Autor Tema: Golf 7 GTI - problem sa klimom  (Pročitano 6006 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže swordfish

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Užice/Doha
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Tiguan 2.0 TDI, Golf 7 GTI
Golf 7 GTI - problem sa klimom
« poslato: Maj 11, 2017, 04:24:44 posle podne »
Pitanje za sve koji znaju oko klime.

Golf GTI 2016. u fabričkoj garanciji. Prešao nešto preko 10.000km i prošao prvi servis pre par meseci. Vozi se u pustinjskoj zemlji. Pre par dana sam zbog mrtvog akumulatora otišao do servisa, gde su ga zamenili novim, uz detaljno objašnjenje kako klima u pustinjskim zemljama nije blagonaklona prema akumulatorima novije generacije, isto kao i minus u npr. Sibiru. Nisu mu bile po volji takođe ni kratke destinacije koje ja uglavnom vozim svakodnevno, a to je do 10km, jer nisu dovoljne da se napuni akumulator, i da se, praktično, stuje više troši nego što se puni itd itd..sve sam to znao i bez da mi kažu. Međutim, jedan od servisnih agenata (menadžera) koji je bio zadužen za moj auto mi je rekao da su otkrili drugi problem koji nisu mogli da otklone jer zapravo ne znaju uzrok, tj. zbog manjka vremena nisu mogli da ga traže (rekao sam im da bi mi akumulator u VW servisu u BG zamenili za sat, pa sam im dao 2 sata da obave posao, inače mi dođu zamenski auto - pa neka ovaj rade mesec dana, što njima ne odgovara nikako, a ja u određenom paketu dodatnog osiguranja bih imao pravo na to).

Klima jednostavno duva slabije, kao da je nešto davi, kao da je neki dovod, klapna, ili nešto treće zatvoreno na pola negde. Vazduh koji izlazi je baš hladan tako da ne verujem da je gas u pitanju, nego jednostavno kao da motoru od ventilacije fali još 20-30 procenata snage. Sve uredno radi, kad krenem da palim od jedne, druge, treće crtice, sve do kraja da mu povećavam snagu - gradacija brzine ventilatora postoji, ali na maksimumu mi nije to to. Ja sam to primetio i ranije, ali negde oko mesečak dana posle servisa je počelo da bude baš osetno slabije. Zakazan mi je pregled AC uređaja za 3. jun i treba im dan i po da sve pretresu, kako su mi rekli. Ne vozim po nekim peščanim olujama, već samo po gradu, tako da neka opstrukcija (peskom ili čime god) - otpada u startu.

Šta vi mislite šta bi moglo da bude?  majstor1
« Poslednja izmena: Maj 11, 2017, 04:30:32 posle podne od strane swordfish »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #1 poslato: Maj 11, 2017, 04:34:20 posle podne »
Ponasa se kao da je filter klime jako zaprljan, je li menjan na prvom servisu?

Sad sam procitao sta pises na kraju, pa je gotovo nemoguce da se toliko zaprlja.
« Poslednja izmena: Maj 11, 2017, 04:36:08 posle podne od strane raca1 »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže swordfish

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Užice/Doha
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Tiguan 2.0 TDI, Golf 7 GTI
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2017, 04:43:03 posle podne »
Kod njih u kompjuteru stoji da je zamenjen. Meni je isto neverovatno jer znam da u Srbiji Tiguan vozim nekad iza kolona i kroz kojekakve prašinčine, pa opet na servisu nema ni traga nekom surovom začepljenju.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2017, 06:16:03 posle podne »
Moguce da su obrnuto postavili filter, suprotno od smera vazduha. Lako mozes da proveris, a mozes i da ga izvadis sa probas kako duva bez njega.
« Poslednja izmena: Maj 11, 2017, 06:19:20 posle podne od strane raca1 »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže swordfish

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Užice/Doha
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Tiguan 2.0 TDI, Golf 7 GTI
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2017, 06:20:27 posle podne »
Da znaš da je dobra ideja. Videću to posle. Brljivi su ovi indijski i filipinski majmunčići ovde po servisima, to je strava.

Airflow bi trebalo da je ka dole?
« Poslednja izmena: Maj 11, 2017, 06:27:29 posle podne od strane swordfish »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2017, 06:41:37 posle podne »
Da strelica na dole.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže swordfish

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Užice/Doha
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Tiguan 2.0 TDI, Golf 7 GTI
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2017, 10:08:15 posle podne »
Sad sam vadio filter. Iskreno, nije me zanimalo jer sam mislio da je sve u ovlašćenom servisu odrađeno kako treba. Oni ga 'ladno nisu ni zamenili na prvom servisu. Znači - ZACEMENTIRAN. Vratim poklopac, uključim ventilator i klimu - hoće na pola snage da mi otkine glavu. Kad sam samo istresao filter malo, i vratio ga na mesto, počelo je da radi i duva kao  prvi dan kad sam uzeo nov auto iz salona.

