Autor Tema: Golf 6 2.0 110 ks TDI  (Pročitano 39764 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milossdb6

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #40 poslato: Januar 09, 2021, 04:44:48 posle podne »
Po meni tablu brisati samo vlaznim maramicama...

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #41 poslato: Januar 09, 2021, 04:59:31 posle podne »
Sve od sonaxa za ličnu upotrebu je top.
Sad sam uzeo neku tečnost za brzo voskiranje ekstra je..

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #42 poslato: Januar 09, 2021, 05:49:29 posle podne »
Sonax је сасвим ок варијанта. Практично при врху аматерске/хоби опреме. Имаш и auto finesse и gyon, али су цене доста јаке. Поготово gyon јер је професионална козметика у питању... Имаш и "budget" варијанту код dolona team у Јерковићу, али они имају неких баш лоших производа, а имају и неких бољих. Код њих чак има по нешто и од sonax и од detail брендова, што су океј производи, док grass бренд избегавај. K2 нисам никад користио искрено, па не знам квалитет какав им је.

У суштини, за неку хоби варијанту и да лепо одржаваш кола, неопходно ти је да имаш:
1. Средство за чишћење фелни. Кад дођеш и перионицу, пустиш дискове да се мало охладе, генерално лаганије возиш пред долазак, мање залетања и јачих кочења да не би искривио дискове хладном водом на врућ метал. Наквасиш фелне мало флашом воде, напрскаш средство, оставиш који минут, истрљаш четком и то је то.

2. Неки APC ("all purpose cleaner") којим чистиш пластике у ентеријеру. Купиш неколико четкица у фарбари, пар различитих димензија, мекше да буду. Напрскаш APC на четкицу, полако истрљаш површину и покупиш неком микрофибер крпом. Тако чистиш и увале у вратима и све редом пластике, таблу, волан, око мењача, прагове итдитд.

3. НЕОПХОДНО ти је да имаш добре крпе:
-Неки фин микрофибер пешкир којим сушиш ауто, ласерски сечен да буде (препорука је да купиш gyon у M POLISH, јесте ~2500дин, али то се малтене једном купује и ако лепо одржаваш трајаће ти дуго дуго)
-Добра крпа за стакла (препорука "tupperware", имаш на купујем продајем неколико њих препродају те крпе, само наквасиш крпу и добро исцедиш, довољно је овако: један прелаз горе-доле па онда лево-десно и ништа више, не требају ти никакава средства)
-Две-три крпе ласерски сечене (најбоље), за брисање прашине, скупљање APC кад утрљаш четкицом итдитд, ја једну такву користим за утрљавање воска.

4. Ако желиш онда још:
-Средство за мазање пластике ентеријера
-Средство за мазање гума
-Ја лично имам и неки sonax восак у прскалици па и њега нанесем после сушења аута, да му мало и сјаја, а контам да му да бар неки тањушан слој заштите, наравно далеко испод правог воска или керамике, али боље ишта него ништа
-Четку за фелне

Детаљно ти је довољно једном у 3-4 недеље, можда лети чак и више. А на 7-10 дана опереш без четкица итд. Фелне, пушка ауто, осушиш и само крпама покупиш прашину на пластикама, намажеш млеко на гуме и пластику и вози мишко.
То ти је то укратко, нисам ни ја неки профи, него ето по јутјубу висио и свој ауто одржавам сам. Имаш масу клипова, па кради форе, како раде људи, како држе четкицу, колико хемије итдитд. Иначе у БГ једна од најбољих перионица је код арене, хемија солидан квалитет, баш се фино опере ауто, усисивач јак лепо, места колико хоћеш, баш све препоруке, код њих само и перем ауто

Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #43 poslato: Januar 09, 2021, 06:08:15 posle podne »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #44 poslato: Januar 09, 2021, 06:15:45 posle podne »
To za sedišta i tapacire ti je mlacenje prazne slame, odvezes jednom godišnje na dubinsko i miran si..

@dixon i ja sam prao ispod arene dok nisu otvorili u severnom bulevaru trenutno najbolju perionicu u gradu, prvo aktivna pena pa sve ostalo, vrhunska hemija(bar za sada)..
« Poslednja izmena: Januar 09, 2021, 06:17:31 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #45 poslato: Januar 09, 2021, 06:30:51 posle podne »
Опа, ваља пробати. Одлетећу једном, мада сам са НБГД, овде ми је много ближе, али видећемо неки пут и до њих да одем

Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #46 poslato: Januar 09, 2021, 11:24:42 posle podne »
Ne znam gledao sam, ovde felne jel su iste kao i i na prethodnom sajtu http://vulkanizer-lesanovic.rs/aluminijumske-felne-momo/ il su nesto drugacije ima veliki izbor, il da trazim polovne original alu, hvala jos jednom, nemaju oznaku da su za golfa pa zato pitam reko mozda ima neke razlike, mozda su neke tvrdje, ne razumem se bas najbolje hvala puno
« Poslednja izmena: Januar 09, 2021, 11:26:54 posle podne od strane MdiE »

Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #47 poslato: Januar 10, 2021, 10:07:11 posle podne »
















Trazio sam i naisao na ove felne ovo su znaci sve polovne original, ove crne su za golf imaju oznaku neku r36 pa pitam, pise da su original, naci cu nesto sigurno

Van mreže igor_mk4

  • VW Početnik
  • Poruke: 94
  • Age: 27
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #48 poslato: Januar 11, 2021, 03:14:19 pre podne »
Slike su bas loseg kvaliteta pa se jedva vidi.. Cini mi se da su ove druge sa golfa 6 gtd i mislim da bi sa njima izgledao fino,  samo sto bih ja gledao i 17 felne jer i sa njima moze da izgleda bas lijepo.

