Autor Tema: Passat B6, 2.0 TDI, Highline  (Pročitano 44717 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #60 poslato: Septembar 07, 2021, 02:07:40 posle podne »
Hvala na savetima.

Nisam toliko strucan, tacnije, nemam zivaca za fine stvari. Ja bih to nabadao i bilo bi ruznije nego sada  lollol

Sto se tice ulja, serviser rece da bas ide 4 litara. Premericu svakako. Hvala :)

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #61 poslato: Septembar 07, 2021, 02:15:59 posle podne »
Ne možeš napraviti gore nego što jeste, to je tako napravljeno da ne možeš ništa da ogrebeš, da oštetiš i nešto slično :).

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #62 poslato: Septembar 07, 2021, 02:17:28 posle podne »
Možeš li mi reći koje si tačno Liqi Moly ulje koristio, ako se sjećaš?

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #63 poslato: Septembar 07, 2021, 03:38:06 posle podne »
Hvala na savetima.

Nisam toliko strucan, tacnije, nemam zivaca za fine stvari. Ja bih to nabadao i bilo bi ruznije nego sada  lollol

Sto se tice ulja, serviser rece da bas ide 4 litara. Premericu svakako. Hvala :)
Proveri ali meni je nešto u glavi 4,5 l ako ne i više sa filterom.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #64 poslato: Oktobar 04, 2021, 11:00:11 posle podne »
Jos jedna novina, izbacio sam fabricki plejer, a ubacio kinesku multimediju. Mogu reci da sam odusevljen, obzirom na to sto je kineska. Legla je taman. Trebao sam to ranije da odradim. Moj najveci strah je bio da se zvuk ne cuje slabije nego sa fabrickom. Cuje se odlicno!
Jedina mana koju ima, je ta sto nema rds signala na radio stanicama. Smejurija. Ima sve sto treba, a ne cita nazive stanica. Verovali ili ne, znam samo da je tdi na 88,8 (bar u Nišu), ostalo nemam pojma...







Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 05, 2021, 12:05:13 pre podne »
Mislim da to sa stanicama možeš da središ u podešavanjima. U Golfu je slična multimedija, andorid 9.1, istog je izgled asamo što je interfejs drugačiji i na dugmićima su ispisane funkcije(kao na fabričkoj). Kod mene pokazuje imena radio stanica i traži sam stanice. Zvukom sam zadovoljan, rekao bih čak da je jača od fabričke, možda je to zbog toga što je ova 45Wx4, a fabrička mislim da je bila 20Wx4. Kod mene se ne javlja ono pucketanje, šumovi i slično, jako sam zadovoljan.




Van mreže saGTInaTDi

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 219
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-3
  • Auto: pasat B6 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 05, 2021, 07:41:01 pre podne »
Nema svaka multimedija RDS treba proveriti pre kupovine

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13069
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #67 poslato: Oktobar 05, 2021, 10:05:53 pre podne »
Ne znam koliko ste platili te multimedije, ali tesko da ce da se cuje bolje od fabrike. Drugar je imao neku u Golf 5 za oko 100e, nema ni veze sa fabrikom, za "pozadinsko" slusanje u toku voznje je ok, ali kad se pojaca nema dubine uopste.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #68 poslato: Oktobar 05, 2021, 12:50:13 posle podne »
Ova moja kad se pojača ima bolji ton nego kad je muzika tiho puštena. Imao sam prije u autu onaj fabrički RCD 300 s asivim dugmićima, ni on nije imao loš ton, ali ova multimedija ima odličan ton, i EQ su jako dobri, ima puno višr postavki za zvuk, može baš lijepo da se našteluje. Takođe, radio je odličan, nema problema sa tim, a čitao sam da androidi obično imaju probleme sa tim.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #69 poslato: Oktobar 05, 2021, 01:11:10 posle podne »
Ja sam platio 150€

Moj auto je highline, i pretpostavljam da je ozvucenje bolje nego na slabije opremljenim modelima. Cak i da je kvitet isti kao na ostalim modelima, standardno ozvucenje se culo vise nego dobro. Sta vise, bolje nego na par god starim vozilima.

Kazem, najveci strah mi je bio da ce ovo da se cuje lose, medjutim, cuje se odlicno. Ima i dubinu, i kvalitetan zvuk. Cak ima i opcija "Loud" kao da ima ugradjeno pojacalo, tada se cuje jos glasnije a ne gubi na kvalitetu.
Sto se tice radio stanica, odlicno se cuje i hvata signal (cak sam ja nesto prevezivao i prelepljivao) tu je jedino mana RDS, sto i realno nije neka mana. Samo ne znam koja je stanica koji radio  biggrin ....   
I da... Cini mi se da nema auto trazenje stanica. Nisam jos ispitao jer šerujem net sa telefona pa slusam  YT. Probao sam da insraliram i "vanced" YT, odnosno YT bez reklama, ali se nesto ne snalazim...


Svakako, tehnika je mnogo napredovala, a cene pale. Imao sam na gotovo svakom autu multimediju, ali je ova do sada najbolja

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #70 poslato: Oktobar 05, 2021, 01:18:11 posle podne »



Moj auto je highline, i pretpostavljam da je ozvucenje bolje nego na slabije opremljenim modelima. Cak i da je kvitet isti kao na ostalim modelima, standardno ozvucenje se culo vise nego dobro.

