Autor Tema: Starija VCDS dijagnostika na novijim automobilima  (Pročitano 1017 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ksrele

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Age: 40
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan 2.0 TDI 4M 103KW 2013.
Starija VCDS dijagnostika na novijim automobilima
« poslato: Avgust 25, 2018, 07:20:59 posle podne »
Pozdrav ekipi.

Imam VCDS (OBD2 na USB) verzija 11.11 sa odgovarajucim softverom iste verzije. Ovo 11 pretpostavljam da znaci 2011. godina.
Sve je bilo OK dok sam imao Tourana 2010. godista ali sada imam Tiguana 2013. godista pa se pitam da li smem ovu moju dijagnostiku koristiti na njemu.
Ja sam vec relativno uspesno odardio Full Auto Scan, pronasla je i pristupila svim modulima jedino nije mogla zadnjim vratima, ne znam zasto.
Sledeci mi je korak uraditi par modifikacija preko Long Codinga ali se bojim da nesto ne zeznem jer mi je starija verzija dijagnostike. Recimo (samo primer pisem jer ne mogu da se setim konkretnog slucaja), na nekoj adresi meni dijagnostika kaze da je aktivirana neka opcija za vucnu kuku iako ja nemam kuku pa me zanima da li je na toj adresi stvarno neko podesavanje za kuku ili moja dijagnostika ima los "adresar" :) ako me razumete.

U svakom slucaju, ja sam razmisljao da ne lupam mnogo glavu i da kupim noviju verziju dijagnostike, naravno "narodnu verziju" ako je moguce ;) nisam video ovde na forumu na oglasima da iko prodaje. Ako nekog ipak ima da prodaje neka mi se javi preko privatne poruke.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Starija VCDS dijagnostika na novijim automobilima
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2018, 02:39:23 posle podne »
To 11 ne znaci da je iz 2011god.
VCDS 11.11 je noviji od 2011godine.

Slobodno mozes da probas i sa tom, najgore sto moze da se desi je da ne uspe da iskodira nesto :)

Kucaj na KP ima ih dosta ili naruci sa aliexpressa