Autor Tema: golf III  (Pročitano 2263 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nemanja

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 48
  • Lokacija: BG-centar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.2 12v
golf III
« poslato: Maj 28, 2007, 02:29:23 posle podne »
E ovako,pre jedno dve-tri nedelje promenio sam zadnje silen blokove i kupio nove zadnje amortizere (bilstajn).Po ravnom putu pliva ali kako nai

Van mreže Enko_NP_GTI

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Age: 39
  • Lokacija: Minhen_Novi Pazar
  • Karma: +0/-0
    • http://
golf III
« Odgovor #1 poslato: Maj 28, 2007, 06:08:50 posle podne »
Jel on promenijo one gumice na vrh amortizera kad ti je stavljo nove amortizere?? Jel dobro stego one tanjire?? Moze bit da su ti lageri otisle pa zato ti udara!!

PoZ

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
golf III
« Odgovor #2 poslato: Maj 28, 2007, 07:05:16 posle podne »
Odbojne gume!

Van mreže nemanja

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 48
  • Lokacija: BG-centar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.2 12v
golf III
« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2007, 11:12:02 pre podne »
Moguce,mislim da je na jednom tocku stavio nove a na drugom ostavio strare!!!!  

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
golf III
« Odgovor #4 poslato: Maj 29, 2007, 08:31:46 posle podne »
prvo jel taj amortizer odgovarajuci za opruge koje imas, tj da li je duzina odgovarajuca.
kako provjeriti, pa kada je mijenjao amortizer jel natezao oprugu ili je ona lagano navrnuta.
Drugo. solje, samo ako nisu dobro stegnute tj ako landaraju, onda mogu da lupaju.
Trece inajvjerovatnije je da ti lupa auspuh od gredu, on udari kao da je neko macolom udario po zadnjem trapu.
provjeri gumene nosace auspuha ili slobodno nogom par puta kad stoji auto, udari po auspuhu i vidi dal udara u nesto
To sto auto skace,,,tvrdi amortizeri, hmmmm....ako nisi mijenjao orpuge, tesko da moze da bude toliko drasticna promjena. mada ne znam kakve si amortizere ranije vozio, i koji je tip ovih koje si uzeo.
Sportski amortizeri(pretpostavljam gasni) ce iskreno brzo da ti odu ako ih ne prate odgovarajuce opruge, jer ono sto amortizuju tvrdje opruge sada je sve na teretu amortizera, znaci opruga i dalje radi na udobnost, a amotrizer pokusava da to smiri.
Inace amortizer ima ulogu samo da uspori proces gibanja automobila prilikom prelaska neravnina i krivina, a opruga je ta koja odredjuje cvrstocu ogibljenja, tj koliko ce autmobil biti udoban/stabilan
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže nemanja

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 48
  • Lokacija: BG-centar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.2 12v
golf III
« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2007, 09:58:03 pre podne »
Svaka cast genijalci!!!!!    
Proverio sam odbojne gume i dok na desnom amortizeru (gde je nova)ne moze da se pomeri ni milimetar na levom(gde je stara) je pomeram gore-dole bez problema.Idem sutra da je promenim.
PS:Jos nesto me muci,da li da promenim samo levu ili obe tj.da mi ne zavale neku gumu drugih dimenzija.

Van mreže nemanja

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 48
  • Lokacija: BG-centar
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.2 12v
golf III
« Odgovor #6 poslato: Jun 04, 2007, 09:03:19 pre podne »
Evo mene opet,odem ja u subotu kod majstora promenimo odbojne gume kada ono opet lupa!!!!    
Skinemo tockove pregledamo sve i sve stoji kako treba,onda pregledamo opruge i majstor dodje do zakljucka da su dosta krute,debele............i da treba da ih promenimo.E sada da li je u pravu i koje opruge da jurim!!!!