Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 231240 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #20 poslato: Jun 07, 2011, 12:44:30 posle podne »
Wele sve je tako. Samo je problem da to zazivi kod nas. Deo kad crkne mozes i da promenis, i ima mnogo fals robe bez pogovora. Uzmite bre farmaciju, sta se tamo radi sve sa lekovima, da se covek uplasi da kupi bilo sta u apoteci. E to je strasnije mnogo vise. Nema kontrole sa strane vlasti,  na zalost. Neko je pisao u temi Worthersee 2011 da su mu primetili ogrebotinu na rubu i napisali da se javi u policiju.... A nasa vlast gleda na napuni sebi zdepove samo. U tome je poenta, jer se prodaje sve i svasta.
Boban-Rus

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #21 poslato: Avgust 03, 2011, 10:06:13 posle podne »
Da ne otvaram novu temu,napisaću moje iskustvo ovde,možda nekom bude od koristi.. :rolleyes:   
Elem,kod moje Octavie 1.9TDI,66 kw.došlo vreme za drugi veliki servis nakon 9 godina starosti i 170 000 km..
Prvo sam logično krenuo u potragu za delovima,raspitivao se o kvalitetu i cenama..
Pošto automobil nije u garanciji a i ja nisam pri toj količini novca nisam hteo da radim servis u ovlašćenom servisu jer sam znao da je dosta skupo..ispostavilo se da sam bio u pravu,ALPROS,ovlašćeni prodavac i serviser Škode u BG-u,njihov predračun samo za delove bez rada i filtera i ulja je iznosio 52000 din lollol... mnogo za naše uslove i krenem u potragu za aftermarket delovima,čuo sam i iz priča i iskustva drugih da su INA delovi (made in germany) solidnog kvaliteta i prihvatljive cene..
Tako sam i pazario,španere i rolere INA,kaiševi Contitech,vodena pumpa PKW,iako je stara sada kada sam je skinuo (original,naravno) bila u super stanju (malte ne kao nova)..cena svih zamenskih delova (Set zupč.kaiša,set pk kaiša i vodena pumpa) me izašla 24000 din..
Pored toga sam zamenio i ulje  (Castrol,EDGE 5w-40) i filtere ulja i vazduha (KNECHT)jer sam filter nafte menjao pre 6 mes i 10000 km kao i filter polena..5 litara ulja i filteri oko 6500 - 7000 din...
Naravno i rad servisa u iznosu od 7000,gde je prekontrolisano sve što je bilo moguće,od trapa,ulja u menjaču,paljenja i dizni...
Nakon servisa,Škoda radi mirnije,tiše i mekše  clap nekako (jer je španer PK kaiša oslabio)..imam utisak da nema vibracija o kojima sam pisao u ranijim postovima,kod sumnje na zamajac i nosače motora ali pravu sliku ću imati ujutru kada bude bio skroz hladan,pa javljam..pozz mahac
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #22 poslato: Avgust 03, 2011, 10:21:44 posle podne »
alpros i samardzic su takve lopine da je to ne vidjeno... meni su trazili u samardzicu za zadnji lezaj tocka na fabiji 2003 god 20.000 dinara. Lezaj iste marke sam nasao za 40 evra u radnji na Banovom Brdu... ista kutija sve isto... a da ne pricam da su mojoj zeni radili diskove,plocice,lanac i lancanike ,dihtumg glave na 60.000km ,sve to su joj naplatili 58.000 dinara,kada je to pre par godina iznosilo oko 700 evra... kada sam upoznao moju zenu skoda je imala 66.000km i ustanovio sam da nista od toga nije zamenjeno... ni dihtumg glave,ni diskovi,ni plocice... nista... da ne pricamo o tome da su joj zamenili i njihov ovlasceni auspuh koji nije trajao ni 5 meseci... toliko o njima "ovlascenima" !!!

