Autor Tema: Sve u vezi kompjutera... (problemi, saveti, preporuke...)  (Pročitano 635958 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #780 poslato: Januar 02, 2012, 04:51:28 pre podne »
e da i kada samo kod hardova .. nekada davno dok sam ja iso u srednju skolu 10+ godina wd je vazio za jednog od najboljeg tj najkvalitetnijeg proizvodjaca .. a sada u zadnjih godinu i po dana .. svi hardovi koji su se pokvarili su wd .. imam ih .. cirka 20 komada i ni jedan ne radi .. dok onaj matrox ni ja sam ne znam sta ej sve preziveo i jos jlaka ko bombonica :)


tako da je moguce da je i pre ove poplave nesto loshe bilo u hardovima pa je sada ovo .. neka fora:)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Miloš_kg

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Age: 35
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 6n2 1.4 16v
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #781 poslato: Januar 02, 2012, 02:55:19 posle podne »
Nema potrebe za jurnjavom od radnje do radnje, svaka bolje opremljena prodavnica racunara ima redovno azuriran sajt, tako da od kuce izaberes, pa onda odes i uzmes, ili jednostavno narucis, dobijes jos 5% popusta Web kupovinom, pa ga oni besplatno, ili za nekijh 250din, isporuce u roku od 48h, pa i krace.
Ne postoji pravilo, skuplje komponente mogu da se pokazu kao losije, tako da to "sto vise para das, duze ce ti trajati racunar" nikako ne vazi.
Kad kazem "da sto jeftinije prodjem", to se ne odnosi da uzmem sve najjeftinije komponente, vec da za dati novac dobijem najbolju mogucu konfiguraciju, bolju od one koju nudi konkurencija za iste pare ili koji evro vise/manje.

Volkswagen Polo 6n2 1.4 16V Comfortline
Ne brže od života!! VIDEO za sve vozače!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #782 poslato: Januar 02, 2012, 03:39:22 posle podne »
Nijedna radnja nema dovoljno azuriran sajt u Srbiji, a primera mogu da ti navedem koliko hoces. Ni CT ni Gigatron ni PC Practic ni Win itd itd
Ceo njihov lager vidim u svakom trenutnu i maloprodajni i veleprodajni. Cesto posaljem prijatelje gde sta bi trebalo da ima i naravno da nema ili prodaju nesto sto je bilo na reklamaciji ili imaju gresku na stanju. Veruj mi ne funkcionise kao sto ti mislis tj kako bi trebalo. 99% maloprodaja radi tako sto ima te iste online lagere ispred sebe i ti kad zoves oni samo kopiraju stanje od uvoznika tj lager maltene niko nema. "Evo da proverim u drugom magacinu" a onda "nemamo ovde, ali mozemo da dostavimo sutra" ili sl.
Nijedan sajt ne moze da isprati lager i kolicinu i istinitost, pogotovu mega lazljivi IT Svet koji zivi od klikova, a ne tacnih informacija. Slicna situacija je i sa mobilnim svetom i sl sajtovima.
Stalno se hvatas za te procente popusta, ali to nicemu ne sluzi jer evo i ja cu da ti prodam laptop sa 90% popusta ako si zainteresovan, ali na kraju ne placas procentima vec evrima/dinarima, ako me razumes. Sve su to trgovacke fore koje ociglednu pale. Procenti ne znace mnogo jer maloprodaje rade za smesno male pare u danasnje vreme. Konkurencija je jaka i marze su jako male, tako da samo neko neupucen i sa velikim troskovima moze da prodaje racunar dosta skuplje nego ostali. Zato sam ti i rekao da PLAFON 20e mozes da ustedis. Kad sam rekao da nije bitna uvek cena nisam mislio na jeftine komponente. Naravno da se podrazumevalo na iste komponente kod vise razlicitih prodavaca, a ne neke no name dreseve. Ja sam mislio na kvalitet usluge, a pogotovu kad dodje vreme da se odradi servis. E onda vidis sta si tacno platio. Iz mog visegodisnjeg iskustva mogu da ti kazem da ljudi veoma brzo zaborave koliko su neki racunar platili, a da se kasnije samo secaju da li im je neko drzao racunar u servisu zakonskih 45 dana ili je servis odradjen brzo i strucno.

