Autor Tema: Aftermarket player i minorni problemi  (Pročitano 1360 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže choks

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 TDI
Aftermarket player i minorni problemi
« poslato: Jun 21, 2017, 11:45:29 pre podne »
Pozdrav,

pre par dana sam uzeo ovaj player (tj. sve zivo u jednom) : http://ebay.to/2sSUeaz .
Lako sam ga prikopcao, ukljucjuci i CANBUS box i radi 90% funkcionalnosti odlicno. Bluetooth, Radio, Navigacija, DVD, cita brtaje, stanje nivoa goriva i ostalo.
E sad, ne bi sve tako bilo lepo kad ne bi nesto pravilo problem. Naime, u pitanju je vise problema, a ja cu ih navesti po ozbijnosti, od prioritetnijih do manje prioritetnijih:

1 - Player se ne gasi kada se izvadi kljuc, kao sto je slucaj sa fabrickim (GORUCI PROBLEM!)
2 - Ne mogu da nadjem gde da pogledam Trip Info (aka Trip Computer data, vidi se na slici opisa u linku koji sam poslao)
3 - Iako kamera radi, ne vidim zuta obelezija radara senzora (senzori su fabricki, prednji i zadnji)
4 - Gotovo svi warning sistemi rade (vrata, gepek , itd) ali kad otvorim leva vrata on mi pokaze desna... kao neki mirror da je.
5 - Iako je A/C automatski, ne pokazuje mi opcije za upravljanje sa A/C na displeju uredjaja

Kao da taj CANBUS Decoder radi ali ponesto ne uradi kako treba, nisam bas upoznati kao CANBUS decoder funkcionise.
Zasad pokusavam da provalim code za Factory Settings, kako bih mogao da vidim, moram li tamo nesto da podesim, sto je vrlo moguce. Probao sam razne codove: 8888, 3368, 3386, 3571, 3711... koje god sam iole nasao po netu. Bice da cu za to morati da Brute-Forcujem za vikend :)

U principu nasam jednu braon zicu koja se zove KEY2...i nisam siguran ima li to ikakve veze sa kljucem i tom funkcijom. Evo baci sam malo slika kako to izgleda

Before:


After:






« Poslednja izmena: Jun 21, 2017, 11:48:35 pre podne od strane choks »

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Aftermarket player i minorni problemi
« Odgovor #1 poslato: Jun 21, 2017, 06:32:13 posle podne »
Key2 bi trebalo da ide na Acc zicu sa brave (Acc) je skraceno za accessories iliti dodatci, elem acc zica dobija struju na prvom kliku kljuca u bravi...
Naici ce nadam se neki 'lektricar da potvrdi . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio