Autor Tema: Golf 5 1.9 Tdi  (Pročitano 27267 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Gigza86

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Golf 5 1.9 Tdi
« poslato: Decembar 26, 2017, 08:05:06 pre podne »
Poslednja novina ali ne i zadnja na mom autu. Igrao sam se malo sa gepekom. Kad budem dosao do VAG-a bice i ovaranje gepeka na kljucu auta.

Kad budem uhvatio vremena slikacu i unutra sta sam odradio, malo da obradujem svog klinca.
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2017, 10:44:42 pre podne od strane Joca »

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5 1.9 Tdi Noviteti
« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2017, 09:50:18 pre podne »
Fino si to odradio, ajd malo detalja...

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2017, 10:45:34 pre podne »
Daj nam malo više slika auta...

Van mreže Gigza86

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2017, 07:36:26 pre podne »
Evo opisa za gepek kako sam uradio. Slike nemam jer i nije imalo sta da se slika. Citao sam po stranim forumima i gledao na youtube kako su to ljudi uradili pa samo prekopirao njih. U sustini moralo je da se zameni sledece, gasni amortizer gepeka, one kuglice koje drze amortizer na zadnjim vratima i one dve gume gepeka koje nalezu na auto. Sto se tice kuglica posto su fabricke dugacke morale su da imaju kraci vrat tj da budu jace jer bi ih novi amortizeri krivili. Zato sam skinuo kuglice sa sasije, koje su krace i jace, i odneo kolegi iz firme da mi napravi jos dve takve. To me dakle nije kostalo nista. Zatim sam kupio dva amortizera od skode fabije koja su kraca od fabrickih ali imaju dosta jacu silu. To je kostalo 500 din po amortizeru. Najveci problem su bile one gume gepeka jer su morale da se stave od novog scirocca, a to nema nigde po prodavnicama, bar ovde kod mene nema, nasao sam ih na otpadu ali je prodavac trazio za njih 50e sto je bilo mnogo, pa sam ih preko brata iz CHa kupio za 20fr nove, tako da me ni to nije kostalo nista jer brat nije hteo da uzme pare. Njihova uloga je da pomognu u pocetku jer rade po principu malog amortizera. To bi bilo to. Jedina mana svega ovoga je sto se zadnja vrata malo teze spustaju jer su ovi amortizeri jaci, ali meni ne smeta, znao sam to i pre nego sto sam pocinjao sa ovim.

Evo slika ovog unutra sto sam uradio. Montirao sam naslon za glavu sa monitorom i povezao sve moguce kombinacije.



Kombinacija da se igraju igrice a ja i dalje slusam ili gledam svoje.



Pa da je gledam napred kako se igraju igrice.



Da oni pozadi gledaju moj video koji ja pustam.



I na kraju da ja gledam ono sto oni puste pozadi.



Ova slika je za momke iz policije jer nije dozvoljeno da se gleda napred pa je zato tu prekidac koji resava tu problematiku.



I na kraju jos jedan kabal za rikverc kameru. Sad ih ima oko 100.. :)

Sto se tice zvuka, moze svako svoje, s tim sto ja za moje koristim samo prednje zvucnike, mogu i sadrzaj od pozadi da pustim da se cuje u celom autu.
Radio je pioneer koji sam kupio od druga za 100e a koji je isti platio u radnji 52000din ali ga je nervirao jer  je univerzalni i nije u ravni sa tablom. Pa je kupio neki kineski za 350e a meni ovaj prodao. Kad smo ih montirali vec se kajao jer osim dizajna ovaj je u svemu bolji i kvalitetniji. Na trecini snage ovaj se cuje kao njegov na maximumu i zvuk je dosta cistiji.
Sledece sta radim je grejanje u sedistima, DRL i Xenoni.
Da napomenem radim samo stvari koje mogu sam da uradim, jer nema drazi da placam drugog da mi to radi. Verovatno ne bi ni radio onda nista.
To bi bilo to trenutno.
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2017, 04:45:33 posle podne od strane Modus »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #4 poslato: Decembar 27, 2017, 10:19:50 pre podne »
Koja Multimedija ti je Pioneer-ova , tj koji model jer imas navigaciju u njoj ?

ostalo sve bas  :25
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Gigza86

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #5 poslato: Decembar 27, 2017, 11:41:03 pre podne »
Pioneer AVH 2300dvd. Ima mogucnost za navigaciju ali mora da se kupi neki dodatak koji kosta poprilicno. Resio sam ja to na drugi nacin, povezao sam preko telefona i onda emitujem na radiju.

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10254
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-46
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #6 poslato: Decembar 27, 2017, 04:55:01 posle podne »
Lepo si to odradio, svaka cast. tapsac

Ubaci i koju sliku auta. ;)

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2017, 05:07:30 posle podne »
Odlicno  :25
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže milper

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 465
  • Age: 43
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +15/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV GTI 1.8T
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #8 poslato: Decembar 27, 2017, 10:40:58 posle podne »
Pozdrav! Svaka cast na radovima!

Pitanje...kako si povezao telefon? Ja imam Pioneer AVH-P3200DVD,pa mi je interesantno ovo za navigaciju...