Ok, šta je tu je. Moje pitanje je da li ja mogu da dokažem da je to filter sa prve ugradnje i da li se ti prvi filteri po čemu razlikuju od ovih narednih ili ne? Mogu da postavim slike onog dela gde su oznake, ako možda neko od profi ljudi iz servisa može bolje da objasni.

Bes je blaga reč u poređenju sa ovim što sad osećam. Kako sad da znam da li su zamenili ostale filtere? Ulje?

Šta raditi sad?


Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2017, 10:22:30 posle podne »
Odeš u servis i kažeš kako jeste.

Ja sve zamenjene delove tražim da mi spakuju u gepek, imam sve zamenjene delove u original kutijama od početka servisa.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže swordfish

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Užice/Doha
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Tiguan 2.0 TDI, Golf 7 GTI
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #8 poslato: Maj 12, 2017, 08:49:06 pre podne »
Mislim da ove oznake ne govore ništa posebno o filteru  :69








Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2017, 09:13:53 pre podne »
Nov stavili u dzep,a tvoj ostavili na autu..klasika za Balkan,a vidim sad i sire i to dosta sire ;)
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2017, 09:26:06 pre podne »
Zems, kupi sam filter. Ovde kod ja je oko 10 do 12 evra karbonac, a obicni hatrijani je mozda 5 do 6 € . . .
Takodje preporucujem da ga stalno vozis u rezimu recirkulacije, zbog peska i prasine, a kad ti treba svez vazduh (recimo u slucaju prdeza u kolima) iskljucis recirkulaciju dok se ne provetri . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže swordfish

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Užice/Doha
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Tiguan 2.0 TDI, Golf 7 GTI
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2017, 09:56:34 pre podne »
Nije problem kupiti filter sam, to sam radio i ranije. Problem je to što sam ja kroz osiguranje taj filter već platio, a ovde se ne radi o 10-20€ nego je sad moja dilema, ako na prvom servisu nisu zamenili filter polena (koji inače treba da ide redno, pored ostalih filtera), kako da znam da su zamenili i ostalo?

U knjižicu je upisano da ništa nije zamenjeno osim ulja i verovatno filtera ulja, jer je to čekirano sa YES, sve ostalo je NO, uključujući i filter polena.



Poslao sam servisnom agentu mejl sa zahtevom da mi objasni kako je moguće da moja servisna knjižica posle prvog servisa bude ovako popunjena, i zašto taj filter nije zamenjen kad lepo piše u uputstvu da za moj auto idu svi filteri redno na zamenu, u okviru SERVICE INSPECTION intervala koji je na 15 000km ili na 1 godinu.

Imaće ozbiljan problem sad ako ne nađu objašnjenje za ovo.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2017, 05:44:14 posle podne »
Stvarno bruka i sramota. Da li je moguće da je za 1g/15.000km filter zacementiran? Zar ne bi VW trebao da propiše drugačije servisne intervale za taj deo planete?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #13 poslato: Maj 12, 2017, 05:46:32 posle podne »
Pa eto god dana ili 15k km.
U Kanadi je 50k km ne vezano za vreme.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2017, 11:46:21 posle podne »
Wele, auto se vozi u pustinjskim uslovima, pa zato zacementira i posle 6 meseci, na Malti koja je podalje od pustinje (250 km preko mora) filter zastopa posle godinu . . .

Serviserima licno ne verujem ni kad mi dobar dan kazu . . . Slicno je to i ovde, a kamo li u arapskom svetu gde je arapin menadzer a azijski orangutani izvrsni 'majstori' . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #15 poslato: Maj 14, 2017, 06:45:01 pre podne »
Au,gori lopoviod Turaka i Srba..Po servisima jbt pop1
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže swordfish

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Užice/Doha
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Tiguan 2.0 TDI, Golf 7 GTI
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #16 poslato: Maj 15, 2017, 07:14:02 posle podne »
Wele, auto se vozi u pustinjskim uslovima, pa zato zacementira i posle 6 meseci, na Malti koja je podalje od pustinje (250 km preko mora) filter zastopa posle godinu . . .

Serviserima licno ne verujem ni kad mi dobar dan kazu . . . Slicno je to i ovde, a kamo li u arapskom svetu gde je arapin menadzer a azijski orangutani izvrsni 'majstori' . . .