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #23 poslato: Avgust 03, 2011, 10:26:25 posle podne »
Sve je moguće u zemlji Srbiji boodala
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže bambona

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 tdi
Veliki servis: SWAG ili INA delovi?
« Odgovor #24 poslato: Decembar 21, 2012, 03:09:43 posle podne »
Pozdrav svima,
evo konačno i ja da odradim veliki servis  ( zupčasti kaiš, vodena pumpa, španeri... da ne nabrajam, sve standardno za veliki servis, s' tim da će videti remenicu alternatora pa verovatno i nju da zamenim ), ali imam dilemu zbog dve ponude :
1. INA delovi, izašao bi oko 300 eura sve komplet sa rukama.
2. SWAG delovi, sutra ću dobit ponudu a prema rečima majstora biće takođe oko 300 eura +-.
U pitanju su dve različite mehaničarske radnje i razumljivo mi je da svako hvali delove sa kojima radi, pa me zanima vaše mišljenje i iskustva?
Inače u pitanju je Golf IV, TDI 96 kw, ASZ motor (PD), 2002. god.
pozdrav

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: Veliki servis: SWAG ili INA delovi?
« Odgovor #25 poslato: Decembar 21, 2012, 03:49:02 posle podne »
Nijedno od ta dva nije ništa posebno, ti delovi su za sirotinju i sumljivog su kvaliteta i loše kopije su a ako hoćeš dobre delove uzmi ovako: Zupčasti i pk kaiš GATES, Vodenu pumpu i španere obavezno SKF, pločice PAGID ili ATE. Uzmi to, malo je skuplje od tih kineskih s**nja a na zupčastom kaišu i španeru zupčastog ne treba štedeti pare jer znaš šta može da se desi ako pukne kaiš. Ulje bi ti preporučio MOTUL 10w/40 synergie + jer je MOTUL br.1 i jedino je ulje gde nema kopije a iz Francuske je. Što se tiče filtera tu možeš bilo šta pa čak i UNICO biggrin Na kraju ako se odlučiš za takve delove obavezno budi prisutan kada ti mehaničari menjaju te delove jer ko zna možda ih i ne stave a mehaničari ti traže da uzmeš te i te delove jer imaju rabat/popust na njih pa i na delovima više zarade nego za ruke, tako da budi veoma oprezan, najrođeniji te može zeznuti a ne neko sa strane. Iskreno ako se odlučiš za bilo koji deo idi sam u radnju i kupi i budi prisutan kada ti ugrađuju. Neka ti je sa srećom mahac

Van mreže boki tdi

  • VW Početnik
  • Poruke: 106
  • Lokacija: Bezdan Sombor
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • volkswagen DAS AUTO
  • Auto: golf 4 1.9 tdi
Odg: Veliki servis: SWAG ili INA delovi?
« Odgovor #26 poslato: Decembar 21, 2012, 03:58:13 posle podne »
+1

Van mreže bambona

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 tdi
Odg: Veliki servis: SWAG ili INA delovi?
« Odgovor #27 poslato: Decembar 21, 2012, 04:37:11 posle podne »
Druže slažem se sa tobom...
Tako ću i uraditi što se delova tiče, obiljan je to posao da bi se fuširalo. Ulje sam već uzeo, al' Castrol Edge 5W40. Jbg nisam znao to za kopiranje itd, sad je gotovo. Hvala za info, velik pozdrav za tebe SKYLINE i ostale forumaše...
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2012, 06:46:15 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Veliki servis: SWAG ili INA delovi?
« Odgovor #28 poslato: Decembar 21, 2012, 11:47:39 posle podne »
Nijedno od ta dva nije ništa posebno, ti delovi su za sirotinju i sumljivog su kvaliteta i loše kopije...

U original VW zupčastom setu su INA roleri i Litens spaner, Continental kaiš ili eventualno Dayco.

Svaki aftermarket set, koji je original od ponuđača (Continental, INA, SKF i ostali) će odraditi servisni interval ukoliko nije neki falš pakovan ko zna gde u sivoj zoni.

Imaš 3 ocije:
1. Kupiš original delove kod ovlašćenih VW dilera.
2. Poslušaš savet majstora i ugradiš one delove sa kojima oni imaju dobra iskustva.
3. Juriš sam delove po prodavnicama, čitaš razne komentare po internetu i lupaš glavu dali su original ili ne i valjaju li ili ne.

 beer
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2012, 11:49:21 posle podne od strane Kosta »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis: SWAG ili INA delovi?
« Odgovor #29 poslato: Decembar 21, 2012, 11:50:34 posle podne »
U original VW zupčastom setu su INA roleri i Litens spaner, Continental kaiš ili eventualno Dayco.

tako je kole. ;)

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Veliki servis: SWAG ili INA delovi?
« Odgovor #30 poslato: Decembar 22, 2012, 12:04:32 pre podne »
+1
 A za Francusko ulje bi ti isto savetovao da ga zaobidjes. Evo ja skoro 300 000 km na sharanu i strogo originalno ulje u njega sipam i strogo kod zvanicnog dilera menjam. I strogo orginalne delove na sva vozila do sada koja sam vozio za veliki servis uzimam i radim jer daju garanciju na njih. 
Boban-Rus