Van mreže Gigza86

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #9 poslato: Decembar 28, 2017, 08:44:34 pre podne »
Nije samo navigacija, moze sta god pokazujes na telefonu da se emituje na radiu. Treba ti ili onaj mini converter u koji sa jedne strane ulazi kabal sa telefona a sa druge ona 3 rca kabla zuti beli i crveni (AV),taj converter napajas preko USBa radia, ili kabal RCA to HDMI ili kabal RCA to 3.5mm i na kraju nastavak za telefon, zavisi da li iphone ili android. Na kraju tih 20 kablova:) povezes. HDMI od telefona se ukljucuje u HDMI ovih uredjaja a ove bananice od uredjaja u radio.Posle samo prebacis na radiu AV mode i to bi bilo to. Imao sam malu pomoc tj savete od drugara koji se bavi video nadzorom, pa sam nesto od ovih stvari od njega i uzimao. Domaca radinost. Malo konfuzno ali ne znam kako bih drugacije napisao jer stvarno ima mnogo kablova. A da slikam stvarno ne mogu, jer moram sve da vadim i skidam, a koliko sam do sad puta skidao plasim se da cu sve da polomim. U glavnom svi kablovi su mi provuceni iza radia i ispod plastike menjaca i rucne. Kad budem radio grejanje sedista tad cu da skidam sve pa cu da slikam taj cirkus.

Van mreže gorki123

  • VW Početnik
  • Poruke: 116
  • Karma: +2/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 5 1.9 140ks
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #10 poslato: Decembar 28, 2017, 11:49:42 posle podne »
ja sam ugradjivao grijanje sjedista na golfu isto. nije tesko osim da poslije ponovo utegnes one presvlake i sajle , zice i sva ona cuda, a ima ih dosta.

Van mreže Gigza86

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #11 poslato: Decembar 31, 2017, 12:48:51 posle podne »
Jel ima neko savet kako najlakse da otvorim farove na gepek vratima? Hocu one led ringove da ubacim.

Van mreže Gigza86

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #12 poslato: Januar 15, 2018, 09:13:57 posle podne »
Momci, treba mi jedna mala pomoc ili savet kako da resim problem. Kupio sam ove sijalice
http://s.aliexpress.com/eYneeyeQ i kad sam ih namontirao, dok je dat kontakt sijaju extra i drl i migavci, medjutim kad upalim auto drl i dalje svetli odlicno ali migavci blickaju mnogo brzo i ne u punom sjaju. Zasto se to desava gde sam pogresio?

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #13 poslato: Januar 15, 2018, 09:50:50 posle podne »
Mogao bi da otvoriš temu ovde ( http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=12.0 )  kako bi i drugi rešili takav problem.

Van mreže Gigza86

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2018, 03:21:09 posle podne »
Evo napokon posle 1000 prevezivanja i skidanja uspeo sam da namestim drl.

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #15 poslato: Januar 18, 2018, 06:20:45 posle podne »
Koliko je komplikovano ovo staviti(ako su to te led sijalice sa aliexp.)? ja gde god da sam gledao sve se svodi na otvaranje fara da se ubaci led traka?

Van mreže Gigza86

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #16 poslato: Januar 18, 2018, 07:15:03 posle podne »
Nema otvaranja fara. Samo se skida far jer mora adapter da se poveze na zice koje daju struju za migavac. Onda se ove sijalice ubacuju u  taj adapter. Imas gore link koje su sijalice. Ja sam prvo gresku napravio jer sam struju za drl vukao od pozicionih sijalica. Pa je to bilo u nekom sukobu i to se odrazili na migavce koji su blickali brzo mnogo. Prebacio sam kabal na izvor iz kutije osiguraca, nasao sam prazno mesto i sad radi super. U sustini najveci posao je skidanje fara i povezivanje adaptera.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #17 poslato: Februar 13, 2018, 01:45:41 pre podne »
Одлично изгледа и одлично урађено. Јел ти гаси дрл када упалиш оборена светла или стално раде?
Наручио сам исте сијалице, па ако имаш времена детаљније да ми опишеш како си шта урадио да урадим исто...


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Van mreže Gigza86

  • VW Početnik
  • Poruke: 40
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #18 poslato: Februar 21, 2018, 01:37:39 posle podne »
Radi stalno. Ne znam kako da namestim da se gasi kad upalim svetla a pravo da ti kazem i ne smeta ovako. Lepo izgleda i sa upaljenim svetlima. Jos ce lepse biti kad izbacim ova halogena svetla i ubacim led i xenon. Sto se tice instalacije treba ti i adapter za migavce koji isto imas na aliju. Jer fabricki sijalica sad ide u onaj cep pa njega kad stavis i okrenes, sijalica dobije struju. Sad se to izbacuje i kupujes adapter sa dve zice koje moras da spojis na far. U rupu migavca stavljas sijalicu koju dobijes sa nekom diht gumom koja dobro drzi a nastavak u taj adapter. I nadji mesto gde ces da pricvrstis one male balaste, sto dalje od kablova ili creva jer se fino ugreje. Ako te zanima jos nesto pitaj, mozda nisam bas jasno objasnio, tu sam pa cemo da resimo.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 5 1.9 Tdi
« Odgovor #19 poslato: Februar 21, 2018, 02:07:37 posle podne »
Пошаљи ми и линк ка тим адаптерима. Да наручим и њих.
Било би лепо када би се чули и телефоном ових дана па тако да ми објасниш још једном


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk