Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151092 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #280 poslato: Januar 09, 2013, 11:09:59 posle podne »
imo sam audi a4 1.8t,auto mi trosio 15l benzina gradske voznje,sto se tice snage ni prici tdi-u iste a i manje snage,mali obrtni moment
dve trojke abf  ijedna 2e,jedna sa plinom sekvent,jeftina za odrzavanje al zato kurcu neide, tdi od 90ks me je drao,potrosnja 14 plina x 85dinara =1190+ nekih 2 litra benzina  na 100km 150x2=300 din to bajo izadje 1500 din sto ce retko koji dizel nacepiti 10l nafte,govorim o 1.9tdi ,na svakih 10000 km kod rasica servis plina 2700 din,kablovi za abf(kvalitetniji) 100e,kad dodjem na pumpu kad moram da sipam i plina i benzina dodje mi da se roknem,struja  me jebala non stop te jeli ovo ili ono,te obrtaji skacu pa padnu,pa jel step motor,te kompjuter,non stop neke zajebancije sa radom motora ,ovi sto imaju  obican plin ujutru upale prebace na plin i drze gas da se ne ugasi kao i na semafor kad stane onda drzi i kocnicu i gas dok se ne zagreje,te trokira nece da vuce na plin,pravi detonacije strada protokomer,znaci samo glava da te boli,otkad sam po savetu gedore pre tri godine kupio prvog plavog pasata tdi 85kw ti problemi zu otisli u zaborav,otad benzinac ni za zivu glavu pogotovo sa plinom,skuplji je tdi za odravanje,ali se benzinci vise kvare zato sto imaju vise elektronike tako da mu dodje isto,
sa sadanjim pasatom  tdi-om  a i predhodna dva  u zadnje dve godine samo sipaj i vozi uz redovne servise a sto se tice snage  zbog veceg obrtnog momenta tdi zaobilazi na malom gasu dok benzinci moraju da vrate stepen prenosa unazad,toliko od mene mahac
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #281 poslato: Januar 09, 2013, 11:16:40 posle podne »
da ljudi ali to je jasno onda ko dan - ekonomski razlozi i dizel , pola vas je prodalo benzince zbog ekonomskih razloga sto je ok realno u danasnje vreme , al ipak mislim da bi se 80% tih ljudi sto voze dizel da imaju mnogo para opet vratilo na benzin .

ja sam polagao voznju na polu dizelu -bio nov
prvi auto sam vozio golf 1 benzin -bio raspad presao sa njim 100km
drugi auto opel astra f  -dizel - teze pali zimi , nafta mrzne u filteru , ali ostatak sezone tip top auto
treci auto -vw kedi dizel -ukraden , bio tip top
cetvrti auto punto - dizel - italijanska kanta  , motor 2 puta radjen i drugi put lose uradjen mnogo osetljiv
peti auto -moj prvi golf 1 benzin prodao tada mi tebale pare za nesto drugo
sesti auto opel zafira- moj- evro dizel kurcu nevalja stalno se kvari vise ni sam neznam koliko sam para dao mogao sam uraditi projekat 
sedmi auto koji sam vozio malo cesce seat ibica benzinac tip top

znaci nisu ovo sve moji auti ali sam u zivotu njih najvise vozio sto ovako sto na poslu , zakljucak :

posao - dizel i varijante , mrzim ovo gorivo i ove motore , 95 % voznje sam proveo u njima , vozio na servise , gledao sta se sve kvari itd..smucili su mi se , dodje mi jos da kupim traktor i zaokruzim pricu

zabava i porodica i posao  - benzinci i .
benzinac + gas = jeftinije nego dizel i opet. ,



 


+1 Potpuno se slazem.
Dizel samo iz ekonomskih razloga,ovako.....Lepo se kaze na naftu se ore,na gas greje,a ne benzin vozi,uvek bilo i bice.
Inace iskreno i ja planiram da nabavim neki dizel uzkoro,ali to samo zato sto nemam para za benzin,a treba mi auto za svaki dan.
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #282 poslato: Januar 09, 2013, 11:29:25 posle podne »
@cic
- i na malom gasu moras imati obrtaje pogotovu kad nemas KS. I sa trojkom 1.6 mi je bilo lakse preticanje nego sa dizelima koje sam vozio. govorim o motorima slicnih karakteristika. sigurno kad ides u preticanje neces ga drzati na 2000rpm to spada u neke osnove poznavanja voznje.
- evo zadnje sipanje 3000din = presao 336km = ispod 900din/100km. svaki dan relacija zemun-visnjica-zemun = 32km, srecom izbegavam spic i guzvu, ali opet prolazim kroz centar u radno vreme. Jeftinije u dinarima od Fabije SDI i C3 HDI koje voze kolege
- za 3 godine presao 34000 na plin, platio redovan servis na 20.000km=1000din i ciscenje dizni i gumica 2000din. isto kod Rasica