Upravo tako. Prvo sam poslao opširan mejl na adresu servisnog menadžera u Dohi, a u Cc stavio After sales menadžera (glavnog baju) iz Dubaija i ujutru dobio sledeći odgovor od obojice, do cca 8.20h (servis radi od 8.00)

- Na 15.000 odnosno posle jedne godine se ne čekira ništa osim što se zameni ulje, filter ulja i štopli, i pregledaju "stvari od vitalnog značaja za rad automobila", u koje ne spada AC sistem. Taj sistem VW tretira kao deo entertainment sistema. (Ja sam mu odgovorio da to i može da bude "entertainment" i te kako, pogotovo kad u autu koji si platio skoro 40.000€ taj sistem ne radi na plus 45 stepeni, ali naravno - ta situacija je vlasniku daleko od zabavne)

- Na moju sugestiju da je trebalo proveriti filter fazduha, jer je verovatno u istom stanju, odgovorili su da je VW norma za zamenu istog 30.000km??!! Onda sam im objasnio da to niko nije ni proverio, pipao, odšrafio poklopac kutije bar da vidi stanje filtera (što sam video po naslazi prašine na poklopcu posle servisa)...ne, oni nastavljaju da je filter, konstrukcijski, u tako dobrom položaju da nema šanse da se začepi i isprlja mnogo, te da to nema uticaja na rad motora, te ovo te ono..

Sve u svemu, jako sam razočaran servisom i njihovom uslugom, servisnim intervalima koji nisu adaptirani za ovo podneblje, i postupcima VW generalno. Zanima me samo koji stručnjak određuje sve te kilometraže za servisiranje, kad, šta i kako jer mi to nikakve veze ni dodira sa zdravim razumom nema.

Trebao sam definitivno da uzmem drugu marku ovde, ali za to je sad kasno.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #17 poslato: Maj 15, 2017, 09:44:12 posle podne »
Servisni interval za filter je 20k milja ili 32k kilometara i tu su u pravu. Na stranu sto u otezanim uslovima treba cesce da se menja.
A ako mislis da promenis marku zbog servisa mozes da probas ali svuda je isto.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #18 poslato: Maj 16, 2017, 10:33:35 pre podne »
Slazem se sa Racom, svi su oni isti, mozda su Bentley i njegovi klasići malo ozbiljniji ;)  Takodje i za 20K milja.

Jbga za servisni interval nije tesko biti strucnjak, u normalnim uslovima dobro ulje traje 20K milja ili 2 godine, samim tim pre isteka navedenih uslova, prakticno nemas potrebe da otvaras haubu... Common sense :D
Mozda bi valjalo sugetisati servisnoj centrali VWa, da zbog pustinjskih uslova, promeni ucestalost servisnih intervala, posebno vazdusnih sistema, u pojedinim drzavama. Mislim da takva sema postoji u Juznoj Africi i Australiji . . .
BTW jesi ti proveravao filter motora? Ako nisi, onda kupi nov filter i kad vec otvaras kutiju filtera, zamenis ;) Sevap je, zbog motora :)
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže swordfish

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Užice/Doha
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Tiguan 2.0 TDI, Golf 7 GTI
Odg: Golf 7 GTI - problem sa klimom
« Odgovor #19 poslato: Maj 16, 2017, 05:19:33 posle podne »
Slazem se sa Racom, svi su oni isti, mozda su Bentley i njegovi klasići malo ozbiljniji ;)  Takodje i za 20K milja.

Jbga za servisni interval nije tesko biti strucnjak, u normalnim uslovima dobro ulje traje 20K milja ili 2 godine, samim tim pre isteka navedenih uslova, prakticno nemas potrebe da otvaras haubu... Common sense :D
Mozda bi valjalo sugetisati servisnoj centrali VWa, da zbog pustinjskih uslova, promeni ucestalost servisnih intervala, posebno vazdusnih sistema, u pojedinim drzavama. Mislim da takva sema postoji u Juznoj Africi i Australiji . . .
BTW jesi ti proveravao filter motora? Ako nisi, onda kupi nov filter i kad vec otvaras kutiju filtera, zamenis ;) Sevap je, zbog motora :)

Ako treba ja da im sugerišem  u vezi servisnih intervala u pustinji, pored trusta mozgova koji je debelo plaćen da o tome misli - onda jbg.

Što se mene tiče, za koji dan idem da zamenim oba filtera, i vazduha i polena, a oni neka menjaju tad kad mu dođe na red. Meni je tako najlakše.


Sent from my iPhone using Tapatalk