije mi bitno da li je automatik ili manuelni,ali je bitno da je u finoj ili top opremi.
Hvala na pomoci i izvinite na poduzem textu congratulations

Ako uzimas model do 2009 sa Pumpa Dizna motorom tzv PD motor onda samo 1.9 TDI, najsigurnija opcija.
Ako ces 2009-2010 onda mozes i 2.0 TDI jer je to CR motor, koji nema problema koje su prijasnji modeli imali. A kako bi znao da li je pd ili cr motor onda ti je potreban samo kod motora i ukicas na googlu.
1.9 tdi ne postoji CR, njega je zamjenio 1.6 TDI cr. Postoji par u Passatu b6 mada rijetki su.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Na mreži mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5479 poslato: Decembar 14, 2019, 08:58:48 posle podne »
Ako uzimas model do 2009 sa Pumpa Dizna motorom tzv PD motor onda samo 1.9 TDI, najsigurnija opcija.

A pucanje klipnjače na BXE i BLS?
BKC svakako najsigurniji.

A Zoćo upravu si, samo Sharan ostalo je sve malo i nekomforno. 1.9 130 ili 2.0 140 i nema glavobolje. 
TDI POWER