Mislim da jednostavno nisi imao srece sa benzincima, kao ni ja sa dizelasima, ali nek digne ruku ko nije imao problem sa zamajcem ovde.
Moje iskustvo sa dizelima je da su super do jedne tacke. A onda te zaviju u crno.
PS najbolji drugar mi danas kaze da mu je otisao zamajac, cifra izmedju 400 i 600e, Stilo JTD
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže MACNE_GTI

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3510
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd-kaludjerica
  • Karma: +53/-31
  • Pol: Muškarac
  • Tata kako se pise ljubav?? Pisi sine GTI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #283 poslato: Januar 09, 2013, 11:31:43 posle podne »
Ja mozda vadim ABF-a i pakujem TDI-a,videcemo jos malo..ipak TDI moze i da se cipuje kako volis,stavis turbinu od nekog TDS-a,veci IC i 200+ks i potrosnja 5-6l po gradu...
PRODAJEM PLAVOG KAMELEONA.
Ne, crvenog...
Ne, zelenog... Uuuu... Ekstraaa... Ne prodajem ga !!
XD

Van mreže kruska

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1812
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +79/-68
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #284 poslato: Januar 09, 2013, 11:42:14 posle podne »
u mojim kolima je plin ugradje prije 9 godina i predjeno je preko 120000 od tada, nikada ni jedan jedini servis plina nije uradjen i sve funkcionise kako treba..naravno da se ujutru pali na benzin, istina je to da malo treba da se ugrije da bi radio kako treba na plin, a to kad se gasi nesto nije u redu, meni se to ne desava od kad sam karburator sredio..
i ja mislim da bi jedan katanac odje bio najbolji :)

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #285 poslato: Januar 09, 2013, 11:52:40 posle podne »
Ja kod sebe imam benzinca 2.5 V5 koj dizel mi preporucujete da ubacim?  lollol

Salu na stranu. Daj te ljudi apsolutno je navazno. I dizeli i benzinaci su extra. Benzinac bolje ubrzava, ima lepsi zvuk ali vise trosi. Dok je dizel bolji za potrosnju i ume da potraje dugo.

I jedna i druga varijanta su odlicne. Nemojte da pravite svasta niodcega.

mahac

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #286 poslato: Januar 10, 2013, 01:29:36 pre podne »
@cicero - gresis za ovo gasenje ujutru na plin .. ko ima dobro nastelovan plin .. i sve mu lepo radi .. obrtaji stoje na 900 i ne mrdaju .. ako hoces snimicu klip kako na minus pali direkt na plin i sam radi  driving
slabo ide dok se ne zagreje .. to da .. ali tad se ne stiska ..

na plinu jedino sto me nervira je sto dimi na ovom minusu  bonk tacno provalis koji auto ide na plin
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #287 poslato: Januar 10, 2013, 02:04:09 pre podne »
Tema je otvorena prvenstveno iz razloga jer su ljudi potezali sličnu temetiku po ostalim temama.

Ne znate koliko je istih ovakvih tema otvoreno nakon ove pa spojeno da ne bude X duplih.

Neka vozi ko šta voli, ko hoće može da prenese svoja iskustva a ko ne želi i ne interesuje ga ne mora da prati temu.

Dodao bih da veliki uticaj ima konkretno stanje korišćenog auta koje direktno kod vozača stvara pozitivnu ili negativnu sliku o nekom autu i motoru.
Nije isto ako je neko kupio neku razvalinu nebitno benzinca ili dizela, pa muku mučio sa kvarovima ili onaj koji je kupio top auto i sit se navozao.

Ako bi posmatrali 2 ista modela automobila, jedan sa benzinskim a drugi sa dizel motorom, približne cene, uvek bih se opredelio za onaj u boljem stanju.
 beer

Hawkeye

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #288 poslato: Januar 10, 2013, 02:38:02 pre podne »
8 Auta imam i svako je na dizel :)

Dizel 4 ever.. :)

Van mreže neras

  • VW Početnik
  • Poruke: 81
  • Age: 40
  • Lokacija: Opovo
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 1.8
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #289 poslato: Januar 10, 2013, 03:17:29 pre podne »
@cicero - gresis za ovo gasenje ujutru na plin .. ko ima dobro nastelovan plin .. i sve mu lepo radi .. obrtaji stoje na 900 i ne mrdaju .. ako hoces snimicu klip kako na minus pali direkt na plin i sam radi  driving
slabo ide dok se ne zagreje .. to da .. ali tad se ne stiska ..

