Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...

Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 234984 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mur3633

• Sr. Member
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5000 poslato: Jul 29, 2018, 09:33:29 posle podne »
Problem kod naših ljudi jeste taj što niko neće da cijeni uloženi trud i pare i onda kad mu prodaješ npr. Golfa 4 za malo veću cijenu, ali u top stanju, dođe ti s pričom kako za te pare može da kupi Golfa 5 s placa koji je noviji.
Jedino ako naiđeš na nekog merakliju koji zna šta kupuje.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Na mreži limp19

• Sr. Member
  • Auto: Passat 6
« Odgovor #5001 poslato: Jul 29, 2018, 10:36:21 posle podne »
Zato ne treba zuriti u prodaji. Jer uvijek dodje prava musterija koja cijeni ulozeno.

Van mreže darkonda

• VW Početnik
  • Auto: Nemam
« Odgovor #5002 poslato: Jul 30, 2018, 05:31:38 posle podne »
Pa kod nas imas tri nacina da kupis polovan auto, prvi je da ti neko pouzdan uveze nesto sto je i preko rizik jer vracaju kilometrazu i tamo, al ajde bar nije lupan prepravljan i slično jer im se to ne isplati, drugi nacin je da kupujes kola koja su kupljena nova u Srbiji i koliko toliko imas uvid u servise i smanjenu sansu da je Turcin pet puta godisnje prelazio relaciju Belgija-Turska, i treci nacin je da uzmes od poznanika koji je vozio i odrzavao auto, uvezao sebi, a ne kupio na placu.

Ja vozim megana 2004 godište kupljenog 2007, i vreme je za zamenu ali toliko odlazem jer znam sta vozim, a plasim se rizika kupovine drugog auta.

Mozda je jedan od nacina uzeti na placu automobile skinute sa lizinga koja imaju uvid u odrzavanje u ovlascenom servisu. Ima par placeva kod kojih se mogu naci takva vozila

Van mreže Makoo

• Sr. Member
  • Auto: Golf III 1.4
« Odgovor #5003 poslato: Jul 30, 2018, 07:11:43 posle podne »
Ja sam hteo da uzmem u martu A4 B6. Čekao na netu da iskoči nešto, išao da vidim dva koja su izgledala na oglasu top, a uživo ništa posebno. Nije mi bila hutna kupovina, gledao mesec dana, nisam našao ništa i odustao.

Mislim da se najviše isplati otići oreko i tamo uzeti auto koji nije lickan za prodaju. Daleko je veći izbor. Primera radi, A4 B7 2.0tfsi daj Bože da ima 10 na polovnim automobilima...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže Fitipaldi

• Hero Member
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
« Odgovor #5004 poslato: Jul 30, 2018, 07:40:33 posle podne »
Ja kola uvek kupujem od vlasnika. Za ovaj sad sam dobio i preporuku od drugara. A na placevima se jedan nagledao lomova.

Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!