Autor Tema: Konstantno krivi diskove  (Pročitano 3283 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexxa2001

• VW Početnik
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf
Odg: Konstantno krivi diskove
« Odgovor #80 poslato: Septembar 03, 2017, 10:43:41 pre podne »
kupi polovne original diskove

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока

Van mreže dule tdi

• Sr. Member
« Odgovor #81 poslato: Septembar 04, 2017, 05:41:05 posle podne »

Van mreže dule tdi

• Sr. Member
« Odgovor #82 poslato: Septembar 06, 2017, 10:45:56 pre podne »
Juce sam skinuo sve cetiri felne i premerio sva cetiri diska. Situacija je sledeca: diskovi su bili hladni i izmedju srafa za tockove i diska je postavljena velika matica koj simulira felnu i dotegnuto sve kilo kljucem. Zaadnji desni je bio malo manje od 0.03mm, zadnji levi manje od 0.04mm. Prednji levi manje od 0.04mm. Prednji desni 0.05mm. Nisam merio unutrasnje strane. Iz ovog sam shvatio da je prednji desni opet problem jer on kada se zagrje sigurno dolazi do 0.07mm, mada ni levi nije najsjajniji. Ocistio sam sve cetiri felne iznutra, onaj deo gde naleze na dsik. Rdje je bilo daleko vise nego sto sam mislio i taacno se vidi na disku gde felna nije lepo nalegla jer je tu voda podlivala i rdjalo je. To se posebno vidi na prednjem desnom disku. I jos sta sam primetio na prednjoj desnoj felni, kada sam osmirglao, na cetvrtini tog unutrasnjeg srca felne ima utisnut trag od fabrickog diska. To je nekad neko pritegao ko sivonja. Postavicu slike pa ce biti jasnije. E sad da li je zbog toga krivio sada mislim da je moguce.

Van mreže dule tdi

• Sr. Member
« Odgovor #83 poslato: Septembar 06, 2017, 02:07:51 posle podne »

ovo je prednji desni disk i alu felna pre i posle smirglanja
i na ovoj osmirglanoj se vidi "otisak od diska", dok je na ostalim ravna povrsian
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2017, 02:09:31 posle podne od strane dule tdi »

Van mreže zorancile

• Hero Member
  • Auto: golf 2 gtd
« Odgovor #84 poslato: Septembar 07, 2017, 10:14:58 posle podne »
Ti stvarno misliš da trese tih 0,05mm ?

Van mreže dule tdi

• Sr. Member
« Odgovor #85 poslato: Septembar 08, 2017, 11:08:01 pre podne »
Ne mislim, znam, osecam i vidim :)
Napisao sam da sam merio hladne diskove, posto prosli put kada su se iskrivili dok je desni bio vruc pokazivao je 0.07mm, a kada se ohladio 0.05mm.
Sto se slaze sa realnoscu, kada tek krenem sa voznjom prakticno se nista ne oseca i cim se zagreju kocnice na nizim brzinam auto cupka pri kocenjau, a na vecim trese volan.
0.05mm jeste jako malo ali dovoljno
I posle ovog poslednjeg cackanja oko kocnica desni definitivno malo greje. To je sledece sto cu srediti. Pa tek onda obradjujem diskove

Van mreže boćanac GTD

• Master Member
  • Mašinac
« Odgovor #86 poslato: Septembar 08, 2017, 05:25:09 posle podne »
Moze li sta da se dobije obradom zbog unutrasnjih napona?

Van mreže dule tdi

• Sr. Member
« Odgovor #87 poslato: Septembar 08, 2017, 07:12:04 posle podne »
Ne znam ni sta je to :)

Van mreže zorancile

• Hero Member
  • Auto: golf 2 gtd
« Odgovor #88 poslato: Septembar 08, 2017, 11:30:06 posle podne »
Šta god da uradi ne može nikad dobiti apsolutnu nultu toleranciju na strugu... Ja i dalje mislim da je u pitanju nešto drugo. Da li ti auto ima ABS ?

Van mreže boćanac GTD

• Master Member
  • Mašinac
« Odgovor #89 poslato: Septembar 09, 2017, 12:12:02 pre podne »
Pa ne mora ni da dobije apsolutnu nulu, bitno je da na strugi dobije bazu odakle ce da ravnja, ali ni to nije problem, naveo si da ti je disk kriv 4 stote, radio sam par puta to ravnjanje na strugu i svaki je bio kriv po nekoliko desetih. Mene vise zanima to sto ce posle prvog zesceg grejanja disk opet da dobije na deformaciji indeticno kao prvi put.