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока


Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #49 poslato: Januar 11, 2021, 10:36:21 pre podne »
@igor_mk4 отвори пркео компа или преко browser-а, па ћеш видети лепе слике

Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #50 poslato: Januar 12, 2021, 02:30:27 posle podne »
Evo i slika alu pedala, super su, fino, sjajno izgledaju i mnogo je lepse i bolje nego sto je bilo, e sad, uzeo sam da operem patosnice prednje da isprskam sprejom pedale i prebrisem i usisam da ispadne slika kvalitetno, izvalim da mi gas spada nije lepo namesten pa sam skinuo, u cetvrtak idem ujutru do drugog servisa zbog neke lampice na dijagnostici mi izbacuje da ima nesto da se radi pa cu da vidim da mi nameste gas pedalu ako moze nadam se da moze, velika je razlika u pedalama zadovoljan sam, samo da nameste kako treba









Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #51 poslato: Januar 12, 2021, 05:42:51 posle podne »







Ne znam kako slika da mi bude preko ekrana slika a ne uvek ovako da moram da je otvorim

Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #52 poslato: Januar 14, 2021, 03:01:59 posle podne »
Evo napokon alu pedala, medjutim ova za gas je morala da se pricvrsti vidi se na dnu da je izbuseno jer drugacije nije moglo




















Zamenio sam danas "Lambda sonda velika (glavna)" ukljucene su mi bile lampice check engine i grejac

Parking senzori 80e nisam to sad radio otop potom, moji sada su dogradni nisu fabricki novi su 80e
A nazad mi nije radilo rikverc svetlo zbog toga sto mi je usla voda i dzek je istrulio to su sredili isto sa sprejom koliko sam razumeo, e sad sta vi kazete sta da radim povodom toga
Navigacija koliko sam razumeo 100 do 150e bi me izaslo ako budem hteo da radim kod njegovog drugara imam broj tako da i to otom potom odlazem kao i parking senzore

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #53 poslato: Januar 14, 2021, 09:55:10 posle podne »
Lepo ti to vaginas thumbup
Evo ti sajt da ti budu velike slike:
https://postimages.org/
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #54 poslato: Januar 14, 2021, 09:58:35 posle podne »
"Lepo ti to vaginas thumbup"
Ne znam sto mi je ovo komp ispravio kada sam napisao da lepo picanis auto :37
Da se ispravim odmah da ne pomislis svasta :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #55 poslato: Januar 14, 2021, 10:14:15 posle podne »
Hvala burazeru

Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #56 poslato: Januar 15, 2021, 02:38:03 posle podne »




free image hosting url



E ovako, ostavio mi je neko link da porucim preko ebaya, medjutim odem do prve druge radnje auto delovi ovaj kaze auto otpad il (porsce komerc ovlasceni) ako nisam pogresio ovo ime(naziv) znam da je reko porse a drugi da ima da se poruci preko neta al je skupo..
 I ja sa autootpada treci broj okrenem imaju ovaj deo dobijem za dzabe posalju mi iz Sapca samo platim postarinu, ljudi nece da mi naplate, a ova prva dva broja nisu imala ovaj deo, poslali mi ceo deo


« Poslednja izmena: Januar 15, 2021, 02:40:16 posle podne od strane MdiE »

Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #57 poslato: Januar 15, 2021, 04:02:44 posle podne »
Aj ovako da vas pitam, zato sto sam mlad imam 25 godina i drugi mi je auto da vozim, vozio sam pre ovog Pezoa 308, hocu zadnja led stop svetla, ne bih hteo da se pokajem negde oko 30.000 dinara bi izdvojio, crn je golf pa kad stavim alu felne 18 i nove opruge bice to mngoo ozbiljnija prica spusticu mu zadnji deo, ako mozete da mi pomognete oko kupovine ako kazem ne bih hteo da se pokajem da mi se posle ne svide ta led stop svetla, mozda bi bilo lepse da budu malo crnja zatamnjena al ne nesto pretetano da migavci se uključuju od unutrašnje ka spoljašnjoj strani ako me razumete, da to bude ful fulova, nisam lozana nego bi hteo da to objasnim sto preciznije jer prvi put kupujem led stop svetla, nemam iskustva, nadam se da ima lep izbor i da moze nesto da izabere ozbiljno lepo, crveni potamnjeni mozda ili led crni za zmigavcima naravno, ne znam sta bi lepse i ozbiljnije izgledalo to bi uzeo na kraju (il se kaze za putujucim zmigavcem kako je pravilno)
« Poslednja izmena: Januar 15, 2021, 04:32:17 posle podne od strane MdiE »

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #58 poslato: Januar 15, 2021, 09:07:15 posle podne »
Pogledaj ovde:

https://www.ns-tuning.com/vw_golf_6_stop_svetla.html

ili ovde ali su malo skuplji:

https://bktuning.com/sr/category/509/golf-6.html

A to sto si mlad nema veze,ako volis svoj auto i hoces da izgleda lepo samo napred.
Ti ces ga voziti tako da ga "pravi" po svom ukusu i zamisli,neces pogresiti :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže MdiE

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Golf 6 2.0 110 ks TDI
« Odgovor #59 poslato: Januar 15, 2021, 09:26:35 posle podne »
Tacno tako, nadam se da ce te mi ostaviti jos nekoliko linkova sajtova