Autor Tema: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,  (Pročitano 4812 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« poslato: Decembar 22, 2008, 11:38:00 pre podne »
iz dosadasnjeg iskustva, nikako da rijesim problem i dilemu, jer kao sto rekose nikad dosta znanja,,,,

naime...imal neko iskustva sa oovim,,,,

u voznji kad idem pravo ili desno, tj kad je volan malo zakrenut u desno sve je ok, ali kad ga malo nategnem u lijevo ili idem lijevom krivinom cuje se kao brujanje u cini mi se desnom tocku ili tu negdje,,,,
samo se desava od nultog polozaja u lijevo,,,, i u voznji, kad motam u mjestu ili idem polako, nista se ne cuje,,,,
pregledao sam sve da ne struze gume negdje, provjerio kugle, krajnice, kineticki, sve zamijenio, smrzo se,,,,,da je lezaj, posto je zvuk kao kad ode lezaj on bi se cuo stalno i pojacavao bi sa brzinom, ali ovdje je uvijek isti zvuk,,,,,istog intenziteta pa dal isao 50 ili 160 isto se cuje...

e sad ne znam dal moze da bude do servo letve posto ima obicaj kad motam u mjestu da kao nesto lupne u jednom polozaju, kao da nesto nategne i otpusti, ali zavirivao sam i nema lufta nigdje, sve utegnuto, ali se u njoj nesto desilo pa kao krcne u jednom polozaju....

jel imao neko slucajno ovakav problem,,,,,jer zima je sada pa ne mogu bas da rasturim cijeli prednji kraj da nadjem sta je,,,,,

Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže zarko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 503
  • Lokacija: KOCOBO
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2008, 11:43:26 pre podne »
da nije zglob? ja sam imo istu misteriju sa MK 2

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2008, 01:07:46 posle podne »
istu misteriju sam i ja imao sa homokinetikom,ma sve pregledali natezali,proveravali.odem kod majstora on na keca kaze zglob te zeza-rasirio se tamo kuda idu kuglice pa tako davao cudne simptome,cak je znao u voznji da me cimne malo na volanu ,pa kad menjam brzine,pustim kvacilo a on lupi ko da je neki nosac otisao.furao sam ga tako do prvog krljanja-posle zamene svi simptomi su nestali.jedina prava provera zgloba lezi u skidanju i onda da se vidi kako se on pokrece ako ide tesko ili zapinje pod rukom znaci da je zreo za zamenu nemora da se ceka da pocne da krlja
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2008, 02:09:55 posle podne »
E ti istu misteriju imam i ja i nikako da je rijesim,mijenjao sam diskove,lezajeve,gume,zglobove ali to brujanje ostaje.I mene oce da zabruji preko uvala na putu ono kad utone auto.Cuo sam da moze da bude do zgloba pri mjenjacu kad mognem promijenicu i njega pa kako mu bude.Ne znam vise sto da mu radim...

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2008, 02:16:14 posle podne »
Drugar jesu ti zimske gume? Da ne bruje one?

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2008, 02:28:33 posle podne »
Trenutno jesu ali kad je pocelo da bruji nisu bile i mijenja sam 2 para novih guma misleci da su one :(

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2008, 03:02:02 posle podne »
Ja bih i dalje sumnjao na lezaj ali nije lose da pitas VW-TECH-a.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #7 poslato: Decembar 22, 2008, 10:21:48 posle podne »
jebemliga, ma nasao bi ja sta je samo da nije zima, pa ne mogu sve da rasturam,,,,,,a nemam bas ni nesto vremena,,,,a jebemliga skidao sam zglob,od passata je 2,0 16v,,,,,, ali je ok,,,,,,ili ne pokazuje simptome dok se malo ne ubrza,,,,
jako mi je cudno, do sad sam polomio mnogo zglobova, nema sta nisam rjesavao, ali me ovo bas zajebava,,,,
i to samo kad je lijeva krivina,,,,e to me bas ubilo u pojam,pravo i desno nista...,,,mada moram da ispitam i duzinu poluosovine,,,,da nije ona uzrocnik, jer je ona ostala od g2, to je desna dugacka, a lijeva je samo mogla da se upasuje od seat ibize,golfova mi je lomila zglob do mjenjaca par puta dok nisam skontao da je razlika u duzini 2 jebena milimetra,,,,, pa je moguce da i tu ima milimetar dva razlike, ali to sumnjam da bi se pokazalo poslije 7-8 mjeseci od ugradnje...