Razlika na slabije i jace opremljenim jeste samo u kolicini zvucnika, tj. zadnji zvucnici da li ih ima ili nema i Dynaudio sistem, koji su dosta rijetki.
TDI POWER

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 06, 2021, 10:44:19 pre podne »
Danas sam isprobavao trazenje radio stanica.

Gornje strelice, kod frekvencije, pomeraju stanice za 0,1. Kad se zadrzi, nista se ne desava. Memorisu se tako sto se zadrzi frekvencija u levoj koloni, ili prenese "kao na racunaru, levim klikom". Zadri i prevuce na odredjeno mesto.
Donje strelice, kod grafika, na kratki stisak se menja memorisana stanica iz kolone levo, a dugim pritiskom sam nalazi novu stanicu. Znaci auto search ima.

Ispod toga ima 3 "dugmenceta" AX, DX i Loc. Nikada (ni ranije) nisam znao cemu sluze :)

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #72 poslato: Oktobar 24, 2021, 07:33:28 pre podne »
Pre par dana sam ga odvezao u servis, pokazivao gresku grejaca. Zamenio sva 4, ubaceni NGK. Lepa cifra na kraju, a mkslio sam da cu proci sa par hiljada.

Dogovorio sam da odradimo trap. 2 prednja i 2 zadnja selen bloka  dve solje amortizera i dva lezaja  nesto oko 22.000.
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2021, 07:35:33 pre podne od strane Galaxy »

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #73 poslato: Novembar 21, 2021, 07:44:19 posle podne »
Kupio sam skodu oktaviju 1.6 tdi 2017 sa namerom da prodam pasat jer ga "jedu" godine...

Ipak ce da ode skoda...  Mnogo sam se razocarao u skodu, a mnogo mi zao da prodam pasata. Skoda je dosta novija, ali mi je mnogo "šupalj" auto. Ja ne mogu da objasnim. Evo, par dana vozim skodu, veceras seo u pasata i ne mogu da se nacudim razlike. Videla i zena to, da mi zao pasata i slozila se da ce pre da ode skoda  bonk

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #74 poslato: Novembar 21, 2021, 08:04:17 posle podne »
Pa je l škoda u klotu, a passat u fulu?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #75 poslato: Novembar 21, 2021, 08:29:20 posle podne »
Oktavija je klasa ispod Passata, još pri tome 1.6. Ne znam iskreno šta si očekivao.
TDI POWER

Van mreže Djuka1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 936
  • Age: 49
  • Lokacija: Приштинa - Грачаницa
  • Karma: +30/-6
  • Pol: Muškarac
  • Ђука
  • Auto: VW Sharan T(DI)
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #76 poslato: Novembar 21, 2021, 09:34:38 posle podne »
Slazem se sa Mur-om, ne mozes da poredis konja i magarca nezavisno od godina.
Passat je prvo tezi pa samim tim i bolje lezi na putu i bolje se ponasa. Oktavija je ipak mnogo laksa pa s'toga nekako vise "lupa" po putu.
Medjutim sa finansijjske strane mislim da ces ipak vise izgubiti na Passat-u vremenom. 
Mozda bi bolja solucija bila prodati oba auta, ako je to trenutno uopste moguce, pa onda za taj novac kupiti nesto novije iz VW game.
Svakako, treba dobro razmisliti o ovoj soluciji obzirom na trenutne okolnosti koje svakako nece biti bolje. barem ne u skorije vreme.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #77 poslato: Novembar 22, 2021, 12:17:54 pre podne »
B6 ima nezavisno vesanje pozadi, skoda gredu, kao golf 1.

https://null-bar.de/de_en/g7axle
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2021, 12:27:12 pre podne od strane Desmo »

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #78 poslato: Novembar 22, 2021, 01:12:33 pre podne »
Skoda je neka ambition oprema, passat highline.

Povukla me godina proizvodnje i realno stanje. U dobrom je stanju skoda. Imam taj osecaj da je nesto "sveze"
 
Medjutim, sto se uhvatim za rucicu vrata da otvorim, oseti se "šuplje". Kad zatvorim vrata na pasatu, osecam da su vrata teska, kvalitetna, kod skode se cuje "tup", ko da su od kartona... Sta znam. Mozda promenim.misljenje


Van mreže MMihajlovic89

  • VW Početnik
  • Poruke: 106
  • Age: 35
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2.0 BlueTDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #79 poslato: Novembar 23, 2021, 05:29:00 posle podne »
Pre par dana sam ga odvezao u servis, pokazivao gresku grejaca. Zamenio sva 4, ubaceni NGK. Lepa cifra na kraju, a mkslio sam da cu proci sa par hiljada.

Dogovorio sam da odradimo trap. 2 prednja i 2 zadnja selen bloka  dve solje amortizera i dva lezaja  nesto oko 22.000.
Ko ti u Nisu promenio grejace? Ja vec 2 godine vozim s jednim neispravnim grejacem, par majstora nije moglo da ga promeni, ne mogu da ga skinu, pa ostave tako, veca bi steta bila ako se pokida navoj.