Autor Tema: "mrtva" vrata na passatu b 5.5  (Pročitano 5618 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: "mrtva" vrata na passatu b 5.5
« Odgovor #20 poslato: April 28, 2013, 07:49:18 posle podne »
Evo ja sam vidovit :D

Jel si ti definitivno utvrdio da struja dolazi na bravu? Unimerom premerish! I jesili definitivno utvrdio da motor odradi posao?

Ako su ova dva iskaza tacna, onda ti je neshto definitivno polomljeno u mehanizmu brave ili  te zeza konfort modul.

Dalje da li si siguran da ti na vradima ne stoji childlock? To ti je ono dugme okruglo, koje vidish kada su vrata otvorena :D dakle ono treba da stoji horizontalno, kako bi ti omogucilo otvaranje vrata sa unutrasnje strane. Jesi li siguran da ti to niko nije dirao? Ako je i to tacno, onda jedino jedino da razlupas tu bravu i da kupish novu na otpadu :D

Dakle, ja bih ti pomogao, ali nemam ideju vishe sta da gledash. Oko "obijanja" te brave i vrata zaista ne znam kako da ti pomognem. Jedino da probash nekako da skinesh onu metalnu "kvaku" na koju se hvata brava na shasiji, ali brate, ne da ne znam kako da joj pridjesh nego ono... Vidi skini tocak i onu plasticnu zashtitu pa vidi da li se vide shrafovi od onog metalnog dela ya koji hvata kvaka.

Ili spremi 50-100 eura za kvaku, i kod majstora da ti to polomi sve i namesti novu... :D
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže buconi

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: zitiste
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • *VESELI SE I KAD NEMAS PARA*
  • Auto: passat 5.5|130 KS| 2003 GOD.
Odg: "mrtva" vrata na passatu b 5.5
« Odgovor #21 poslato: April 28, 2013, 08:54:12 posle podne »
shomi druze moj..hvala ti na zalaganju..
znaci kao sto sam i rekao ranije...struju sam dobio u vratima.. unimerom nisam premerio.. a sto se tice a u to sam siguran da odradi centrala u tim vratima.. sto se tice child looka..i da je okrenut drugacije tj da je aktiviran isti.. mogao bi spolja da otvorim vrata, logicno.. ali kao sto sam rekao ne moze ni spolja ni iznutra...da ja mogu vrata da otvorim .sve bi to mnogo prostije bilo.. da da u pravu si to za kvaku na sasiji... ali pazi ovo i da odvrnem tj da moze da se odvrnu srafovi sa te kvake..iz pravca gde je tocak.. kako izvaditi srafove od vrata koja su zatvorena.. nista hvala ti druze u svakom slucaju na zalaganju..sutra treba da se cujem sa majstorm pa cu da vidim sta veli.. :14
« Poslednja izmena: April 28, 2013, 08:56:06 posle podne od strane buconi »
gas je spas...

Van mreže buconi

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: zitiste
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • *VESELI SE I KAD NEMAS PARA*
  • Auto: passat 5.5|130 KS| 2003 GOD.
Odg: "mrtva" vrata na passatu b 5.5
« Odgovor #22 poslato: April 30, 2013, 08:43:16 posle podne »
da zatvorim i ovu moju mucnu temu....majstor mi razvalio bravu.. ubacio njegovu i naplatio..
    celih 3500 din...
.........
  a da... svetlo da ugasim.
gas je spas...

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: "mrtva" vrata na passatu b 5.5
« Odgovor #23 poslato: Maj 01, 2013, 01:48:39 pre podne »
Kad imas neku takvu zajebanciju, onda imas dva resenja:

1. Da teras kod majstora i budes gospodin covek koji ima novca i moze mu se da se time ne bavi i ostalo
2. Da krenes lagano da trazis gde je prekid u zicama, dokle dolazi struja ili drugo sta je problem. Ali to je jeftinije samo ako se razumes oko struje toliko da znas sta je struja i drugo osnovno za nju vezano. Ako ne, daleko je jeftinija prva varijanta.

Ja sam na passatu b5 imao problem da me vrata zajebavaju (zadnja leva) , a dok sam ih namestio, mecku sam rodio. Rasturio sam pola auta. Oplatu B stuba, unutrasnju oblogu koja ide ispod vrata skinuo, podigao deo etisona. Ispitao zice, za sta mi je trebalo mnogo duze vremena , nego da namestim. I na kraju sam otkrio da je brava ispravna, a da ne dolazi struja do nje. Doveo sam od centrale do brave na vratima nove zice i onda su se vrata normalno otvarala i zatvarala.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže buconi

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: zitiste
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • *VESELI SE I KAD NEMAS PARA*
  • Auto: passat 5.5|130 KS| 2003 GOD.
Odg: "mrtva" vrata na passatu b 5.5
« Odgovor #24 poslato: Maj 01, 2013, 08:35:13 posle podne »
jbg..kad mogu probam sam..kad ne mogu eto kao sad....trazinm pomoc od forumasa...
a sto se tice struje.. da ti se pohvalim..oko struje se razumem.. kao marica u onu stvar... lollol
gas je spas...

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: "mrtva" vrata na passatu b 5.5
« Odgovor #25 poslato: Maj 01, 2013, 10:46:34 posle podne »
Jao, dobar si lollol

Onda brate poteraj kod majstora, da ne bude skuplja dara nego mera.  Jeftinije ce biti tako  :26

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže buconi

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: zitiste
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • *VESELI SE I KAD NEMAS PARA*
  • Auto: passat 5.5|130 KS| 2003 GOD.
Odg: "mrtva" vrata na passatu b 5.5
« Odgovor #26 poslato: Maj 01, 2013, 11:41:22 posle podne »
pa ja i jesam poterao kod majstora...i sredjena su mi vrata...sad se momentalno opustam od stresa...
pa brat bratu.. trebace mi mesec dana da se oporavim..sto me je olaksao za 3500 din.. lollol
gas je spas...

Van mreže driv3r

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Lokacija: Prokuplje
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: "mrtva" vrata na passatu b 5.5
« Odgovor #27 poslato: Maj 11, 2013, 01:01:03 pre podne »
Ako nije tajna...u cemu je bio problem?

Van mreže buconi

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: zitiste
  • Karma: +11/-6
  • Pol: Muškarac
  • *VESELI SE I KAD NEMAS PARA*
  • Auto: passat 5.5|130 KS| 2003 GOD.
Odg: "mrtva" vrata na passatu b 5.5
« Odgovor #28 poslato: Maj 13, 2013, 06:03:56 posle podne »
zasto bi bila tajna..neka je poluga unutar brave riknula..majstor je morao da razvali komplet bravu da bi uspeo da otvori vrata...otvorio..skinuo...zameniooo...
gas je spas...