Autor Tema: TAG (elektronska naplata putarine)  (Pročitano 56720 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #100 poslato: Avgust 24, 2022, 12:17:37 posle podne »
Dopunjuje se na pumpi.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #101 poslato: Avgust 24, 2022, 02:06:02 posle podne »
Ja sam tag kupio prosle godine, povezao sa karticom i skida mi sa kartice kad god prodjem nakon 3-4 dana, dodje na mejl obracun, ruta, sve bukvalno, nije losa stvar. Jos sam stavio kada ulazim/izlazim da mi ne pisu tablice nego "Vladimir" pise.  clap
Inace ispricacu Vam jednu situaciju sa njima konkretno "tom firmom" Allyes koja je posrednik, udjem na Vrcin naplatnu rampu, uzmem karticu(imam besplatnu putarinu do Malog Pozarevca), s obzirom da su bile guzve ja se napravim pametan i prodjem kroz enp, naravno skine mi 1800-1900din, ja podnesem zahtev za odstetu iako sam ja kriv i tag mi je bio na vetrobranu zakacen, oni mene prvo odbiju, ja poceo da pretim tuzbom itd itd epilog cele situacije jeste da su mi vratili novac u vidu kredita na tag i izvinili su se, naravno sve sto su trebali da urade to je da pogledaju kamere i da vide da mi je tag bio na vetrobranu, umesto u njihovoj kutiji(kako sam ja njima rekao)..  biggrin

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #102 poslato: Avgust 25, 2022, 01:56:48 pre podne »
Ivane ne treba ti za taj nista, ja sam ih pitao kad sam prodao auto i rekli su da nema veze. I dalje mi pise stara registracija....njima je vazno da platis. A kad crkne svakako ces praviti novi.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #103 poslato: Decembar 01, 2022, 11:40:49 posle podne »
Poskupljuje putarina od 1. januara

Od 1. januara putarina poskupljuje za 9 odsto

Tako će od sledeće godine, npr. putarina od Beograda do Subotice umesto 640 biti 698 dinara. Od Beograda do Novog Sada umesto 240 biće 262 dinara, a do Jagodine umesto 490 biće 534 dinara.

Deonica Beograd-Preševo poskupljuje sa 1.490 na 1.624 dinara. Beograd-Šid poskupljuje sa 420 na 458 dinara. Preševo-Dimitrovgrad poskupljuje sa 1.040 na 1.134 dinara.

Napomena da putarina nakon poskupljenja neće biti „u dinar“ ista kao iznosi koji su navedeni kao primer, pošto će se zaokruživati zbog lakšeg vraćanja kusura.

Ovi primeri se odnose na I kategoriju vozila, kao što su putnički automobili bez prikolice. Aktuelne cene putarine za sve ostale kategorije i deonice možete da vidite na sajtu 

https://www.putevi-srbije.rs/
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #104 poslato: Decembar 03, 2022, 04:49:49 posle podne »
Da vam "ispricam" skorasnje iskustvo sa tagom...
Poslao ja tag firmi Enpay u Bg da mi promene registraciju (II kat. je u pitanju), kad ono to isto vece vidim u aplikaciji da sam prosao Preljina - Obrenovac autoputem (640 dindzi), a ja bio kuci.
Skapiram na prvu da je okinuo dok je bio u kamionu Post Expressa. Nisam ga stavio u alu foliju iz razloga sto je II kat. (i vece) vezana za registraciju i mislio sam da nece okinuti tj. skinuti kredit, kad ono medjutim...
Na kraju je ostalo da Enpay salje Putevima Srbije reklamaciju sa objasnjenjem sta se desilo, ali verovatno od toga nema nista. Nije neka suma, pa nije ni bitno, nemam kad da se cimam oko toga.

Van mreže gorant92

  • VW Početnik
  • Poruke: 74
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #105 poslato: Decembar 31, 2022, 12:11:51 pre podne »
https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/7508/pocetak-rada-web-servisa-za-elektronsku-naplatu-putarine

“U narednoj fazi, na osnovu do sada ostvarenih pregovora, očekuje se pristupanje zemalja regiona, tako da će elektronska naplata putarine uskoro funkcionisati kroz istu platformu u više zemalja.

To će omogućiti svim korisnicima da sa istim TAG uređajem prolaze kroz više zemalja učesnica zajedničkog projekta povezivanja elektronske naplate putarine u regionu.”

Barem je pocetak. Moguce da ovo znaci i kraj za ENPay


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #106 poslato: Januar 02, 2023, 05:19:19 posle podne »
Zasto kraj za Enpay? Oni i onako ne naplacuju svoju uslugu i sve dok ovi ne naprave bolju aplikaciju (ako ikada naprave), bolje ostati na Enpay-u, jer je mnogo laksi i brzi pregled preko aplikacije mobilnog telefona nego ulaziti na sajt...

Van mreže gorant92

  • VW Početnik
  • Poruke: 74
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #107 poslato: Januar 03, 2023, 01:15:30 posle podne »
Naravno, slazem se. I sam cu da nastavim koristiti ENPay dok god to bude moguce.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #108 poslato: Februar 27, 2023, 12:57:30 posle podne »
Jel zna neko da li je poceo sa primenom dogovor da nas TAG vazi kroz S. Makedoniju?

Van mreže Tomislav Goronja

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Age: 24
  • Karma: +20/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #109 poslato: April 04, 2023, 12:08:06 posle podne »
Na emisiji Sat najaviše poskupljenje putarine za 14% za 'keš' plaćanje i 8% posto na enp uređaje..   thumbdown

Sve više se isplati imati enp uređaj na 'šoferci'  :65


https://www.youtube.com/watch?v=Q9tRlbkOBT4


« Poslednja izmena: April 04, 2023, 12:18:02 posle podne od strane Tomislav Goronja »