Autor Tema: Prazni se akumulator i nece da se ugasi motor - Ibiza 6J  (Pročitano 928 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vsakos

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Seat Ibiza
Prazni se akumulator i nece da se ugasi motor - Ibiza 6J
« poslato: Februar 10, 2020, 11:08:21 posle podne »
Imam dva problema sa Seat Ibizom 6J 2009 koje niko do sad nije mogao da resi:

1) Akumulator se izprazni za nedelju dana. Bio sam kod vise elektricara i niko nije mogao da resi problem. U jednom servisu gde je auto stajao danima su mi rekli da su izmerili i nesto vuce previse struje, izvadili osigurac komjutera, izmerili, auto vuce koliko i treba da vuce, vratili osigurac, opet sve ok. Posle toga danima su probavali i sve je bilo u redu, znaci izgleda "resetovanje" komjutera resava problem, ali samo privremeno jer mi je i posle ovoga trebao pomoc prijatelja za startovanje :D

2) Kad hocu da ugasim auto (okrenem kljuc u pocetni polozaj) motor nekad nece da se ugasi ali obrtaji padnu na 0, pa posle par sekundi vrate se obrtaji na 800 i popale se sve lampice kao da sam upravo dao kontakt (ponekad pocne da pisti i check engine). Probao sam, mogu da vozim auto bez kontakta, cak i bez kljuca :O Problem se sam resi posle nekog vremena - recimo desavalo mi se da vozim na auto putu, stanem na pumpi i nece da stane motor, stignem kuci parkiram auto i normalno se ugasi. Takodje problem je sto se desava bas retko, na svakih mesec-dva i naravno nikad u servisu. U Porsche NS su mi rekli da je mozda problem kontakt brava, ali da ne mogu da rade nista dok se ne pojavi problem kod njih.

Da li moze neko da mi preporuci majstora ili servis u Novom Sadu ili okolini gde mogu da mi rese ove probleme, ili bar prvi? Uglavnom vozim samo vikendom pa sam do sad praktikovao da odem krug i preko nedelje ako par dana nisam vozio auto, ali bih vise voleo da ne moram da razmisljam o tome i da mogu mirno da ostavim auto i na 7-8 dana.

Van mreže Telje

  • VW Majstor
  • Old.Jr Member
  • *****
  • Poruke: 367
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Karma: +22/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Prazni se akumulator i nece da se ugasi motor - Ibiza 6J
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2020, 06:51:52 posle podne »
da li je nesto radjeno na auto sto se tice elektrike i elektronike pa se posle toga manifestovalo ili je krenulo sasvim slucajno ?

Van mreže vsakos

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Seat Ibiza
Odg: Prazni se akumulator i nece da se ugasi motor - Ibiza 6J
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2020, 07:57:02 posle podne »
Auto sam kupio pre malo vise od godinu dana i problem sa akumulatorom imam od pocetka. Prvo su mi rekli da je otisao akumulator, kupio sam novi i nista se nije promenilo. Ova druga greska se "pojavila" posle pola godine, ali ne bi me cudilo da je postojala i pre s obzirom da se javlja dosta retko. To je to sto ja znam, e sad da li je radjeno nesto na autu pre nego sto sam ja uzeo, to je jako dobro pitanje...