na plinu jedino sto me nervira je sto dimi na ovom minusu  bonk tacno provalis koji auto ide na plin

U pravu si Stoske. Meni vec pet godina neradi auto na benzin i vozim ga samo na plin. Zimi samo ubrizgam jedno triput plin na prekidac i upali uvek.Cak sam prosle zime na -26 upalio na plin a par kolega nisu mogli na benzin

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #290 poslato: Januar 10, 2013, 09:46:54 pre podne »
@Kosta Delimično si u pravu za ovo oko razvalina i sveukupnog stanja auta i motora.Npr. moj slučaj.Ja vozio Golfa D 5 godina i poslednje 2 sam ga zimi malo više vukao da upali,ali nisam promenio mišljenje.Opet sam kupio auto koji kao pogonsko gorivo koristi evrodizel.
Predložio bih ti jedno.Da naslovu teme dodaš-OPŠTA DISKUSIJA-da bi se izbeglo diss-ovanje,vređanje,pametovanje tipa:Benzin u krvi!,da se sadašnjim i budućim članovima da na znanje da tema nije od prekjuče,da u njoj iznose svoja iskustva a NE da nameću svoje mišljenje iznova po nekoliko puta.Tema treba da se pročita od početka,ja sam to uradio i zaista može puno da se sazna i o prednostima i manama pogonskih goriva,a i od sadašnjih starijih članova.Može da bude sticky tema.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #291 poslato: Januar 10, 2013, 10:15:06 pre podne »
Ovo sve treba obrisati. Možda je imala smisla nekada, ali sad su sva tri goriva dosta slična i kvalitet se dokazao vremenom. Mislim da je tema totalno beskorisna jer svako ima pravo da lupeta, a pogotovu ovi maloletnici koji još nisu pošteno seli u kola, a sve znaju. Kako očekivati neko iskusan i sa znanjem da iznese svoje mišljenje, kad se javi momče i izvali neku opštu rečenicu bez ikakvog argumenta i iskustva već čisto svoje mišljenje i predrasude?
Da li je neko vozilo dizel benzin il gas totalno je nebitno jer sama količina tih pogonskih goriva koja se danas svakodnevno koristi govori o uspešnosti te tehnologije. Razlikuju se samo po nijansama i ukusu. Juče pričam sa direktorom koji vozi novi bmw5 i pitam ga zašto nije uzeo benzinca, a ne dizela
"Svejedno mi... rekli su mi da je dizel dobar danas, po performansama kao benzinac, a prošli dizel koji sam imao (A3 isto kupljen nov) mi je bio dobar"
On ionako neće voziti taj bmw više od par godina dokle će on i dalje biti savršen u svakom pogledu te sam došao do zaključka da samo mi sitna boranija se raspravljamo šta je bolje i da svi imamo neke bolje pare u životu sad bi pričali na ovu temu, kao i na stranim forumima - nikad!
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

pekar

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #292 poslato: Januar 10, 2013, 01:01:24 posle podne »
moj glas ide za auto na struju on ima najveci Nm bleh

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #293 poslato: Januar 10, 2013, 08:22:59 posle podne »
Dizele ljudi  voze danas jer su se zadnjih 10-15 godina masovno uvozili kod nas zbog jeftinog dizela, posto tada nije postojao plin kao alternativa za benzince koji su dosta trosili. Taj trend se nastavio i danas, ljudi navikli dizelase da voze, zato kao sledeci auto opet kupuju dizelasa, a ima i drugih razloga,  recimo dosta njih kupuje dizel od kamiondzija i ostalih koji maznjavaju, uz sve to godinama su majstori naucili da popravljaju i odrzavaju dizelase, pa kad se pojavis sa nekim modernim benzincem, svi gledaju ispod haube kao da je motor od boinga unutra. Wele zna o cemu pricam, za 1.8T ne postoji pet majstora u Beogradu koji znaju nesto oko tog motora, dok 1.9tdi vecina poznaje. Benzinci nove generacije su dosta ekonomiciji sto se tice potrosnje i u startu su dosta jeftiniji od dizelasa, i za razliku u ceni cak moze da se ugradi i plin i da ostane para ko hoce jos dodatno da ustedi na gorivu... Takodje mnogo je realnija sansa kupiti polovan benzinac sa malom kilometrazom nego dizelasa kada su polovna kola u pitanju. Sto se tice performansi, dizel nema sta da trazi pored benzinaca, a turbo benzinaca da ne pricamo. Navescu opet primer weleta, kada me je provozao u njegovom 1.8T odusevio sam se kako auto vuce, kako je tih motor, i koliko se secam trosi oko 12 litara plina. Ja licno vise volim benzince zbog kulture rada, i zvuka, pre bih uvek uzeo tako nesto i placao 12 litara plina nego 6-7 litara dizela, trosak je isti, sa dizelom ne bih nista ustedeo ni na gorivu, a ni na odrzavanju, pogotovo za neke specificne delove za dizele za koje svi znamo da su skupi,, u startu bih manje platio auto i nasao ga sa manjom kilometrazom od dizela. To je neko moje vidjenje stvari, a naravno svako neka vozi sta mu odgovara.
Neprimeren potpis