Zlocesti, ja sam 99% siguran da je nasa struja glavni uzrok jer nasa mreza gotovo nigde nije 220V i slaba naponska mreza je ono na sta su hardovi osetljivi. Ne pucaju u zadnje vreme vec vise od 10 godina desavala se i na Maxtoru i Hitachiju i Samsungu i Seagateu i anonimusima, kako u entry serijama tako i u top modelima (barakuda, black, f3 spin...) i uglavnom u starim delovima grada, tramvajska mreza u blizini i sl.
« Poslednja izmena: Januar 02, 2012, 03:42:25 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #783 poslato: Januar 02, 2012, 04:51:46 posle podne »
da salzem se da je struja glavni uzrok.. ali mi nije jasno da je jedno vreme svaki koji je riknuo bio wd .. ili je njih bilo more pa su samo njih prodavali .. ili nija sam ne znam .. ali jasam uvek za to ako daje s 300 400 500e i vishe za komp .. daj jos 30 40 za barem nekakav ups .. mnogo znaci ..

inace ja sam jedno vreme imao on line ups (3 god) dok nisam morao da ga vratim banci .. nikada mi komp nije zastucao .. posle vracanja na mrezu .. bilo je ono par sitnica .. sada ima neki najobicniji kineski i dosta je korektan... ali ni priblizno onom
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #784 poslato: Januar 02, 2012, 05:10:54 posle podne »
Pa Kinez 30-40e, APC 100+ :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #785 poslato: Januar 02, 2012, 11:09:44 posle podne »
za komponente iskljucivo u radnju direkt.. neki od "vecih" lanaca , sem comtradea naravno i pakoma ako se nije jos zatvorio.. i obavezno prvo pitanje da li ima na lageru tu u prodavnici... ili nadjes ortaka koji preprodaje i mnogo si mirniji... njemu koji dinar, tebi manje cimanja, svi srecni
lollol

Van mreže Coxi TD

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1272
  • Age: 31
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +33/-12
  • Pol: Muškarac
  • Oo==w==oO
  • Auto: Golf mk2 TD
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #786 poslato: Januar 02, 2012, 11:16:06 posle podne »
Hvala ljudi svima ali tek sada ne znam sta je dobro... XD

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #787 poslato: Januar 03, 2012, 12:31:45 pre podne »
Za mesec - dva bi trebalo da zamenim kompjuter. Gledao sam po netu i sastavio sam neku konfiguraciju koja bi po mom laickom razmiljanju trebala da bude dobra.

Evo komponenti.

AMD Phenom II X4 965 Black Edition (mislim da je na 3.2GHz)
MSI NF750-G55 AM3
KINGSTON 2x2GB 1600MHz
ASUS GeForce GTS 450 1GB GDDR5


Ostalo mi je da vidim jos hard disk.
Interesuje me vase misljenje o ovoj konfiguraciji.

Samo desktop racunar dolazi u obzir.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #788 poslato: Januar 03, 2012, 12:41:35 pre podne »
za igrice dushu dalo :)

samo onda .. za koji mesec kupis jos jednu GTS 450 povezes sli mod .. i miran si 2 do 3 godine :)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #789 poslato: Januar 03, 2012, 12:44:07 pre podne »
meni deluje ok skroz... pogotovu za  te pare/kategoriju
lollol

Van mreže Miloš_kg

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Age: 35
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 6n2 1.4 16v
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #790 poslato: Januar 03, 2012, 02:27:30 pre podne »