Van mreže dule tdi

• Sr. Member
« Odgovor #90 poslato: Septembar 09, 2017, 10:02:35 pre podne »
Auto ima abs ali normalno funkcionise, ne pali se sam od sebe i tako to. Sto se tice obrade nisam mislio na obicnom strugu jer do sada niko nije to iradio dobro. Otisao bih opet na ravnjanje pro cut masinom koji ravnja disk na samoj glavcini. Tako anulira i glavcinu ukoliko je i ona neki stoti deo kriva. Ali to ravnjanje nije ni malo jeftino. Ali bar posle bude ko kad stavim nov disk. Iskreno i mene brine da ce opet islriviti ali sam se zainatio da otkrijem sta je...j...mu mater. Ne postoji nulta tolerancija za disk, prosto je nemoguce ali koliko sam shvatio do 3 stota je idealno. I jos jedna stvar koja mi nikako nije jasna sto  vise km napravim po gradu to auto manje trese. Cim odvozam neku relaciju gde se vozi malo vecim brzinama diskovi se dodatno istresu.

Van mreže boćanac GTD

• Master Member
  • Mašinac
« Odgovor #91 poslato: Septembar 09, 2017, 12:16:44 posle podne »
I mene zanima zasto se to krivi, jer mi je dosta ljudi donosilo te diskove na obradu od golfa 4 , 5, po neki bmw.

Van mreže alexxa2001

• VW Početnik
  • Auto: vw golf
« Odgovor #92 poslato: Septembar 13, 2017, 09:47:27 posle podne »
sve u svemu nikakav zakljucak.Ja sam na golfu 5 imao problem da trese  prilikom kocenja.Nakon mesec dana jebavanja ustanovljeno je da jedan klip iz celjusti nije izlazio do kraja samim ti je blago pritiskao plocicu dok su 3 radila normalno,osecaj je bio kao da su svi diskovi krivi pogotovo na malim brzinama.eto da se zna

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока

Van mreže dule tdi

• Sr. Member
« Odgovor #93 poslato: Novembar 21, 2017, 10:12:54 pre podne »
Evo javljam se sa novim rezultatima. Posle skidanja rdje sa alu felni vozio sam neko vreme tako i primetio da dok vozim na auto putu da je volan daleko mirniji, perfektan pa sam odlucio da stavim stari textar disk koji je bio na desnoj strani i koji je posle desetak hiljada km bio i dalje odlican. Uradim to i probam auto on i dalje cupka. Skinem levi tocak i premerim disk, on sa unutrasnje strane kriv sa spoljasnje prav, da ga j...posto nisam imao vise dobrih diskova odnesem levi textar na obradu (ukoliko smem da izreklamiram majstora rado cu posto je jedini kod koga sam nosio da je obradio disk i da je posle obrade bio prav). Kad sam mopntira premerio sve bilo ok. Merio sam i glavcine obe su manje od 2 stota sto je odlicno.
I posle nekih 900 km osetim da polako pocinje da cupka, pomislim da su vec tripovi ali zaletim ga na preko sto i lagano kocnica ono volan i ceo auto podrhtava. Jeb.... sam mu i oca i majku i sve redom, prosto neverovatno

Da li kojim slucajem vibrecije od loseg kvacila mogu da se prenose na tockove i da se krive. Zaboravio sam da kazem da je ovog puta bio na celicnim felnama i da sam opet srafove zategnuo kilo kljucem, sve po hiruskim standardima i opet isto.
Sada definitivno odustajem i savet za sve kojima posle zamene diskova opet protresu da se ne glupiraju i da ili bace govno pod presu ili ceo trap sa drugog..

« Poslednja izmena: Novembar 21, 2017, 10:15:20 pre podne od strane dule tdi »

Van mreže RUS

• Moderator
  • Ultimate Member
  • Boban-Rus
  • Auto: Polo 1.4 TDI / Sharan 1.9 TDI
« Odgovor #94 poslato: Novembar 23, 2017, 07:23:23 posle podne »
Rec je o losem kvalitetu zamenskih diskova odnosno metala i kako su obradjeni. Proveriti pri ugradnji kako napisa Pimbe odstupanja. Bare mogu pokriviti i fabricke ako se potrefi kako ne treba.
Boban-Rus