gume nisu,,,mijenjao, probao,,,,ma jok, isto,,,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #8 poslato: Decembar 22, 2008, 11:08:00 posle podne »
Kod mene je obratno,pravo i lijevo nista ali na desno bruji :).Ja sam sve zglobove stavio od mk3 osim toga ali nebi trebalo da ima veze.Poluosovine su fabricke.Bas me zanima oces li sto nac da i ja pokusam  coilleo2tj.Zima je problem i jos ove kise,a i vrijeme kao sto kazes.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #9 poslato: Decembar 23, 2008, 11:28:50 pre podne »
E ti istu misteriju imam i ja i nikako da je rijesim,mijenjao sam diskove,lezajeve,gume,zglobove ali to brujanje ostaje.I mene oce da zabruji preko uvala na putu ono kad utone auto.Cuo sam da moze da bude do zgloba pri mjenjacu kad mognem promijenicu i njega pa kako mu bude.Ne znam vise sto da mu radim...
sto se tice brujanja ja sam slican slucaj imao i sa zadnjim tockom,prvo sam mislio lezaj zamenim ga a ono isto.odem kod majstora i kazem bruji zadnji tocak,on auto na dizalicu okrene tocak i odma vidi da sajla rucne kaci od pozadi.vezemo to onom plasticnom vezicom i sad sve ok.tako da moguce i tebe neka glupost da zeza,
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže zarko

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 503
  • Lokacija: KOCOBO
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #10 poslato: Decembar 23, 2008, 11:34:36 pre podne »
Da nije unutrasnji zglob koji izlazi iz menjaca? Ja sve zivo  menjo i na kraju majstor kaze da sam  jedan od 500 000nesrecnih vozaca golfa  kome crkne tzv.unutrasnji zglob. Kada sam zamenio bilo je OK.
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2008, 12:27:48 posle podne od strane zarko »

Van mreže vox

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.3
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #11 poslato: Decembar 23, 2008, 01:14:21 posle podne »
mozda onaj pleh sto ima preko diska kako ga wec zowu usmeriwac wazbuha bruji iskriwljen i sece wazduh i stwara neprijatan zwuk

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #12 poslato: Decembar 23, 2008, 01:41:57 posle podne »
E nije tolika rijetkost da crkne zglob do menjaca ,ebg sve ima svoj vijek trajanja.gotovo iste simtome sam imao ja na proslom golfu,pokusao sam da to ignorisem ali se na kraju desi neizbezno,rikne skroz zglob do menjaca i ostanes bez prenosa,sto se meni desilo na sred auto puta pri brzini od 140,nije nikako prijatno,ubacujes u brzine ali kao da stalno drzxis u leru,nema prenosa.zglob nije skup ali je jebeno zamijenit ga,cio trap se rastura.zamijeni oba da ne bi ponovo za par meseci mijenjao drugi.pozzzz

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #13 poslato: Decembar 23, 2008, 09:22:05 posle podne »
ma otkud to da se cio trap rastura,,,samo se vadi poluosovina, i raskaci glavcina, to se posao od sat vremena ako se polako radi,,,,ali nije zvuk odatle taj zglob je na sredini auta a ovo ide sa tocka, nije nilim, ma ko ce ga znati, nek zvrlji do proljeca kad otopli
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #14 poslato: Decembar 24, 2008, 12:15:32 posle podne »

d
E nije tolika rijetkost da crkne zglob do menjaca ,ebg sve ima svoj vijek trajanja.gotovo iste simtome sam imao ja na proslom golfu,pokusao sam da to ignorisem ali se na kraju desi neizbezno,rikne skroz zglob do menjaca i ostanes bez prenosa,sto se meni desilo na sred auto puta pri brzini od 140,nije nikako prijatno,ubacujes u brzine ali kao da stalno drzxis u leru,nema prenosa.zglob nije skup ali je jebeno zamijenit ga,cio trap se rastura.zamijeni oba da ne bi ponovo za par meseci mijenjao drugi.pozzzz
da,bas da se rastura ceo trap zbog zgloba  batine batine batine batine batine
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #15 poslato: Decembar 24, 2008, 01:07:36 posle podne »
Ako se secate bila je moja tema o tom zglobu do omenjaca, meni je ispao pri okretanju, namotan pun desni, pustam kvacilo a ono samo krlja...
Majstor je to sredio ocas posla...

I mene oce da zabruji preko uvala na putu ono kad utone auto.

Meni se to desavalo kad sam zamenio plocice, posle nekog vremena je nestalo... gremlini
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2008, 01:10:11 posle podne od strane mkvb »

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #16 poslato: Decembar 24, 2008, 08:03:18 posle podne »
I ja sumnjam na unutrasnji zglob,sve sam ih zamijenio osim njega.Ali je uz to imam i jos jedan problemcic.To kad smotam malo desno sto bruji a kad idem sporije oko 30-40 pravi mi blage trzaje na volanu  badmood

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: doslo doba da i ja nesto pitam,,,,,
« Odgovor #17 poslato: Decembar 26, 2008, 03:56:56 pre podne »
ma kad pocne da crkava zglob do menjaca auto nije normalan,ko da ima ,,gremline ,,ispod haube.a nisam mislio bas da se rastura cio trap-bukvalno- ali ima posla...