AMD Phenom II X4 965 Black Edition (mislim da je na 3.2GHz)
MSI NF750-G55 AM3
KINGSTON 2x2GB 1600MHz
ASUS GeForce GTS 450 1GB GDDR5

Procesor je odlican. Radi na 3.4GHz. Nisam pristalica AMD-a, ali BlackEdition procesore obozavam, rado bih posedovao jedan ovakav, sa 8MB cache-a, ovo je prava zver.
Maticna ploca je takodje odlicna.
4GB rama-a na 1600MHz je sasvim dovoljno. Nju je najlakse nadograditi kasnije(ako bude potrebe).
Grafika je takodje odlicna, ali bih pre uzeo AMD Radeon 6770 Gigabyte 1GB/DDR5. Evo jednog malog uporednog testa. Cena im je ista.
Gre'ota je skrnaviti hardom ovakvu konfiguraciju. Za hard predlazem WD sa 32MB cache-a i 7200rpm, kapacitet je pitanje potrebe. Iskreno se nadam da ce cena do tad bar malo pasti.
« Poslednja izmena: Januar 03, 2012, 02:29:27 pre podne od strane Miloš_kg »
Volkswagen Polo 6n2 1.4 16V Comfortline
Ne brže od života!! VIDEO za sve vozače!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #791 poslato: Januar 03, 2012, 04:58:32 posle podne »
Hvala ljudi svima ali tek sada ne znam sta je dobro... XD
Nije lako stvarno. IT tržište je svet koji se enormno brzo razvija. Ljudi koji su u toj struci ne stižu da isprate sve novitete. Nađi nekog od poverenja i pitaj za savet.

Za mesec - dva bi trebalo da zamenim kompjuter. Gledao sam po netu i sastavio sam neku konfiguraciju koja bi po mom laickom razmiljanju trebala da bude dobra.

Evo komponenti.

AMD Phenom II X4 965 Black Edition (mislim da je na 3.2GHz)
MSI NF750-G55 AM3
KINGSTON 2x2GB 1600MHz
ASUS GeForce GTS 450 1GB GDDR5


Ostalo mi je da vidim jos hard disk.
Interesuje me vase misljenje o ovoj konfiguraciji.

Samo desktop racunar dolazi u obzir.
Ivane ovo je sve manje više end of life. Ako uzimaš računar kao prosečan Srbin onda će ti trajati nekoliko godina do zamene. Ja sam za to da je bolje da sad platiš nešto više i da ti računar bude duže vremena up-to-date. Meni je uvek cilj ubosti najbolji odnos cena/perforamse/vremenski period. To je davno bio Duron 750 :) a posle toga Intel C2D serija E8xxx. Konfiguracija koja se (neverovatnih) 5 godina muški nosi sa svim igrama.

Nisam ljubitelj AMD i u nijednu igračku konfiguraciju ga nisam stavio osim na insistiranje kupca, tako da tu ne znam šta da ti kažem.
Ploča MSI - ne volem MSI nakon mora MSI ploča na reklamacijama (imale su mahom loše  kondezatore)
http://rs.msi.com/product/mb/NF750-G55.html#/?div=Basic
Ova ploča nema SATA3 kontroler, a to je već novi standard. Naravno nije nešto bog zna šta brži, ali što ne imati kad već kupuješ da traje. Jel ovo nova konfiguracija? Ova ploča vidim izašla pre dve godine. Memorija radi na 1600 samo u OC.
Grafika je već sada minimum za nove igrice. Za PES i neke starije ili novije malozahtevne igre ova grafika je OK. Memoriji je smešna cena sad 2x 4gb je ~35e, bezveze je da zauzimaš memorijske slotove sa 2GB štapovima.
ATija isto ne volem. U današnje vreme testovi grafika su poprilično relativni jer sve zavisi kako je koja igra optimizovana. Nekad je to u korist Atija nekad u korist nvidie. E sad ono zašto ja ne volim Ati. Ljudi GODINAMA ne znaju da naprave krštene drajvere i samo iz tog razloga ne želim da se razmišljam da li imam prave drajvere da li moram da reinstaliram kad oću drugu igru i ostale budalaštine. Kod Nvidie je ubodeš i igraš.