Van mreže sinisab

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 45
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • vw pocetnik-amater
  • Auto: Bora 1.9 TDI 96kW
Odg: Veliki servis: SWAG ili INA delovi?
« Odgovor #31 poslato: Februar 01, 2013, 09:50:04 pre podne »
Poz drustvo
Imam isti motor u mojoj Bori 2002.g. 96KW ASZ,isto moram raditi veliki servis.Jedan servis mi nudi INA set zupcastog ali kaze da nije siguran da li ima hidrospaner ili nema na motoru a on poskupljuje servis za 70e.Bojim se da ce me nategnuti za taj hidrospaner pa mi treba informacija da li je moj motor sa ili bez hidrospanera.Instalirao sam Etku inisam nasao hidrospaner u setu za zamjenu zupcastog remena.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #32 poslato: Februar 11, 2013, 08:35:17 posle podne »
Da malo osvežimo temu.
Naime, na kraju gde kupiti aftermarket delove za veliki servis u BG-u? " Cena "originalnih" delova u Porsche-u i ostalim ovlašćenim dilerima su paprene. Majstor je ujaku preporučio AutoLine u Severnom bulevaru, kao ok su sa cenama i  imaju dobru ponudu delova. Je l uzimao neko kod njih delove ili preporuka za neku sličnu radnjicu sa ok cenama?

Van mreže Darko80

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2289
  • Age: 43
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +117/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 LZ9Y
Odg: Veliki servis delovi.
« Odgovor #33 poslato: Februar 11, 2013, 09:47:01 posle podne »
Potrazi odgovor u ovoj temi http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=3830.0  Mislim da je bilo o tome

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Veliki servis delovi
« Odgovor #34 poslato: Mart 25, 2013, 01:21:42 posle podne »
ma autokomerc je tito, jeste da deru al opet koliko toliko si siguran u delove

Van mreže Ајдук Драган

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Lokacija: Београд
  • Karma: +4/-2
  • Pol: Muškarac
  • "Нисам мајстор да направим буре ..."
  • Auto: звер 1.6 д
Odg: Veliki servis delovi
« Odgovor #35 poslato: April 07, 2013, 07:00:29 posle podne »
filke nije losa linea,mada zadnji put kad sam bio nesto nisam nasao sta  mi treba za mk2.ali drugar za venta sve tu pazari

Van mreže Veljanovski

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 43
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • licni tekst
  • Auto: VW Polo 1.4 TDI 2001
Odg: Veliki servis delovi
« Odgovor #36 poslato: Jul 11, 2013, 12:58:01 pre podne »
Pozdrav Svima!

Potrebna mi je mala pomoc..(Vw Polo servis...)

Treba da radim MALI servis na moj Polo (6n2) 1.4 TDi  55kW (75KS) 2001 godiste.

Moze li mi neko tacno reci sta treba da kupim za njega.
Koje ulje da sipam? Koji filter vazduha, koji filter goriva.
Takodje razmiljsljam i da radim kocnice malo.

Svaka dobronamerna informacija znaci...
« Poslednja izmena: Jul 11, 2013, 09:59:02 posle podne od strane Modus »

Van mreže akreca

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 47
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 TDI
Odg: Veliki servis delovi
« Odgovor #37 poslato: Avgust 30, 2013, 09:24:26 pre podne »
golf 5 1.9 tdi, 105 ks 2004
Ina remen i SKF ostalo.
Ako neko ima priliku nabaviti GRAF vodenu pumpu neka uradi tako.

Jedan lik gore je rekao da je Ina za sirotinju, hehehe....to je majstorcina.
sasa

Van mreže maxa

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Age: 33
  • Lokacija: beograd, banjica
  • Karma: +7/-20
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi
« Odgovor #38 poslato: Septembar 05, 2013, 02:39:08 posle podne »
jedno pitance za delove za veliki servis. u pitanju je golf 4 1.6 16v pa me zanima dali ima nekih razlika u delovima za veliki servis za aus motor I za azd ili su isti

Van mreže stiv87

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Veliki servis
« Odgovor #39 poslato: Septembar 16, 2013, 05:44:52 posle podne »
Da li neko bi mogao da mi preporuci marke delova za veliki servis za golfa5? da li biste mi preporucili set zupcenja,spanera i vodene pumpe sve marke ruville i pk kais dayco? hvala unapred.