Autor Tema: servo kocnice  (Pročitano 9283 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
servo kocnice
« poslato: Oktobar 30, 2008, 03:10:28 posle podne »
posto me vec duze muci kocnica imam jedno pitanje-znaci sve sam zamenio,i kociono ulje i diskove,plocice,dobose,paknove,sajle rucne,vakuum crevo sa sve nepovratnim ventilom i gumicom na servu,i mnogoo puta ispustao vazduh ili bolje receno rasipao ulje bezveze-i dalje mi nekoci kako treba.kocioni cilindar glavni je dobar,peti kocioni nemam.ono sto me zanima kad se zameni vakuum crevo da li postoji tu neka procedura jer kad sam skinuo staro crevo,servo je povukao vazduh ali pretpostavljam da je vakuum taj vazduh izvukao ili gresim.i drugo pitanje je da li postoji mogucnost da me zeza servo ili neki deo oko serva-sad je stanje da kad kocim moram da pritisnem jako i ostro pedalu da bi odreagovala kocnica jer kad stiskam slabo ona propada i da na nizbrdici kad malo brze idem zna da se zajebe pa da lepo koci-nije mi problem da po 100.put odem kod majstora ali reko prvo vas da pitam kao i uvek-pre nego sto sam bilo sta radio na kocnicama pozadi mi je jedan kocioni bio blokiran a drugi je pustao ulje,odnapred su bile plocice koje su vec bile pri kraju pa mi je opet kocio ko blesav a kako sam to sve zamenio i ispostovao svaki put pravilo da polako kocim da sve to nalegne,ja ljudi muku mucim sa kocnicama-zamislite date silne pare sve dobre delove kupim,nezalim para,a ono paja nece pa nece
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2008, 03:14:43 posle podne od strane banderash »
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: servo kocnice
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 30, 2008, 03:37:32 posle podne »
Mogao bi biti glavni kocioni cilindar. A to za vakuum ne brini, ako ti je dobra vakuum pumpa nema veze sto si skidao crijevo.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: servo kocnice
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 30, 2008, 03:45:52 posle podne »
vidi neznam sta je to kod glavnog kocionog cilindra sto bi moglo da bude,ne pusta ulje,nevraca u posudu i kad se stiska kocnica u posudi nebucka,kad smo ispustali vazduh normalno propusta ulje znaci nije zapusio jedino ako moze da bude da ne reaguje na servo odnosno da je tu neki problem-i sta je to kod vakuma sto moze da nevalja osim tih creva i ta dva nepovratna ventila,ja bas na to sumnjam,ili vakuum ili me servo zeza
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2008, 03:48:26 posle podne od strane banderash »
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: servo kocnice
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 30, 2008, 03:59:05 posle podne »
Kad zeza vakuum, tj. kad ode pumpa, onda bude tvrda kocnica kao kad je ugasen auto. A moze biti da su se pojele gumice na glavnom cilindru, pa ne moze da nabije pritisak.

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: servo kocnice
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 30, 2008, 04:19:51 posle podne »
E i ja imam isti problem kao ti, sve mi je promenjeno i radi ali mi je malo tvrdja kocnica kad kocim (a samim  tim i slabija). To ti je najverovatnije otisla servo pumpa. Barem meni je to u pitanju

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: servo kocnice
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 30, 2008, 06:50:03 posle podne »
pazi nije mi tvrdja kocnica nego dosta mekana i moram da pritisnem do kraja  kao kad ima vazduha u kocnicama znaci ko da propada a kazem ispustao sam ulje i probacu ujutru opet pa ako nebude nista odoh do majstora pa da vidim- :angry:
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: servo kocnice
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 30, 2008, 06:53:01 posle podne »
znas kako najbolje je da za to ides kod majstora to ti je najbitnije na autu. motor moze da ti se raspada al kocnice moraju da rade 100%. a proveri pumpu ipak moze i to da bude uzrok. pozz

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: servo kocnice
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 30, 2008, 06:53:22 posle podne »
Neki dan ja mijenjao na nekoj Floridi gl.kocioni. Isto propadala kcnica, ostalo sve novo stavljeno i sad koci kao blesav.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: servo kocnice
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 30, 2008, 07:01:58 posle podne »
Kad zeza vakuum, tj. kad ode pumpa, onda bude tvrda kocnica kao kad je ugasen auto. A moze biti da su se pojele gumice na glavnom cilindru, pa ne moze da nabije pritisak.
pogledacu-kad sam mejao plocice morao sam da vratim klesta da bi mi usle nove plocice,i cini mi se da sam ih manje vise lako vratio-da li ti to nesto govori,posto znam da obicno to ide teze,mada ja klesta vracam na foru-skinem tocak i odpustim srafove na klestima ali klesta neskidam,nego srafciger polako proguram izmedju plocice i klesta i mrdam levo desno dok nevratim klesta,neide bas lako ali nemam ni neki otpor da kazes da moram da zapnem ko sivonja
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: servo kocnice
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 30, 2008, 07:05:40 posle podne »
Ipak nije tako lako savladati klip na klijestima, zato postoji ona alatka.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: servo kocnice
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 30, 2008, 07:09:35 posle podne »
Ipak nije tako lako savladati klip na klijestima, zato postoji ona alatka.
hvala,posto je po svemu sudeci glavni kocioni u pitanju odoh ja sutra kod majstora pa nek on vidi,pa da menjam i to-barem cu biti miran.e ljudi za 3 meseca zamenio sam kompletan kocioni sistem
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: servo kocnice
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 31, 2008, 04:58:45 posle podne »
hvala svima na pomoci a pogotovo @ turbo-ubo si ga na keca---majstor je ustanovio da su gumice popustile na glavnom kocionom,servo i vakuum su u redu---kupio sam kocioni neki nemacki 2600din pa cu u ponedeljak da menjam.imali su i jeftiniji ali me to bas nije zanimalo da stedim na kocnicama.jos jednom poz svima
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2008, 06:15:53 posle podne od strane banderash »
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: servo kocnice
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 31, 2008, 06:14:23 posle podne »
Nema na cemu, tu smo da pomazemo jedni drugima ;)

