Autor Tema: VW Passat B7 2.0 TDI 170KS 2011.  (Pročitano 9743 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KosovicA

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Novi Sad / Vrbas
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B7 2011 2.0TDI 170KS
VW Passat B7 2.0 TDI 170KS 2011.
« poslato: Jul 07, 2021, 01:47:10 posle podne »
Poštovanje ljudi :) ,

Istina da nisam bio neki ljubitelj VW ali kad sam se već odlučio za VW, neka bude veliki porodični auto. Tako je odluka pala na Passat B7. U igri mi je bio i B8, ali za novac koji sam bio spreman da platim, B8 sam mogao samo naći sa 1.6TDI motorom što meni nije bilo privlačno. Posle gledanja po oglasima i uživo, nekako se izdvojio ovaj kojeg sam kupio na kraju. Iskreno, mislio sam da je kupovina VW pa još Passat-a dosta jednostavnija, ali greška! Ima baš dosta krševa u ponudi koji koštaju ne baš male pare.

Sve u svemu Passat B7, 2011. godište sa 2.0 TDI motorom od 170KS i uz sve to DSG. Pre kupovine sam oterao u servis na detaljan pregled gde je potvrđeno da je auto dobar i jedino da bi ulje u kočnicama valjalo zameniti. Urađeni veliki, mali, servis DSG, nove prednje gume, amortizeri itd. Nekako sam najsrećiji što sam auto kupio od potpuno normalnih ljudi bez tenzije, gledanja ko će koga da prevari. Sve je stavljeno na sto, prednosti, nedostaci pa izvagaj sviđa li se ili ne. Njega ću voziti baš kao porodićnu varijantu, za duže puteve jer se u gradu ponaša kao slon a za grad imamo Twingo-a tako da ne bih da maltretiram auto.





Autom sam, za sad, vrlo zadovoljan. Ono što sam primetio da mi nije u vožnji tako agilan i stabilan kao Alfa Romeo 156, tj. ne fali mu ništa ali pri većim brzinama u oštrijim krivinama osećam kako mi se zabacuje. Ništa opasno ali osetim tu težinu i veličinu auta u tm situacijama.

Kupio sam HEX V2 + VCDS 21.3 pa ću se u adekvatnim temaa obraćati povodom toga jer volim da se igram dijagnostikama.










Van mreže dekishaaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: VW Passat B7 2.0 TDI 170KS 2011.
« Odgovor #1 poslato: Jul 07, 2021, 02:22:06 posle podne »
U zdravlju da te sluzi, valjalo bi da se prekadi ako si ozenjen. Koja je cena ovoga za dijagnostiku? Pozdrav

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Van mreže KosovicA

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Novi Sad / Vrbas
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B7 2011 2.0TDI 170KS
Odg: VW Passat B7 2.0 TDI 170KS 2011.
« Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2021, 02:25:54 posle podne »
Oženjen, zato i gledam nešto tako porodično. :)

HEX V2 me je izašao 30e iz Kine naručen. Mučim se malo s njim pa ču otvoriti temu za to da delimo znanja.  biggrin