Autor Tema: Lupanje na desnoj strani Audi A4 B6 2001 1.9 TDI  (Pročitano 4104 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Lupanje na desnoj strani Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
« poslato: Januar 28, 2022, 05:40:43 posle podne »
Pozdrav ljudi , ovako stoje stvari ...
Skoro sam radio trap , ugradjena sva 4 gornja nova ramena,stabilizatori,kraj spone, silen blokovi donjeg veceg ramena(oni najveci ), pozadi isto stavio nove stabilizatore ,promenio prednje solje amortizera i zamenio prasinjarke i da dodam da sam pre 2 nedelje zamenio i nosac menjaca .
Sve to zamenih ali i dalje se cuje taj zvuk ,koji me jako nervira.

Desava mi se samo dok vozim auto po neravninama da se cuje neko grubo udaranje sa desne strane tj kod suvozaca
kao da odskace neki veliki metalni deo i da zakucava , znaci auto kada se vozi na lep put i kada se prelazi preko lezeceg nema nikakvih problema .Znaci prodjem autom po neravnini sa oba prednja tocka , na levoj strani radi sve perfektno nista se ne cuje a na desnoj haos,kako da objasnim zvuk(kao da rulom udarate o drvena vrata,da kucate 🤣🤣😁)

Majstor je proveravao donji trap kada je radio gornje delove i kaze da su dobri ,da nemaju lufta,takodje i gume balans stangle su u redu.
sad posto majstor zna za problem kada je menjao solje ja sam licno bio pored njega , kada je skinuo amortizer rekao je da sto se njega tice da je on u redu ali da ipak nije siguran kad se preoptereti kako odradjuje ...
Sta bi sve morao da preispitam sto moze da pravi taj problem?
Letvu volana,nosace motora? Dajte vase savete i iskustva i hvala.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Lupanje na desnoj strani Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2022, 07:53:13 posle podne »
Zar niko nije imao slican problem ? 🤔

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Lupanje na desnoj strani Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2022, 08:13:34 posle podne »
Snimi da cujemo

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Lupanje na desnoj strani Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2022, 12:51:00 pre podne »
Juce oterao auto do majstora ,ustanovio je da je procureo desni amortizer tako da moguce da je to lupanje od njega ...Videcemo ,trebam da zamenim uskoro oba prednja amortizera pa javljam sta se desava u slucaju da neko ima slican problem da zna sta i kako da proverava .