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: servo kocnice
« Odgovor #13 poslato: Novembar 02, 2008, 09:51:35 pre podne »
kad budem rasplozen za kucanje zapocecu temu o kocnicama-pravila,postupci zamene,pravilno ispustanje ulja,prepoznavanje problema itd,...mada na you tube mozete naci dosta video klipova o tome
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: servo kocnice
« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2008, 10:08:15 posle podne »
 badmood---nakon zamene gl.kocionog cilindra opet mi se isto desava,povremeno kao da melo papucica ode nisko pa opet moram da kao nadrukam kocnicu.sad se to nedesava cesto kao pre--prilikom ispustanja vazduha iz sistema sa prednjih tockova mi nije pokazalo mehurice----stavljao sam creva providna na one ispusne ventile,da ne prosipam ulje bez veze jer je novo pa mi se na zadnjim kocnicama jasno videlo kad izadje vazduh,a na prednjim jako slabo.jeste da bolje koci ali to jednostavno nije ko sto sam mislio da ce biti.ne zelim da objasnjavam postupak zamene kocionog cilindra jer to nikako nije za svakog da radi,
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: servo kocnice
« Odgovor #15 poslato: Decembar 13, 2008, 11:11:40 posle podne »
A ide li dobar pritisak ulja kroz crevo kad odvrnes da ispustis vazduh?

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: servo kocnice
« Odgovor #16 poslato: Decembar 14, 2008, 12:06:12 pre podne »
A ide li dobar pritisak ulja kroz crevo kad odvrnes da ispustis vazduh?
ne,na zadnjim je bolji nego napred.pretpostavljas da treba opet da ispustam ulje ili...?
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2008, 12:11:43 pre podne od strane banderash »
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: servo kocnice
« Odgovor #17 poslato: Decembar 14, 2008, 12:47:33 pre podne »
druze nije da se bas razumem u kocnice, ali i ja sam imao dosta problema sa njima kad sam uzeo auto ...
kao i kod tebe SVE zamenjeno i opet to nije to ...

sam sam radio sa ortakom , danima smo se mucili...

sta smo mi uradili i da kocnica proradi> skini glavni kocioni i na ta dva brezona gde se srafi na servo stavi po jednu tanku platnicu, da malo odaljis glavni kocioni od serva!
koliko se secam mi smo se malo i cimali sa debljinom....

ne znam kako , ne znam zasto ...

mozda sam sad lupio najvecu glupost i mozda ovo nema veze sa mozgom i mozda nisam ni dobro procitao tvoj problem , ali kod mene je pomoglo ...  blink :huh: biggrin lollol B) ;)

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: servo kocnice
« Odgovor #18 poslato: Decembar 15, 2008, 11:56:00 pre podne »
druze nije da se bas razumem u kocnice, ali i ja sam imao dosta problema sa njima kad sam uzeo auto ...
kao i kod tebe SVE zamenjeno i opet to nije to ...

sam sam radio sa ortakom , danima smo se mucili...

sta smo mi uradili i da kocnica proradi> skini glavni kocioni i na ta dva brezona gde se srafi na servo stavi po jednu tanku platnicu, da malo odaljis glavni kocioni od serva!
koliko se secam mi smo se malo i cimali sa debljinom....

ne znam kako , ne znam zasto ...

mozda sam sad lupio najvecu glupost i mozda ovo nema veze sa mozgom i mozda nisam ni dobro procitao tvoj problem , ali kod mene je pomoglo ...  blink :huh: biggrin lollol B) ;)
nesto se mislim-a zar to nebi trebalo da se stavi kao podloska ali malo mi cudno to da se stavi samo kod onih srafova,zar nebi trebalo da glavni kocioni celim onim delom lepo nalegne na servo,jer ako stavis samo kod srafova onda je on fakticki odaljen od serva a dobija luft na onom delu gde samo telo naleze na servo.pojasni mi smo jel ste stavljali samo oko srafova ili ko sto ja pretpostavljam na ceo deo kocionog cilindra kojii naleze na servo
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže stdeyan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 821
  • Age: 41
  • Lokacija: zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: servo kocnice
« Odgovor #19 poslato: Decembar 15, 2008, 02:48:05 posle podne »
pa sad i meni deluje malo nelogicno ovo sto sam napisao, iskren da budem pre 3 god sam to odradio...

ali to sto sam ti rekao - to smo uradili, znaci samo na ta dva brezona - dve tanke platnice/podloske....

jbg deluje glupo... to ti je pola sata posla-probaj...