Moj savet je da uzmeš Intel 2500K (ovaj CPU uz kuler od 20-30e se klokuje do suludih brzina 5.0GHz), ploča npr gigabajt Z68 chipset, 8GB RAM @ 1600MHz i grafika GTX 560. Jeste nešto više para, ali za današnje uslove best buy u tom cenovnom rangu.
Još jedan savet, konfiguraciju juri kad budeš stvarno kupovao jer za mesec dva može sve i svašta da se izmenja.
« Poslednja izmena: Januar 03, 2012, 05:00:58 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Miloš_kg

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Age: 35
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 6n2 1.4 16v
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #792 poslato: Januar 03, 2012, 10:02:25 posle podne »
Još jedan savet, konfiguraciju juri kad budeš stvarno kupovao jer za mesec dva može sve i svašta da se izmenja.

+1
Volkswagen Polo 6n2 1.4 16V Comfortline
Ne brže od života!! VIDEO za sve vozače!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #793 poslato: Januar 03, 2012, 11:08:27 posle podne »
I kupi SSD za sistem i HDD za storage.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #794 poslato: Januar 03, 2012, 11:31:31 posle podne »
Znam da moze svasta da se izdesava za dva meseca. Ovo sam gledao zbog cene (okvirno) a i da vidim sta misle drugi koji su vise upuceni u to od mene. Ovo sto sam napisao bi kostalo oko 320-330 evra bez harda.

Ja sam vise za AMD nego za INTEL.

Promenio sam dva AMD-a u kombinaciji sa MSI plocama do sada i oba su radila bez ikakvih problema tako da ostaje konfiguracija sa AMD procesorom.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #795 poslato: Januar 03, 2012, 11:42:33 posle podne »
SSD dize cenu poprilicno, mislim da to nije prica ovde
Da, Ivane ova moja preporuka je oko 150e vise, ali u performansama i pretpostavljenom veku trajanja je nekoliko puta bolja.
Ja sam isto furao stalno AMD, ali kad sam video C2D sta radi to je bio kraj. Jednostavno AMD godinama nije imao odgovor, pa je opstao na trzistu prodajuci solidne procesore po jako niskim cenama. Koliko para toliko i muzike, tj u tom rangu koji ti gledas svejedno je da li je AMD ili Intel.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Plazma

  • VW Početnik
  • Poruke: 124
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci, Zemun
  • Karma: +9/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #796 poslato: Januar 04, 2012, 12:01:59 pre podne »
Prethodni racunar mi je bio AMD, sadasnji je Intel. Star je 3 godine, a sve gura kao da je juce kupljen.
Intel je skuplji ali isplativiji. Mogao bi da kazem da je uvek korak ispred AMD-a.
« Poslednja izmena: Januar 04, 2012, 12:04:28 pre podne od strane Plazma »

Van mreže Miloš_kg

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Age: 35
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 6n2 1.4 16v
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #797 poslato: Januar 04, 2012, 12:23:49 pre podne »
Ivane, jel imas neku okvirnu racunicu koliko mozes da izdvojis za racunar?
Volkswagen Polo 6n2 1.4 16V Comfortline
Ne brže od života!! VIDEO za sve vozače!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #798 poslato: Januar 04, 2012, 12:30:17 pre podne »
Sta znam. Do 400 evra.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #799 poslato: Januar 06, 2012, 03:29:07 pre podne »
ajde da ubacimo jos jedno pitanjce :))

nije mi jasno zasto ebeni hrom vuce ovoliko resursa ... sto je mnogo mnogo je .. a samo jedan tab otvoren ....



[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************