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #294 poslato: Januar 10, 2013, 08:29:27 posle podne »
bravo svrle 100% se slazem ... zato sam onako i zezao sinoc pa vidim sada  sve to obrisano i neka je , preterao sam . znaci sa dobrim benziskim motorom potrosnja je normalna , kada se ugradi gas ekonomicno je i sam motor je nekako meni lepsi za voznju . i nemoj sada neko da se nadovezuje na obrtne momente , hladnou i probleme itd... ovo je jedan pravi post sto je svrle napisao za kult benziskih motora !
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #295 poslato: Januar 10, 2013, 08:55:04 posle podne »
i ja sam se vozio u veletovu cetvorku i ide extra,a jel znas da njegov auto ima 180-190 ks,kazes trosi 12l plina a koliko se vozi na benzin dok ne prebaci na plin taj dodatni trosak niko ne racuna,znaci trosi samo 12l plina,benzina nimalo tapsac
druga stvar jesi se vozio ikad u tdi od 180+ks,jel mislis da je jaci 1.8t,licno sam sa draskovim sinom u z.polje kojeg znas i ti probavali seat leon tdi od 150ks i golf 4 1.8t od 150ks od servisa pa do novosadskog autoputa pobegne  mu seat minimum 3 duzine auta,
1.8t je truba pored tdi (sa istom konjazom) big_boss
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #296 poslato: Januar 10, 2013, 09:10:14 posle podne »
pa naravno da je jaci tdi i da manje trosi , al zar je bitno , pa nisu to auti za trke , kakva su to poredjenja , ajmo onda na leto kada nemanja zavsi svoj auto , ja svoj , vlada svoj da stanemo na crtu sa tim tdi-jem . auti sa 850kg i 150ks 820kg 112ks i 880kg i 160ks ... ko ce onda da dobije ??? mislim da je glupo porediti snagu dizel benzin u nekoj istoj klasi , zna se da je dizel superiorniji ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #297 poslato: Januar 10, 2013, 09:19:52 posle podne »
Ja sam licno 2005 kupio novog B5.5 1.8T sa 150 konja i vozio 2 godine i posle njega uzeo isto novog B6 ali 2.0 TDI od 140 konja. Jedinu razliku sam primetio sto je dizel manje trosio na 100km i u gradu i na otvorenom, drugo ama bas nista. Tako da neke velike razlike sem potrosnje ne vidim....
Boban-Rus

Van mreže muki991

  • VW Početnik
  • Poruke: 71
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tdi
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #298 poslato: Januar 10, 2013, 09:20:35 posle podne »
pa naravno da je jaci tdi i da manje trosi , al zar je bitno , pa nisu to auti za trke , kakva su to poredjenja , ajmo onda na leto kada nemanja zavsi svoj auto , ja svoj , vlada svoj da stanemo na crtu sa tim tdi-jem . auti sa 850kg i 150ks 820kg 112ks i 880kg i 160ks ... ko ce onda da dobije ??? mislim da je glupo porediti snagu dizel benzin u nekoj istoj klasi , zna se da je dizel superiorniji ...

Lepo receno,ali postoji tu paradox-zasto kada neko stavlja prednosti na benziske motore,poziva upravo na tu snagu i ekspolozivnost,a upravo si rekao da je jaci tdi,i da je glupo porediti snagu dizela i benzicna,jer je dizel supeorniji..

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #299 poslato: Januar 10, 2013, 09:23:27 posle podne »
Tacno tako Bobane  clap

Razlika moze samo da se primeti ako se trkaju jedan do drugog. U obicnoj voznji je isto. Cak npr... Ako oba auta idu u 5-oj brzini 80 i stisnes gas do poda dizel ce da povuce vise.

+ i za dizel i benzinac  B)