Autor Tema: Instalacija automatskih svjetala  (Pročitano 2715 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Instalacija automatskih svjetala
« poslato: Jun 27, 2023, 03:02:11 posle podne »
Pošto malo ima na našim domaćim forumima informacija o ovome odlučio sam da podijelim sa ostalima svoje iskustvo. Juče sam ugradio u Golfa prekidač sa AUTO opcijom i senzor. Jako sam zadovoljan kako sve funkcioniše i sviđa mi se što je ostalo sve u funkciji. Kod mene radi tako što preko dana pali maglenke kao dnevna svjetla a kad se uđe u tunel ili padne mrak kratka. Međutim ono što mi se ne sviđa je to što sad kada se aktivira leaving home funkcija koju sam ja ranije iskodirao na dijagnostici mi pišti da nisam ugasto svjetla. Da li neko zna možda da li bi se ta situacijs promijenila kada bih prkeo dijagnostike zadao da auto ima senzor za kišu i svjetlo iako nema, ili ipak prekidač sam to radi? Leavimg i comong home fumkcija sa prekidača mi se ne sviđa jer se samo pale poziciona svjetla, a ja želim i kratka da se pale. Evo kako to sada izgleda u mom autu.


Ono što me je iznenadilo je brzina senzora, nije osjetljivost kao na fabričkom, ali nije ni da se čeka po nekoliko sekundi da se upale svjetla.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Instalacija automatskih svjetala
« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2023, 04:00:03 posle podne »
 isprobaj pa ces znati...ja sam tu opciju ugasio, sto ce ti to bzv da ti crpi aku...povuce to "pofino" struje...pa i to pistanje stane cim se ugase svijetla vjerovatno

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Instalacija automatskih svjetala
« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2023, 05:26:57 posle podne »
Čim zatvorim vrata pištsnje prestaje. Probaću, vidjeću hoće li se šta promijeniti. Mada meni je bitan comong home, a leaving i ne toliko. Možda ga potpuno ugasim.