Autor Tema: Polo 6r - blinka lampica grejaca  (Pročitano 26803 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Polo 6r - blinka lampica grejaca
« Odgovor #20 poslato: April 21, 2017, 03:42:40 posle podne »
Ako je tako, ja bih skinuo. Moci ces da eliminises jednu stvar u trazenju problema ako ti je dobar egr. Nemam iskustva sa ovim elektro ventilima, ne znam koliko cesto se desava da im elektronika pobrljavi. Ja sam kod sebe trazio razlog zasto mi ide u safe mode, pa sam krenuo od ovih laksih stvari koje su mi na dohvat ruke. Isao redom, dok nije ostala samo turbina, i sad znam sta mi pravi problem. Skines, pogledas u kakvom je stanju, ocistis, vratis. Ako ti i dalje blinka, trazis dalje, ali bar si naucio nesto novo.

Van mreže ssrki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 497
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +17/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 6r - blinka lampica grejaca
« Odgovor #21 poslato: Maj 03, 2017, 09:49:52 posle podne »
Jos uvek nisal nista skidao i cistio, lampica se nije palila jedno dve nedelje. Pre par dana sam isao za Soko banju i na autoputu je auto isao super. Ovde i sokobanji nakon dva dana upalila se opet a nakin jednog dana kada se upalila lampiva grejaca koja blinka upalila se i lampica za kazalizator. Sad cec pocinje da me nervira. Da sam siguran sta je i pitanju odmah bi menjao i da budem miran. Ovako nemam pojma šta raditi.  Cim stignem kući idem opet na dijagnostiku.  Dajte još saveta

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Van mreže andras

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6
Odg: Polo 6r - blinka lampica grejaca
« Odgovor #22 poslato: Maj 04, 2017, 06:34:22 pre podne »
Kod mene je bila takva situacija. Javio gresku koja je prvo ponistena samo. Par dana vozio i opet se javila. Nakon toga, egr skinut i detaljno ociscen. Nekoliko dana je bilo u redu i zatim se ponovo isto desavalo - lampica i safe mod. Majstor rekao da je do elektronike na samom ventilu, tako da sam zamenuo i od tada nikakvih problema vise nije bilo.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk


Van mreže ssrki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 497
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +17/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 6r - blinka lampica grejaca
« Odgovor #23 poslato: Maj 04, 2017, 08:15:15 pre podne »
Zamenio egr?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Van mreže andras

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6
Odg: Polo 6r - blinka lampica grejaca
« Odgovor #24 poslato: Maj 04, 2017, 10:54:19 pre podne »
Da, zamenuo egr

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Van mreže ssrki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 497
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +17/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 6r - blinka lampica grejaca
« Odgovor #25 poslato: Maj 04, 2017, 07:45:53 posle podne »
Uh, hvala ti. Veliki posao. I ja bih ga odmah menjao samo kad bih  bio siguran da je to. Nijedan od majstora mi ne garantuje da je to. A da dam 43000 za nov + ruke ipak je previse.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Van mreže ssrki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 497
  • Lokacija: vrsac
  • Karma: +17/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 6r - blinka lampica grejaca
« Odgovor #26 poslato: Septembar 19, 2017, 10:27:57 posle podne »
Evo da napisem odgovor sta je bilo resenje ako ce nekome pomoci. Sva sreca sto mi je crkao akumulator.  Kad sam kupio novi i stavio ga od omda se lampica nikad vise nije upalila. Od tada je proslo 3 meseca od prilike.  Ne mogu da verujem da je to bio problem a da sam lako mogao da ostanem kraci za 500€ da sam otisao i menjao egr.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Polo 6r - blinka lampica grejaca
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 04, 2019, 12:45:29 posle podne »
Meni se desava isto kao tebi osim da motor oslabi, sve normalno radi, pali se lampica za motor i za grejace koja blinka i u toku voznje se ugasi posle 5km, takodje se nekad upali a nekad ugasi lampica za motor pa se opet posle paljenja vrati. Moracu da odem kod nekog elektronicara da to proveri i kaze mi tacno sta i kako, posto sumnjam na elektroniku, ne na egr ventil koji je prakticno nov, kupljen prosle godine. Ukoliko neko ima neki savet neka mi da, zahvalan bih bio. VW Polo 2009 1.6 TDI 75ks.